Ankara ve İzmir illerinin birçok semtinde şubesi bulunan Odtülüler Dershanesi öğrencilerini başarıya ulaşmak için çabalayan öncü dershanelerden biridir. Kendi çıkarlarını gözetmeksizin sadece kaliteli eğitim vermeye odaklanan bir kurum olarak çoğu öğrenci tarafından da tercih edilmektedir. Dershanelerin özelleşmiş olması kurumumuzda hiçbir şeyi değiştirmedi. Her zaman öğrencilerimizin ihtiyaçları ön planda olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sadece öğrencilerin değil velilerimizin de memnuniyetini kazanmak hedefimizdir. Çocuklarının başarıya emin adımlarla ilerlediğini gören her veli mutlaka memnun olacaktır.

Ankara Balgat Dershane

Ankara Balgat Dershanede öğrencilerimizi 10-12 kişilik butik sınıflara seviye sınavı ile yerleştiriyoruz. Homojen bir şekilde dağılım yaparak öğrencilerimizin öğrenme potansiyellerine göre derslerin işlenmesini sağlamış oluyoruz. Öğretmenlerimiz de karışık seviyelerden oluşan bir sınıfta hangi düzeyde anlatacağını şaşırmış bir hale gelmiyor. Öğrenciler açısından da elbette büyük bir avantaj. Ankara Balgat Dershanede branşlarında eğitimli, her biri uzman ve deneyimli öğretmen kadromuz bulunmaktadır. Kendi bilgilerini eksiksiz bir şekilde işlerinin gereklerini yerine getirmek suretiyle öğrencilerine aktarmaktadırlar. Kurumumuzda tam bir aile ortamı sıcaklığı hakimdir. Öğrencilerin istekli bir şekilde seve seve gelmelerini sağlayan ise çalışanlarımızın ve bilhassa öğretmenlerimizin güler yüzlü, içten ve insan ilişkilerine önem veriyor olmasıdır.

Her dershanede olduğu gibi bizim kurumumuzda da öğrencilerin dersler kadar ihtiyacı olan birim rehberlik ve koçluk servisi bulunmaktadır. Öğrencilerin her türlü sorunlarına çözüm yolları bulur, yolunu kaybetmiş adeta çıkmazda olan öğrencilerimize de yol gösterici olurlar. İlerleyecekleri yolda emin adımlarla gitmelerini sağlayan en iyi rehber olmaya çalışmaktadırlar. Odtülüler Dershanesi rehberlik ve koçluk servisi öğretmenlerimiz aynı zamanda gerektiği takdirde veliler ile de iletişime geçerler. Çocukları için yapmaları gerekenler hakkında aydınlatılır, işbirliği içinde bulunulur. Öğrencilerimize öğrenim gördükleri süre içinde ara ara deneme ve tarama sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlar öğrencilerin durumları hakkında en iyi bilgiyi vermektedir. Bu sınav sonuçlarının analizini yapan da yine rehberlik servisi öğretmenleridir. Hangi dersten zayıfı olduğunu tespit edip o dersten etüt alması için yönlendirir. Etütten sonra yapacağı tekrarlar ve soru çözümleri ile konuları pekiştirecektir. Böylece eksiklerini en kısa sürede kapatacak ve arkadaşlarına yetişebilecektir.