KEÇİÖREN ETÜT MERKEZLERİ

Keçiören Etüt Merkezlerinde öğrencilerin okuldan artan zamanlarında akademik, kültürel ve psiko-sosyal gelişimlerini sağlıklı bir ortamda tamamlamalarını sağlamak ve düşünen, sorgulayan bireyler yetiştirmek en öncelikli hedefimizdir. Öğrencilerin ilgi, yetenek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, öğrenci merkezli eğitimi esas alan bir anlayışla hizmet vermektedir. Etüt denilen şey verilen ev ödevlerinin tamamen ve yanlış yapmadan tamamlanmasına denir. Ancak etütte yalnızca ödev yapılır denilemez. Öğrencinin kavrayamadığı, kafasında soru işaretlerinin kaldığı ders konuları ile ilgili anlayabileceği şekilde konu öğrendiği alandır etütler. Ek sorular veya bir takım testler yapılarak öğrencinin konuyu tamamen kavramasına yardımcı olunur. İşte bu şekilde öğrencinin öğrenmesinin tamamen oluşması sağlanır.

Okulda verilen ödevler mecburi olduğu için öğretmen değil konuyu kavramak ve anlamak için yapıldığında daha çok fayda görülür. Öğrenme en kolay ve en doğru şekilde bir öğretmenin desteği ile olur. İşte etütler de bu öğrenme ortamı sağlanmaya çalışılır. Keçiören Etüt Merkezlerinde ödevlerini tam ve doğru şekilde yapan öğrenciler okulda kavrayamadığı bazı konuları etütte öğrenip de okula gittiği zaman çok daha başarılı olacaktır. Bu başarıyı kendisi de fark edecek ve derslere daha istekli olacaktır.

Artık çoğu ailede ebeveynlerin ikiside çalışır durumda. Hal böyle olunca da çocuklarının mağduriyeti kaçınılmaz olabiliyor. Çocuklarının mağdur olmasını istemeyen anne babalar da okul dışındaki vakitlerini boşa gecirmemesi için etüt merkezlerini tercih ediyorlar. Ödevlerini ve derslerini bu merkezlerde yapan öğrenciler evlerine mutlu ve huzurlu giderler. Akşam olduğunda yapacak dersleri olmadığı için istediklerini yapmakta özgürdürler. Anne ve baba da işten geldiğinde ödev telaşına düşmeyeceği için evde gerginlik olmaz ve aile içi ilişkilere zarar gelmemiş olur. Çünkü aile içindeki huzursuzluk çocuğun davranışlarına ve derslerine yansıyacak, insan ilişkilerinde sorun yaşamaya başlaması ve derslerinde başarısız olması kaçınılmaz olacaktır.

Keçiören Etüt Merkezlerinde öğretmenlerimiz öğrencilerin anne va babalarıyla da iletişim içinde olmaya gayret gösterirler. Öğrenci hakkında bir sorun olduğunda hemen aileye haber verilir ki bu sayede sorun