Sınavlarda en çok katsayı getiren dersler matematik ve türkçe dersleridir. Öğrencilerde bunu bildiği için bu iki derse daha fazla ağırlık verir çalışmalarında. Biz de öğrencilerimize kolaylık sağlamak amacıyla Ankara TM Dershaneleri adında Odtülüler Dershanesi bünyesinde hizmet vermekteyiz. Dershanemizde iyi eğitimli, birbirinden deneyimli ve uzman öğretmen kadromuz bulunmaktadır.

Öğrencilerimize en iyi eğitimi en iyi şekilde vermek önceliğimizdir. Derslerde sınava yönelik teknikler ve kısa yollar anlatılır. Ki buda öğrencilerimizi rakiplerinden bir adım öne çıkaracaktır. Dershanemizde öğrencilerimizi tabii tuttuğumuz deneme sınavları yapılmaktadır. Bu deneme sınavlarının sonuçlarına göre öğrencilerimizi seviye grupları diye adlandırdığımız sınıflara homojen bir şekilde yerleştiririz. 12 kişilik butik sınıflarımızda işlenen dersler daha verimli geçmektedir. Öğretmen öğrenci ilişkisi kuvvetlenir ve bilgiler daha rahat aktarılır.

Ankara TM Dershanelerimizde ayrıca Koçluk sistemi mevcuttur. Bu Koçluk sistemi öğrencilere birçok konuda yardımcı olmaktadır. Her sene sınava hazırlanan öğrencilerde oluşan stres ve gelecek kaygısını önlemek gerekir. Çünkü önlenmediği takdirde sınavda başarısız olunmasına neden olacaktır. Bunu engellemek amacıyla Koçluk sistemimizde yer alan öğretmenlerimiz öğrencilere yardım eder. Her öğrenci ile birebir konuşarak onlara stres ve kaygıyı azaltmaya yönelik özel teknikler gösterir. Gerekirse veliler ile iletişime geçerek çocuklarına bu konuda nasıl yardımcı olmaları gerektiğini konuşurlar. Bazı öğrencilerde meslek seçimi ile ilgili sıkıntılar olabilmektedir. Kendine hangi mesleğin uygun olduğunu bilemeyip ona göre bir yol çizemiyorlar. Nereye gideceği belli olmayan bir yolda da yürümek ne kadar doğru?

Bu sebeple Koçluk sistemimizde çalışan öğretmenlerimiz öğrencilerin yeteneklerine göre hangi mesleğe daha yatkın olduğunu bulur ve öğrenciyi ona göre çalışması yönünde aydınlatır. Ankara TM Dershanelerimizde öğrencilerimize etüt olanağı da sağlanmaktadır. Derslere düzenli bir şekilde girilse dahi eksiklikler olabilir. Bu eksiklikleri öğrenciler kendi kendilerine halletmeye çalışırken daha çok efor sarfeder ve yine de anlaşılmayabilir. Bu durumun oluşmaması için yine eğitimli öğretmenlerimizden etüt alabilir ve eksiklerini giderebilirler. Öğrencilerimiz böylece bir yol gösteren eşliğinde daha kolay daha rahat bilgiye ulaşmanın hazzını yaşamaktadır. Odtülüler Dershanesi olarak bizi tercih etmek hem öğrenciler açısından hem de veliler açısından hedefe ulaşmanın en garanti halidir.