Kızılay En İyi Dershaneler

Ankara’da oturan aileler gün geçtikçe eğitimin sisteminin bir parçası olan çocuklarının daha iyi yerlere gelmesi için çabalıyor. Bu sebeple çocuklarını en iyi dershanelere göndermek için büyük arayış içerisindeler. Kızılar dershaneleri, başkent sakinleri için kapılarını öğrencilere açıyor.

Kızılay’da bulunan dershaneler eğitim sistemine yaptığı katkılar bakımından oldukça teşekküllü. Burada bulunan dershaneler hem nitelikli üniversite öğrencisi hem de daha iyi bir kariyer düşünen bireyler için oluşturulmuş. Çocuğunun geleceğini düşünen aileler veya uzun zamandır atanma hayali kuran gençler Kızılay’da dershane arayışına girmiş durumda.

Burada ikamet etmekte olan kişiler Kızılay’da en yakın dershaneleri aramaya başladı bile. Dershanelerin kapasite bakımından geniş olması bu ihtiyacı en aza indirgemekte.  En çok rağbet gören dershanelerin burada bulunması başkentin en gözde semtinin gelişmesine katkı sağlıyor.

Gerek ders programları gerekse en tecrübe ve nitelikli hocaları sayesinde velilerin en çok tercih ettiği dershaneler Kızılay’da bulunuyor.

Kızılay’da en iyi dershane arayışına giren biriyseniz eğer bunun için bazı filtrelemeler yapmanız gerekmektedir. Bunun için hedefinizi baştan belirlemelisiniz. Çocuğunuzun veya kendinizin hedef zorluğu belirlenerek size en çok uyan dershaneleri seçmeniz konusunda eğitim koçlarından, dershane müdürlerinden yardım alabilirsiniz.

Kızılay’da dershaneye gidenlerin yorumlarını internette araştırarak tercihinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. En önemlisi ise bütçenize en uygun dershaneyi seçerken fiyat performans çizelgesi oluşturarak kendinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

Ankara’nın en gözde semtlerinden biri olan Kızılay’da dershane masrafları velilerin gözünü korkutmakta. Oysa popülasyonu yüksek olan bu semtte her bütçeye uygun dershane mevcut. Fakat insanlar düşük ücret talep eden dershanelere güvenmek konusunda biraz çekinceli. Oysa bazı bu tarz dershaneler yeni mezun olan bilgileri taze ve sistemi daha iyi bilen genç eğitmenlerle çalışarak hem ucuz hem de kaliteli hizmet vermektedir.

Bu tarz dershaneleri tercih ederek siz de genç eğitmenlerin önünü açabilir hem de diğerlerinin yüksek fiyatlara aldığı bu hizmeti daha az maliyetlerle alabilirsiniz. Kızılay dershaneleri bu açıdan size avantaj sağlayarak oturduğunuz semte olan ilginizi arttıracaktır. Kızılay’da da şubesi bulunan Odtülüler Dershanesi hem fiyat hem de eğitim kalitesi açısından avantajlıdır.

Butik Dershane

Dershane sistemine yeni bir soluk getiren butik dershane, son dönemlerde giderek yaygınlaşan yenilikçi bir eğitim sistemidir. Kişiye özel eğitim sisteminin butik dershanelerde tamamen öğrenci odaklı bir eğitim verilmektedir. Öğrenci takibinin en üst düzeyde yapılmasıyla öğrenci başarısının maksimum seviyeye çekilmesi hedeflenir.

Her öğrencinin ilgi duyduğu dersler ve öğrenme kapasitesi farklıdır. Bu nedenle öğrencilerin derslerinde başarılı olabilmeleri için çalışmaları gereken süre ve öğrenmeye ayırması gereken süre değişebilir. Öğrenme seviyeleri farklılık gösteren her öğrenci için aynı şekilde işlenen derslerden beklenen verim alınmayabilir. Bu durum kalabalık sınıflarda daha da can sıkıcı hale gelebilir. Butik dershane öğrenci ve velilere pek çok konuda avantaj sağlar.

Az öğrenci sayısıyla kurulan sınıflarda verimli bir eğitim sistemi kurmayı amaçlayan butik dershane, öğrencilere maksimum ilginin verilmesini sağlar. Öğrenim kalitesini en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan butik dershanede 4-6 kişilik sınıflarda kişiye özel ders programlarıyla dersler işlenir. Öğrencilerde ders anlama konusunda meydana gelebilecek kayıpları en aza indirebilmek için öğrenciler sıklıkla kontrol edilir ve eksiklikleri etüt derslerle giderilir.

Butik Dershane Avantajları

  • 4-6 kişilik sınıflarda ders işleyen öğrenciler öğretmenleri çok daha kolay anlayabilirler. Öğretmenler öğrencilerle birebir ilgilenebilme fırsatı bulurken, öğrenciler de anlamadıkları konuları öğretmenlerle üzerinden geçebilirler. Kalabalık sınıflara nazaran az kişilik sınıflarda öğrencilerin dersi dinleyip dinlemedikleri veya dersin anlaşılıp anlaşılmadığı kolayca kontrol edilebilir.
  • Butik dershanelerde öğrenciler eğitim koçlarından ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sorunlarını giderebilmektedir.
  • Branşlarında iyi öğretmenlerden birebir ders alabilen öğrenciler etüt sisteminden yararlanarak derslerinde daha fazla pratik yapabilmektedir.
  • Düzenli aralıklarla yapılan deneme sınavlarının sonuçları kişi sayısı az olduğu için kısa zaman içinde açıklanır. Aileler en kısa sürede çocukları hakkında gerçek bir bilgiye ulaştırılır.
  • Kalabalık sınıflara kıyasla öğretmenler öğrencileriyle çok daha yakın olabilirler. Öğrenci ile birebir iletişim kuran öğretmenler, sınıfta samimi ve sıcak bir ortamın olmasını sağlar.
  • Öğretmenler öğrencilerin eksikliklerini saptayabildiği için öğrenciye özel ev ödevi hazırlayarak eksikliklerin bir an önce giderilmesine yardımcı olur.
  • Öğrencilere en uygun eğitimi veren butik dershanelerde, her öğrencide tam ve etkin bir öğrenme sağlanır.