Aydınlıkevler Odtülüler Dershanesi

Son dönemlerde öğrencilerin okuldaki eğitimlerine çeki düzen verilip eğitimde iyileştirme yapılsa da velilerde öğrenciler de dershaneye gitme ihtiyacı duyuyor. Sınav sistemindeki değişiklikler nedeniyle de dershaneden destek almadan öğrencilerin çoğu başarıyı yakalayamıyor. Velilerde çocuklarının başarılı olmasını istedikleri için iyi eğitim vereceğinden emin olduğu dershaneleri tercih ediyor. Biz Odtülüler Dershanesi olarak böyle velilerin ve öğrencilerin hayallerini gerçekleştirmek, onları başarıya ulaştırmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Aydınlıkevler Odtülüler Dershanesinde ideoloji haline getirdiğimiz bu fikri bütün çalışan öğretmenlerimize de benimsetmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimize daima birşeyler katmayı başaran, doğru bilgiyi doğru biçimde verebilen, deneyimli ve iyi eğitim almış öğretmen kadromuz bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz ezbercilikten tamamen uzak, olabildiğince akılda kalıcılığı savunmaktadır. Öğrencilerimize de bu empoze ediliyor ki daima çalışmalarına bu yönde şekil versinler. Bunu hayatlarının bir alışkanlığı olarak yaşamlarına katabilsinler.

Aydınlıkevler Odtülüler Dershanesinde öğretmenlerimiz disiplinli ve otoriter kişilerdir. Fakat bunu asabiyetle, dominant bir şekilde değil gayet güzellikle, güler yüzlülükle yaparlar. Böylece öğrencilerin de tepkisini çekmeden disiplin sağlanmış olur. Her dershanede olduğu gibi bizim dershanemizde de kurallar vardır ve öğrencilerimizin bu kurallara uymasını sağlamak öğretmenlerimizin ve bütün çalışanlarımızın görevidir. Dershanede bu şekilde kurallarla hareket etmeleri öğrencilerin her ortama ayak uydurabilmelerini sağlar. Öğrencilerimize gelecekleri ile ilgili mesleki yönden eğitim verirken toplumsal ve kişisel gelişimleri ile ilgili de eğitim vermiş oluyoruz böylelikle.

Derslerimiz rahat bir ortam oluşması, dikkat dağıtıcı unsurlardan arındırılmış, kalabalıktan uzak sadece 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Butik dershane anlayışı sayesinde öğrencilerimiz pür dikkat dersi dinler, derse aktif bir şekilde katılma şansı bulurlar. Ayrıca öğretmenin de dersi anlatmasını kolaylaştırmış oluyoruz. Aydınlıkevler Odtülüler Dershanesi Koçluk sistemimiz gayet işine dört elle sarılan, işini severek yapan, insan ilişkilerine gereken önem ve hassasiyeti verebilen, dalında uzman rehber öğretmenlerimizden oluşmaktadır. Koçlarımız öğrencileri sürekli gözlem altında tutarak onların sıkıntılarını konuşup doğru ve etkili çözüm yolları bulmaya çalışırlar. Öğrencilerimizin direkt yaşamları ile ilgili konularda sıkıntıları olduğu zaman daha hassas yaklaşıp konuyu anne ve babayla da konuşarak onlar ile birlikte çözüm yolları bulur ve onlarında üstlerine düşen görevleri yapmalarını sağlarlar.