Eryaman Teog Hazırlık Kursları adı altında birçok dershane tarafından kurumlar hizmet vermektedir. Bilindiği gibi eski adı Teog olan şimdiki ismi LGS sınavı olan liseye geçiş sınavına getirilen düzenleme ile sadece 8.sınıf öğrencileri tabi tutulmaktadır. Ve sınav konuları da sadece son sınıfın müfredatını içermektedir. Öğrenciler için bu bir kolaylık sağlarken getirilen başka bir düzenleme olan yüzdelik de işleri biraz zorlaştırıyor. İstedikleri okullarda iyi bir eğitim alarak okul hayatına devam etmek isteyen öğrenciler biraz daha fazla çabalamak zorunda kalıyorlar.

Odtülüler Dershanesi olarak daha çok çabalamak zorunda kalan öğrencilerimizin daha iyi bir eğitimle daha iyi bir geleceğe sahip olması ve hedeflerine ulaşmaları için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Sınav sistemleri giderek zorlaştığı için sadece okulda verilen eğitimle sınava girip de iyi bir okul kazanmak kolay değil. Mutlaka araştırılarak kendini kanıtlamış, adını duyurmuş, iyi eğitim vereceğinden emin olunan Eryaman Teog Hazırlık Kurslarından birine göndermek gerekli. Okuldan sonraki zamanlarını ve haftasonlarını en iyi şekilde değerlendirip sürekli öğrenme halinde olma imkanı sunan kurumumuzda birbirinden deneyimli, eğitimli öğretmen kadromuz bulunmaktadır. Bu öğretmenlerimiz ile 10-12 kişilik butik sınıflarda dersler işlemekte, bu sayede sınıf başarısı ve öğrencinin başarısı sürekli artış göstermektedir. Öğrencilerin sınava alışması, zamanı en iyi şekilde kullanma yöntemlerini geliştirmeleri için yaptığımız deneme sınavları da öğrencilerin başarısındaki yükselişi göz önüne koymaktadır. Sınav sonuçları öğretmenler tarafından değerlendirilip hangi derslerde eksiği olduğu tespit edilir. Böylece gereken önlemler alınabilir.

Eryaman Teog Hazırlık Kurslarından biri olan dershanemizde öğrencilerimiz ile sürekli iletişim ve etkileşim halinde olan rehberlik öğretmenlerimiz ve öğrenci koçlarımız bulunmaktadır. Rehberlik öğretmenlerimiz öğrencilerin sınava yönelik veya kişisel birçok konuda sorunlarını anlatabileceği adeta bir dost gibidir. Öğrenciler ile arasında ciddiyet olmadan tamamen bir arkadaşı ile konuşur edasıyla görüşmeler yapar. Öğrenci koçlarımız ise öğrencilerin ders çalışma motivasyonu, hangi derse nasıl çalışması gerektiği, düzenli ve disiplinli çalışma programı hazırlama, meslek seçimi gibi birçok konuda yol gösterirler. Öğrencilerimizin sorunlarının giderilmesi ve tamamen sınava yönelebilmeleri için ellerinden geleni yapmaktadırlar.