Ankara TEOG Dershaneleri

Geçtiğimiz sene ilk kez uygulanan yüzdelik meselesi pek cok kişinin kafasını karıştırmış hatta bazı öğrenciler hedeflerindeki liseden başka liseye gitmek durumunda kalmıştı. Bakanlık da bu durumu farketmiş bu sene farklı bir sistem uygulamaya koymak istemiştir.

Sistemler ne kadar değişirse değişsin disiplinli bir çalışma sonucunda amaçladıkları okulda okumak zor değil. Disiplinli bir çalışma da sadece okulla olmuyor. Okulun verdiği eğitimin yanı sıra dershaneden de destek almak gerekiyor.

Işte Ankara Teog Dershaneleri öğrencileri en iyi şekilde sınava hazırlamak için var. Kurumlarımızda deneyimli uzman kadromuzla öğrencilerimize gereken eğitimi en iyi şekilde vermek önceliğimizdir. Genel olarak öğrencilerimizin zorlandığı ders ve konular ön planda olarak ilerlenir. Öğrencilere konu anlatımlarında temelden başlanır ve hiçbir noktası atlanmamaya çalışılır.

Ara ara yapılan deneme sınavları ile öğrencilerin son durumları öğrenilir. Ve öğrencilere özel olarak Odtülüler Koçluk sistemi ile hazırlanan çalışma programı ile daha çok verim sağlanır. Öğrencilerimizin sürekli takibini yaparak ilerleyen zamanlarda çalışma programında gerekli değişiklikler yapılır.

Deneme sınavlarının sonucuna göre öğrencilerimizi yerleştirdiğimiz belli sayılarda seviye sınıflarımız mevcuttur. 10-14 kişilik seviye sınıflarında öğrencilerimiz aynı potansiyeldedir.

Ankara Teog Dershanelerimizde ayrıca etut sistemi de vardır. Etüt eğitimi veren öğretmenlerimiz ile birlikte yürütülen dersler birebir olduğu için daha çok verim alınmaktadır. Öğrencinin eksikleri tespit edilip ona göre şekillenir. Gerek konu anlatımı gerekse soru çözümleri yapılır.

Odtülüler Koçluk sistemi ile öğrencilerimizin her türlü yardımında hizmet etmekteyiz. Öğrencilerin güçlük çektiği motivasyon ile ilgili yönlendirmeler yaparak onların en iyi şekilde sınava hazırlanmasını sağlamaktayız.

Henüz meslek seçimi yapamamış, kararsız kalmış öğrencilerimize kendi yeteneklerini fark etmesini sağlayarak en doğru mesleği seçmesine katkıda bulunuruz. Sonuçta kendisi için en doğru ve severek yaptığı bir iş hayatı da olumlu yönde etkiler.

Sınav aşamasında öğrencileri olumsuz etkileyen bir diğer konu ise aile arasında oluşan iletisim eksikliğidir. Bu konuda da öncelikle öğrenci ile iletişime geçilir. Daha sonra öğrencinin anne ve babasıyla iletişime geçilir. Sorun hangi tarafta ise çözülüp öğrencinin de kafasını sadece derslere yönlendirmesi sağlanır.

Odtülüler Koçluk sistemi ile işleyen Ankara Teog Dershanelerimize gelen öğrencilerde velilerde memnun kalmaktadır.