Ankara’da sınava hazırlıkta dershane mi özel ders mi?

Öğrenciler sınava hazırlanırken velilere büyük iş düşmektedir. Ya bir dershane bulacaklar ya da her ders için özel ders olanağı sunacaklar. Özel ders de öyle her öğretmenden alınmaz mutlaka iyi bir öğretmen olmalıdır. Her dersi verecek bir öğretmen de olmadığına göre her ders için ayrı ayrı öğretmen bulunmalıdır. Bu da oldukça güç olsa gerek. Ama sizlere asıl faydası olan hangisi olur? Bunu düşünmek gerekmektedir. Acaba Ankara’da sınava hazırlanırken dershane mi yoksa özel ders mi daha mantıklıdır? Sorusu insanın aklına gelmektedir. Bunun cevabını düşünürken insan gerçekten yorulmaktadır. Karar vereceğiniz şey çocuğunuzun hayatını büyük oranda etkilemektedir.

Özel dersin de dershanelerinde sizlere avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Özel dersin size katkıları ev ortamında rahatça eğitim alırsınız. Her ayrıntıyı detaylı bir şekilde anlama şansınız bulunmaktadır. Soru çözüm saatleriniz bulunmaktadır. Öğretmenleriniz sadece sizlerle ilgilenmektedir. Ayrıca özel öğretmenler ders saati ücreti alırlar. Bunu sınav sürecine yaydığınızdan oldukça fazla bir tutar olmaktadır. Kesin başarı sağlayacaksınız diye bir durumda yoktur. Ders sonrasında sizlerin çalışmasına kalmıştır. Öğretmeniniz çözmeniz için sizlere testler verecektir ayrıca sizlere çeşitli kaynaklar önererek almanıza yardımcı olacaktır. Ders ücretleri ve kitapların alımı da düşünüldüğünde oldukça ciddi bir bütçe ayırmanız gerekmektedir.

Peki dershaneyi tercih edersek ne olur?

Odtülüler dershanesine kayıt olduğunuzda öncelikle set set her ders için kaynaklarınızı, soru bankası kitaplarınızı hemen alırsınız. Tam gün eğitim imkanından faydalanırsınız. Anlamadığınız dersler için ek dersler konulmaktadır. Ayrıca sınırsız birebir ve etüt olanağı ile sürekli gözetim altında olursunuz. Her branş için özel eğitimli öğretmenler derslerinize girmektedir. Üstelik 12 kişilik sınıflarda özel ders alıyormuş havasında ders işlersiniz. Düzenli olarak deneme sınavı olursunuz. Bu deneme sınavları sizi sınav sürecinde rahatlatacak ve eksik yanlarınızı görmenizi sağlayacaktır. Psikolojik destek için rehberlik öğretmenlerimiz aktif şekilde eğitim vermektedir. Eğitim koçlarımız sizlere özel olarak tek tek çalışma programları hazırlamaktadır. Koçluk sistemi ile hazırlanan bu program düzenli ders çalışmanızı sağlar. Hafıza teknikleri öğretilerek bilgilerin kalıcılığı sağlanmaktadır.

Çok para ödeyerek özel ders alana kadar hepsine daha uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Üstelik her ders için iyi bir öğretmen arama derdinden de sizleri kurtarmaktayız. Öğretmenlerimiz alanlarında uzman ve tecrübelidir.