Aydınlıkevler, Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan bir semtidir. Merkeze biraz uzak fakat hemen hemen herkesin bildiği bir yerdir. Her yerde olduğu gibi Aydınlıkevler Dershane kurumları öğrencilerin eğitimi ve başarısı için canla başla hizmet vermektedir. Dershanelerin çalışanları öncelikle insan ilişkisine önem veren, guler yüzlü, hoş sohbetli olması gerekir. Asık suratlı, aksi ve huysuz çalışanların olduğu bir dershane tercih edilmeyeceği için dershane açısından da dezavantaj olacaktır. O sebeple aileler ve öğrenciler bu kriteri de en az verilen eğitim kadar dikkate almaktadır. Çalışanların içinde sayılan öğretmenler de buna daha çok dikkat ediyorlar. Çünkü en çok ilgilenecek olan onlardır öğrencilerle.

Öğretmen öğrenci ilişkisi ne kadar kuvvetli ve sağlam ise verilecek eğitim de o kadar sağlam temellere dayanır. Hem bu ilişki şekli öğrencinin derslere hevesle ve istekle gelmesini, çalışmasını sağlar. Tam tersi düşünüldüğünde öğrencinin derslerden de sınavdan da başarılı olması beklenemez. Aydınlıkevler Dershane kurumlarında bulunan butik sınıflara öğrenciler seviye belirleme sınavının ardından yerleştirilir. Homojen bir dağılım yapılır ve bu sayede eğitim kalitesi artırılmış olur. Ara ara deneme ve konu tarama sınavları yapılmaktadır. Bu öğrencilerin ne.durumda oldukları, hangi konularda eksiği var, hangi derslere daha çok ağırlık vermesi gerektiği hakkında bilgi verir. Tabi bu sonuçlardan aileler de bilgilendirilir. Onlarda isterlerse evde destek olmaya çalışırlar, isterlerse en iyi şekilde nasıl yardımcı olunur onun hakkında bilgi alabilirler. Bu konuda hem branş öğretmeninden hem de rehber öğretmenleri ailelere her türlü yardımı sağlamaktadır. Öğrencilerin okul ve dershaneden sonra da evde sürekli çalışması gerekir. Fakat aklına takılan soruları sorabileceği bir öğretmen yok. Onun yerine ebeveynleri vardır. Ebeveynlere bu konuda büyük görevler düşmektedir. Ellerinden gelen yardımı yapmalılar. Sadece okula veya dershaneye göndermekle olmaz. Derslerin yanı sıra sınava yönelik stres, gelecek kaygısı, motivasyon güçlüğü vs. gibi konularda ellerinden geldiğince konuşmalı, onları rahatlatmalılar.

Aydınlıkevler Dershane kurumları rehber öğretmenleri bu konuda aileler ile iletişim halindedir. Nasıl ve ne şekilde çocuğuna destek olacağını bilemeyen velilere gerekirse seminer düzenleyerek bilgilendirme yapılır. Rehber öğretmenleri de dershanede üstlerine düşen görevleri yapmaktadır.