KPSS B KURSLARI

Okulu bitirdikten sonra sıra en büyük sınav olan KPSS sınavına gelmektedir. KPSS sınavı artık hayat için atılan son adımdır. Eğer bu adımı da tam olarak atabilirsek istediğimiz seviyeye geliriz. KPSS sınavı A grubu, B grubu ve öğretmenlik olarak birbirinden ayrılmaktadır. KPSS b grubu sınavında, genel kültür genel yetenek sınavında yüksek başarı gösterilerek hesaplanan p3 puanı ile kadro olanağı sağlanmaktadır. B grubundan sınava girecek adaylar genel kültür, genel yetenek testlerini çözmektedirler. Bu da KPSS B grubu için aslında bir dezavantajdır. Şöyle ki KPSS sınavına giren her aday ilk bölümü cevaplandırmaktadır. Böylece sıralamalar düşmekte ve puanlar gerilemektedir. P3 puanı 2 yıl kullanılabilmektedir.

P3 puanı ile mühendis, avukat, sekreter, mimar, memur vs gibi bölümlere giriş yapılmaktadır. Herkesin cevapladığı bir bölümden yüksek puan almak biraz zordur. Ancak odtülüler ile istediğiniz puanı almak çocuk oyuncağıdır. Çünkü dershane olarak öğrencilerimize sistemli ders çalışmalarını göstermekte ve koçluk sistemi dâhilinde oluşturulan programlar ile birlikte sistemli ders çalışmalarını sağlamaktayız.

KPSS sınavında herkesin cevapladığı bir bölümden yüksek almaya çalışmak tek başınıza zor gelebilir. Biz sizler için sınav süreçlerinizi planlıyoruz. Üstelik KPSS B grubu öğrencileri iki yılda bir sınava girmektedir. Bu da öğrencilerin sınava daha çok hazırlanmasını sağlamaktadır.

Diğer öğrencilerden sıyrılarak Türkiye genelinde sıralamaya girmek istiyorsanız; bizlerle birlikte hazırlanmalısınız. Alanında uzman kadromuz ve KPSS konusunda oldukça yetkin yönetici kadrosu ile ihtiyaçların bilincindeyiz.

Düzenli olarak deneme sınavlarına girmektesiniz. Bu sınavlarda özgün sorularla karşılaşmakta olup sınav müfredatı ile birebir uyumlu bir deneme sınavı olursunuz. Böylece sürekli olarak KPSS sınavı ile ilgili olarak prova yaparsınız. KPSS B grubu ile ilgili hangi noktada olduğunuzu kolaylıkla görmenize yardımcı olur.

KPSS süreci boyunca bol bol soru çözülmelidir. Bunun için Ankara odtülüler dershanesi sizi yardımcı kitaba boğmaktadır. Soru bankaları, konu anlatımlı, yaprak test, cep kitabı vs gibi birçok kaynak verilmektedir.
Sınav sürecinde yaşayacağınız bütün sorunlarınızla ilgili olarak da dershanemiz bünyesinde güçlü bir rehberlik hizmeti verilmektedir. İstediğiniz zaman öğretmeninizle özel olarak görüşebilirsiniz. Değişen sınav sistemlerinden de anında haberdar olursunuz.