Çankaya Matematik Kursu

Matematik dersi çoğu öğrencinin zorlandığı hatta bazılarının hiç yapamadığı bir derstir. Birilerinden veya bir kurumdan destek almadığı takdirde de matematiğe karşı bir fobisi oluşup iyice soğuyanlar var maalesef. İşte bu tip öğrenciler için Odtülüler Dershanesi olarak açtığımız Çankaya Matematik Kursumuz bulunmaktadır. Kursumuza gelen öğrenciler matematiğe karşı bir sempati oluşturacak ve yavaş yavaş yapmaya başladıkça matematiği sevecektir. Matematik öğrenmesi imkansız bor ders değil sadece zaman alan derstir. Öğrencilerin matematik öğrenirken sabırlı olması ve zamanla basaracağina inancı tam olması gerekir. Aksi takdirde boşa kürek çekmekten başka birşey olmayacaktır.

Kursumuzda matematiği adı gibi bilen uzman öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Öğrencilerimizin anlayacağı şekilde konuları anlatır, eksikleri olan öğrenciler için ek ders yaparlar. Ek derslerde tekrar konu anlatımı veya soru çözümü yapılır. Tabi öğrencilerin muhakkak sonrasında da devamlı soru çözümü yapması gerekir. Ki öğrendiği bilgileri uzun süre akılda tutabilsin. Çankaya Matematik Kursunda öğretmenlerimiz derslerde matematiğin kısa yollarını, çözüm tekniklerini göstererek kısa sürede matematiği öğrenmelerini sağlamaktadır. Çünkü matematik biraz nankör bir derstir ve çalışma yapılmadığı takdirde öğrenilen bilgiler de akıldan silinip gidecektir. Kursumuzda öğrencilerimize verdiğimiz yayın grupları da son müfredata uygundur.

Her öğrencinin matematiği anlaması farklılık gösterecektir. Özel dersler sayesinde her öğrenciye özel ders verilip sınavlarda ağırlıklı puana sahip olan dersi basarmalari sağlanır. Sınıflarımızın az kişilik olmasına dikkat ediyoruz. Çünkü tek bir öğretmen kalabalık bir sınıftaki öğrenme düzeyleri farklı olan öğrencilere ders anlatması ve öğretmesi çok zordur. Böyle sınıflarda yer alan şanssız öğrenciler ise derslerden sıkılıyor, zamanla öğrenmek istemiyor ve yapamayınca da kendilerine olan güvenleri sarsılıyor. Çankaya Matematik Kursu öğretmenlerimiz öğrencilerimiz ile olabildiğince ilgilenip hepsinin de temeli sağlam bir şekilde matematiği öğrenmelerini sağlamaktadır. Özellikle hayatın her alanında matematiğe gerek duyulduğunu düşünürsek öğrenilmesi gereken bir ilimdir. Kursumuzun öğretmenleri de bu konuda tecrübe sahibi, öğretirken en çok ihtiyaç olan sabır duygusu kuvvetli ve kendini öğretmeye adamış kişilerdir. Kursumuzu tercih eden bireylerin güler yüzle ayrılacağının, öğrendikleri matematik teknik ve kısa yollarını hiçbir zaman unutmayip hayatlarında ihtiyaç duydukları an kulanabileceklerinin garantisini kesinlikle veriyoruz.