KPSS A KURSU

KPSS A kursu için 0 312 485 23 28 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

KPSS sınavı sadece bir kitleye hitap etmemektedir. Bütün üniversite mezunları eğer devlette çalışmak istiyorsa bu sınava girmek zorundadır.

Başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına, atanacak adayların ön elemesi için, MÜFETTİŞ, UZMAN, DENETMEN, KONTROLÖR YARDIMCILIKLARI İLE KAYMAKAM ADAYLIĞI gibi branşlar A grubu kadroları olarak geçmektedir. Bu branşlardan atama hakkı elde etmek için KPSS A grubu sınavında başarı göstermeniz gerekmektedir. A grubundan sınava hazırlandığınızda bölümünüzde kademe atlama hakkınız bulunmaktadır.

KPSS A grubu genel kültür, genel yetenek, pazar sabah oturumunda hukuk, iktisat, maliye, muhasebe ve işletme derslerinden, pazar öğleden sonra da ÇEKO, Uluslararası ilişkiler, Kamu yönetimi, İstatistik ve Ekonometri derslerinden sınava girmektesiniz.

Bazı bölümler YDS puanı istemektedir. Bunun içinde sınava başvuru yapılırken YDS puanınızı sisteme kaydedebilirsiniz.

A grubu kurslarımızda sizlere özel olarak eğitim verecek alanında uzman, tecrübeli öğretmenler bulunmaktadır. her ders için özel eğitilmiş öğretmenler ders vermektedir. Öğretmenlerimizin yanı sıra kurum olarak verdiğimiz kaynaklar sınav süreci boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde düzenlenmiştir. KPSS A grubu kursumuzda verilen soru bankası modüler setlerimizde yüzlerce özgün soru bulunmaktadır. Bunun dışında konu anlatımlı kitaplarımız müfredatlara uygun şekilde yapılandırılmıştır. Böylelikle gereksiz bilgi kalabalığı ortadan kalkmış olur.

Sınav süreçlerinizde yaşamakta olduğunuz gerginlik, kaygı, stres durumları sizlerin motivasyonunu düşürerek sınavda düşük amanıza sebebiyet verir. Bunların ortadan kalkması ya da kontrol altına alına bilmesi için rehberlik öğretmenlerimiz bulunmaktadır. Hem sınavla ilgili yeni bilgilerin varlığını hem de yaşadığınız motivasyon sorununuzla ilgili olarak hizmet alabilmektesiniz.

Her meslek için KPSS şarttır. Siz de KPSS süreçlerinizi kolaylıkla atlatabilmek için kendinizi emin ellere bırakmalısınız. Başarı bir ekip işidir. KPSS A grubu kurslarımız sayesinde rahat bir süreç geçirerek sınavda başarı gösterirsiniz. Detaylı bilgi almak için kurumuza gelmeniz yeterli olacaktır.