Altındağ Dershaneler

Dershanelerin özelleşmesi dershanelere olan rağbeti azaltmadı. Uzun bir zaman ailelerin de öğrencilerin de kafası karışık olsa da sonunda herşeyin yerine oturması ile ailelerde rahat bir nefes aldı. Dershanelerde kendi düzenlerini oturtunca düzen kaldığı yerden devam ediyor. Altındağ Dershaneleri her dershanede olduğu gibi öğrencilerinin başarılı olup adlarını duyurmak istiyor haliyle. E bunun için çalışanların ve bilhassa öğretmenlerin özverili bir şekilde işlerini yapması gerekiyor. İşini severek yapan, güler yüzlü öğretmenlerin olduğu dershaneler daha çok tercih ediliyor. Mesleğini seven insanların karşısındaki insanlara daha nazik ve daha anlayışlı yaklaştığı araştırmalarla sabit. Özellikle öğretmenlik gibi kutsal bir meslekte de bu çok önemli. Öğrencileri ile iletişimi, dersi anlatma şekli, konuşma tarzı, jest ve mimikleri vs. hepsi buna bağlı esasen.

Altındağ Dershanelerindeki öğretmenler derslerde konu anlatımlarını kısa metodlar göstererek yapar. Bu metodlar sınavda öğrencilerin zaman kazanmasına ve ezbercilikten uzak durup akılda kalıcılığı kuvvetlendirmesine yardımcı olur. Tabi derste görülen bütün konular mutlaka devamlı tekrar edilmeli. Çünkü ilk etapta öğrenilen bilgiler kısa süreli hafızaya aktarılır. Sürekli tekrar yapılırsa beyin o bilgileri uzun süreli hafızaya aktaracak ve kalıcı olacaktır. Öğrencilerin de en çok işine yarayacak şey bu. Konu anlatımının ardından örnek sorular çözülür. Bu sorular tamamen sınava yönelik sorulardır. Soru çeşitlerini ve daha çok soru çözmeye alışması için öğrencilere yaprak testleri ve soru çözüm ödevleri verilir. Pratik kazanan öğrenciler sınavda zaman kazanarak rakiplerinin önüne geçmiş olacaklardır.

Altındağ Dershanelerinde ders öğretmenlerinin yanı sıra rehber öğretmenleri de öğrencilerin her sıkıntısında yanlarında olmaktadır. Öğrencilerin bazen derslerle bazen de kişisel problemleri olabilir. Rehber öğretmenleri önce öğrenciyi dinler, sonra da sorununa göre çözüm bulurlar. Öğrencilerin çoğu sınav stresi ve kaygısıyla boğuşur. Ve eğer bir el uzatan olmazsa bunun içinden çıkamaz. Uzman birinden yardım almak her zaman daha kısa sürede daha kesin sonuçlar verecektir. Dershanelerde ise uzman rehber öğretmenleri çözüm bulurlar ve eğer gerek görürlerse öğrencinin anne babasıyla da irtibata geçerek onlara düşen vazifeyi dile getirirler. Böylece sorun tamamen ortadan kalkmış olacaktır.