Ankara Çukurambar Dershaneler

Ankara’daki öğrenciler için kurduğumuz Odtülüler Dershanesi birçok ilçesinde olduğu gibi Ankara Çukurambar Dershaneler arasında bir eğitim kurumudur. Amacımız bütün öğrencilerimizi hedefledikleri başarıya ulaştırmaktır. Başarıya ulaştırdığımız her öğrenci bizim kalitemize kalite katar ve böylece her sene daha azimle, özveriyle ve hevesle yeni yıla başlamamızı sağlar. Eğitim kurumumuzda özellikle dikkat ettiğimiz birçok husus var. Bunların en önemlisi tabiki de öğrencilerimize başarılarında en büyük katkıyı sağlayan öğretmenlerimizdir. Bünyemizde bulunan öğretmenlerimizin her biri eğitimli, deneyimli, kendini sürekli geliştiren ve geliştirmeye açık kişilerdir. Öğrenmenin yaşı yoktur ilkesini benimsediğimiz için bunu ilk önce öğretmenlerimizden bekleriz ki öğrencilerimize de örnek olabilsinler. Özellikle sınava hazırlanan öğrencilerimiz açısından önlerinde böyle örneklerin olması onları sürekli çalışmaya teşvik eder. Böylece işleyen demir pas tutmaz misali çalıştıkça beyinleri gelişecek, yeni bilgilere yer açılacaktır.

Ankara Çukurambar Dershanelerinden biri olan dershanemizde öğrencilerimizin rahatça ders dinleyebilmesi adına sınıflarımızı 12 kişilik butik dershane tarzında hazırladık. Bu şekilde öğretmenlerimiz de dersi bir bütünlük içinde bölünmeden anlatabilecek ve sınıf hakimiyetini kolayca sağlayabilecektir. Konu anlatımları ve soru çözümlerinin ardından dağıtılan yaprak testleri sınav sorularına benzerlik taşır. Böylece sınava yönelik öğrencilerimizde aşinalık oluşur. Öğrencilerimizin okul dışındaki zamanlarını da değerlendirmeleri için hazırladığımız çalışma salonlarında istedikleri zaman gelip çalışabilirler. Yanı başlarında öğretmenlerinin bulunması da kolaylık sağlamaktadır. Yapamadıkları ya da yanlış yaptıkları kısımları rahatça sorabilirler.

Ankara Çukurambar Dershanelerinden biri olan kurumumuzda öğrenci koçluk sistemi uzmanı öğretmenlerimiz vardır. Alanlarında eğitimlerini başarı ile tamamlamış, kendini ispatlamış kişilerden oluşan koçluk sistemimizde önceliğimiz öğrenci ile doğru iletişimi kurabilmek ve ona güveni verebilmektir. Bazı öğrenciler sıkıntısı olduğu halde öğretmenleri ile konuşmaktan çekinir. Bu öğrencilerin rahatça konuşabilecekleri ortam olması ve öğretmenlerine rahatça açılabilecekleri o güveni vermek çok önemlidir. Dershanemizde buna dikkat ederek öğretmenlerimizin daima güler yüzlü, iletişim yeteneği kuvvetli, sıcakkanlı insanlardan yana tercihimizi kullandık. Öğrenciler ile görüştükten sonra iş bitmiyor. Onların sıkıntısına en doğru çözüm yolunu bulup bu yolu uygulama aşamasında da sürekli takip halindedir öğretmenlerimiz. Öğrencilerimizin memnuniyetini gördükçe işimizi ne kadar doğru yaptığımızı görüyor ve daha fazlası için çabalıyoruz.