Her dershanenin mutlaka erken kayıt dönemi vardır. Bu erken kayıt döneminde belirlenen fiyatlar elbette farklılık gösterecektir. Dershaneler eğitim öğretim yılının sonlarında bir sonraki yıl için erken kayıt dönemi başlatır. Burada belirtilen fiyatlar düşük olacağı için velilerin daha çok işine gelir. Sınava hazırlanan çocuğu olan veliler mutlaka bir dershaneye göndereceği için senenin başını beklemek gibi bir mecburiyet yok. Erken Kayıt Dershane Fiyatları belirlendikten sonra veliler çocuklarını iyi eğitim vereceğini düşündüğü dershaneye kayıt ettirebilir.

Dershane araştırması yapan veliler hem verilecek eğitimin kalitesine hem eğitimi verecek öğretmen kadrosunun kalitesine hem de diğer sunulan imkanlara dikkat etmesi gerekir. Öğrencinin geleceğini etkileyen ve başarıya giden yolda rehberlik edecek olan dershane öğrenciyi hedeflerine ulaştırmalıdır. Odtülüler Dershanesi olarak bizde bünyemizdeki öğrencilerimizi 10-12 kişilik butik sınıflarda verdiğimiz dersler ile başarılarını artırmaktayız. Bu butik sınıflarda kişi sayısı az olduğu için derse verilen dikkat dağılmayacak ve öğrenciler de bilgilerin çoğunluğunu hafızalarına almış olacaklar. Ayrıca öğretmen açısından otoritesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Erken Kayıt Dershane Fiyatları dershaneler arasında rekabeti de doğuruyor. Bu sebeple de fiyatlar beklenenden de aşağı olabiliyor. Tabi kendi başarısını kanıtlamış, adını duyurmuş dershaneler fiyatı çok aşağı olmasa da tercih ediliyor. Ama bazı dershaneler var ki merkez binasına kayıtlı öğrenciler çok çok memnunken diğer şubelerine kayıtlı öğrenciler aynı memnuniyeti yaşayamıyor. Işte veliler buna da dikkat etmeli. Bir dershane her şubesine aynı özeni ve özveriyi gösterebilmeli. Tek bir şubesine göre de veliler çocuklarını kayıt ettirmemeli.

Erken Kayıt Dershane Fiyatlarının belirlenmesinde binanın bulunduğu lokasyon, Öğrencilerin yararlanacağı ulaşım alternatifleri, öğrencilere destek olması için dağıtılan sınava yönelik kitaplar, binanın çalışan maaşları, kirası, giderleri vs. etkilidir. Kurumlar öğrencileri de düşünerek imkanlar sağlamalıdır. Veliler de dershanelerin sadece fiyatlarına değil, öğretmenlerine, verecekleri destek kitapların sınava yönelik olup olmadığına, rehberlik ve koçluk sistemlerinin varlığına, çocuklarına aile ortamındaki sıcaklığı sunabilecek potansiyelde olup olmadığına, öğretmenlerin ve çalışanların güler yüzlü ve işini severek yapmalarına vs. bakmalıdır. Sonuçta çocuklarının geleceğini etkileyecek ve katkıda bulunacak kurumun iyi bir kurum olması önemlidir.