DERSHANE ANKARA

Dershane Ankara, Odtülüler Dershanesi

Anne babalar çocuklarının gelecekleri için doğdukları ilk andan itibaren endişe duymakta ve küçük birikimlerini çocukları adına harcamaktadırlar. İyi eğitim almaları için çocukları için okulları araştırmaktalar. Ayrıca okullara ve merkezi sınavlara yardımcı olması adına özel öğretmenler ve iyi dershaneleri araştırmaktadırlar. Öğrencilerde bu sürece ayak uydurarak kendileri için tedirgin olmakta ve meslek tercihi yaparken kararsız kalmaktadırlar. Böyle durumlarda öğrenciler yanlış kararlar verebilmektedirler. Odtülüler dershanesi öğrencilerin bu durumu için alanında uzman rehberlik öğretmenleri ile çalışmaktadır. Bu rehber öğretmenleri Ankara Dershane bünyesi içerisinde öğrencilere sınavlarla ilgili motivasyon, sınavlarla ilgili gereken bilgileri, meslek seçimleri ile ilgili doğru seçimlerin yapılması adına aktif olarak hizmet vermektedirler.

Dershanemizde rehberlik servisi haricinde öğrenci test çözme sürecine alışsın, sınav konularına genel bir giriş yapılması için yaz kampları bulunmaktadır. Böylece öğrenciler kitabın başında oturarak alışık olmadıkları test çözmeye alışmaktadır. Sınavlarda başarı için test çözmek çok sayıda soru görmek önemlidir.

DERSHANE ANKARA’NIN ÖĞRENCİLERE NE GİBİ İMKANLAR SUNMAKTADIR

Ankara dershane öğrencilerin derse daha çok yoğunlaşsın diye sınıf mevcudunu ev ortamı gibi yaparak 10 kişi ile ders vermektedir. Böylece öğrenciler özel ders alıyormuş gibi ders işlemektedirler. Öğretmenler derslerini işlerken öğrencilerin birbirinden farklı olduğu fikrine sahip olarak dersi sadece anlatım şeklinde yapmamaktadırlar. Akıllı tahtalarını aktif şekilde kullanarak öğrencilere görseller göstermekte, modellerden yararlanmaktadırlar. Böylece bütün öğrencilere dönük olarak dersler işlenmektedir.

Öğrencilerimiz istediği zaman birebir ve etüt olanağına sahip olmaktadır. Ayrıca anlaşılmayan konular olabilir bunlar içinde öğrenciler için hemen ek dersler konularak anlaşılması ve pekişmesi sağlanmaktadır.

Odtülüler dershanesinde öğrencilere yol göstermek için koçluk sistemi içerisinde öğrenciye özel program yapılmaktadır. Böylelikle öğrenci hangi konuya önem vermesi gerektiğini, ne zaman soru çözmesi gerektiğini, ne zaman konu çalışması gerektiğine dair elinde bir program bulunmaktadır.

Ankara Dershane düzenli olarak deneme sınavı yapmaktadır. Bu deneme sınavları ile de öğrenci hem merkezi sınavlar için alıştırma yapmakta hem de sonuçları öğrenciler ile değerlendirilerek öğrencinin eksikleri bulunarak programlarına ekleme yapılmaktadır.

Öğrencinin durumu ile ilgili olarak velilere düzenli olarak veli bilgilendirme sistemi ile öğrencinin durumu bildirilmektedir.

Bunlar dışında dershanemizde öğrenciler için daha birçok olanak bulunmaktadır. Daha detaylı bilgilendirme için dershanemize öğrencinizi alarak gelmeniz yeterlidir.