Ankara Ortaokul Dershaneleri

Üniversiteye geçiş sınavı olduğu gibi elbette liseye geçiş sınavı da var. Adına TEOG dedikleri bu sınava ortaokul son sınıf öğrencileri gitmektedir. Her sene ufak değişiklikler yapılsa da her öğrencinin sınava girmesi zorunludur. Eski sistemde her dönem yazılı gibi derslerden ayrı ayrı sınav oluyor, senenin sonunda da ortalama hesap yapılarak TEOG puanı belli oluyordu. Geçen sene öğrencilerin ilk defa karşılaştıkları yüzdelik dilimi gelmesi herkesi şok etse ve baya bir karmaşaya neden olsa da tam istedikleri randımanı alamadıkları için bu sene kaldırdılar. Öğrenciler sene boyunca Ankara Ortaokul Dershanelerinden birine gidip hazırlık yaptılar ve ilk kez uygulanan yönetmeliğin azizliğine uğrayarak pek de istedikleri başarıya ulaşamadılar. Bu yılki sınav tek sınav olacak fakat tercih kısmında farklılık olacak. Sınav sistemi ve sonrasındaki tercihler ile alakalı ne kadar değişiklik yapılırsa yapılsın hatta belki olumsuz yönde de etkileyebilir ama herşeyin başı çok çalışmaktan geçiyor yine de.

Odtülüler Dershanesi olarak liseye geçiş yapacak olan öğrencilerimizin en iyi şekilde sınava hazırlanarak istedikleri okullarda başarılı bir şekilde okumalarını sağlamak amacımızdır. Dershanemiz Ankara Ortaokul Dershanelerinden biri olarak öğrencilerimizin tam bir öğrenme ile sınava hazırlanmalarını, bütün kolay yolları ve teknikleri öğrenerek rakiplerinden daima bir adım önde olması için çalışmaktayız. Deneyimli, eğitimli öğretmen kadromuz sayesinde sınav konuları müfredata uygun olarak işlemekte ve konu anlatımı kitapları ile de öğrencilerin bilgilenmesi desteklenmektedir. Konu anlatımı yapıldıktan sonra öğrencinin bilgileri pekiştirmesi için en etkili yol olan soru çözümü yapılır. Çeşit çeşit soru tipleri çözülerek sınavda çıkması muhtemel soruları öğrenciler görmüş olur. Soruları çözerken formülleri ve kısa yollarını da öğretmenlerimiz gösteriyor ki sınavda zamandan kazansınlar. Ayrıca derslerimizin 10-12 kişilik sınıflarda yapılması da ekstra verim artırmayı sağlamaktadır.

Ankara Ortaokul Dershanelerinden biri olarak kurumumuzda diğer her dershane gibi rehberlik ve koçluk sistemi uygulamaktayız. Yalnız bizim kurumumuzda bulunan rehberlik ve koçluk öğretmenlerimiz kendini kanıtlamış, deneyimli, eğitimini en iyi şekilde tamamlamış ve dalında uzman kişilerdir. Öğrencilerimizin gerek kişisel gerekse sınava yönelik danışmak istedikleri her konuyu rahatlıkla danışabilir ve öğretmenlerimiz en doğru en uygun çözüm yolunu bulurlar.