Kızılay dershaneler adı altında öğrencilerimizin başarılı olması en birinci önceliğimizdir. Verdiğimiz dersleri de bu yönde düzenleyerek öğrencilerimizin gözle görülür biçimde hedeflerine yaklaşmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Özellikle bünyemizde çalışan öğretmenlerimizin öğrencilerimize iyi eğitim verebilmesi için kendilerinin de iyi eğitim almış kişiler olmasına dikkat ediyoruz. Eğitimli olmasının yanı sıra deneyimli de bir öğretmen kadromuz bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz güler yüzlü, insan ilişkilerine önem veren, öğretmenlik vazifesinin yanı sıra gerektiğinde öğrencilere aileden biri gibi yaklaşabilen kişilerdir. Öğrencilere bu şekilde aile ortamında hissi verip kendilerini rahat hissetmelerini sağlayabiliyoruz.

Odtülüler Dershanesi olarak TYT-YKS öğrencilerini sınav ile ilgili bilgilendirmek adına kurumlarımızda seminerler düzenlenmektedir. Bu seminerler sayesinde ne nasıl olacak gibi birçok soru işaretini öğrencilerimizin akıllarından kaldırmış oluyoruz. Önceden bir hedef belirleyen öğrenciler sınav sisteminin içeriklerini öğrendikten sonra o doğrultuda çalışmasına şekil verebilir. Henüz hedef belirlememiş, hangi meslek dalına mensup olmak istediğine karar veremeyen öğrencilerimiz ise sınav içeriğini öğrendikten sonra isterse Koçluk sisteminde görev yapan öğretmenlerimiz ile birlikte meslek dalını seçebilir ve ona göre de hazırlanacak olan çalışma programı ile hedefine adım adım yaklasabilir. Kızılay dershaneler olarak öğrencilerin velileri ile de sürekli iletişim halindeyiz. Gerek ders öğretmenlerimiz olsun gerekse rehber öğretmenlerimiz olsun velilere çocukları hakkında bilgi akışı yapmaktadır. Böylece velilere çocuklarını merak etme fırsatı vermeden bilgi verdiğimiz için velilerin memnuniyetini kazanmış oluyoruz. Velilerimiz kendilerinde ihtiyaç görürlerse çocuklarına daha iyi birer ebeveyn olabilmek adına Koçluk sistemimizden yardım alabilirler. Öğretmenlerimiz de seve seve yardım ederler.

Kızılay dershaneler butik dershane anlayışına sahip bir eğitim kurumu olduğu için 12 kişilik özel ders havası veren sınıflarımızda dersler yürümektedir. Öğrenci öğretmen arasındaki iletişim ve bilgi alışverişi de bu sayede daha kolay olmaktadır. Derslerin işleyişi sırasında öğretmenlerimiz öğrencileri sürekli gözlem yaparlar. Derslerde zayıf olan öğrencilerin hangi ders ve konularda eksiği olduğunu tespit edip öğrencilerimizi ona yönlendirirler. Öğrenci de öğretmenlerinin yönlendirmesine kulak vererek programını ve çalışmasını ona göre şekillendirebilir. Ve eksiklerini zamanla gidererek rakiplerine yetişebilir.