KPSS Eğitim Bilimleri

Eğitim Fakültelerinden mezun olanlar ile mezun olabilecek durumda olan adaylar, Fen-Edebiyat Fakültelerinden mezun olup Tezsiz Yüksek Lisans (pedagojik formasyon) Programını tamamlamış olan adaylar, Fen-Edebiyat Fakültelerinden mezun olup Öğretmenlik Sertifika programını tamamlamış olan adaylar bu kursa başvurabilirler.

Ankara KPSS Eğitim Bilimleri kursu hakkında bilgi için 0 312 485 23 28 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

KPSS sınavında genel kültür genel yetenek sınavının yanında bir de öğretmen adayları için eğitim bilimleri sınavları bulunmaktadır. Bu sınavda öğrenciler 80 soru çözmektedir. Eğitim bilimleri testinin içerisinde; gelişim psikolojisi, materyal tasarımı, öğrenme psikolojisi, ölçme değerlendirme, sınıf yönetimi, program geliştirme, rehberlik, öğretim yöntem ve tekniği gibi 8 tane dersle ilgili soruları cevaplandırmaktadırlar. Kursumuzda bütün bu dersler için ayrı ayrı alanında uzman, öğrenci isteklerinin farkında olan öğretmenler tarafından ders verilmektedir.

KPSS de eğitim bilimleri alanında puan türümüz P10 dur. Buradan alınan puan öğretmenlik alan puanımıza eklenerek hesaplanmaktadır.

Birçok öğrenci öğretmen olmak için yıllarca üniversitede dirsek çürütmektedir. Ancak okul bittikten sonra da KPSS sınavı ile mücadele etmek zorunda kalmaktasınız. Genel kültür, genel yetenek, eğitim bilimleri derken birçok sınavda başarı göstermelisiniz.

KPSS eğitim bilimleri kursları sınıfları özel olarak dizayn edilmiştir. Seçkin yazarlar tarafından hazırlanan modüler setlerimiz kayıt yaptırdığınız anda sizlere verilmektedir. Kursumuzda düzenli olarak deneme sınavı olmaktasınız. Deneme sınavlarımız sayesinde sınav öncesi sürekli olarak kendinizi ölçme fırsatınız olur ve ayrıca nerede eksikliğiniz olduğunu görür ve eksikliğinizi kısa sürede kapatmanız adına koçluk sistemimiz ile hazırlanan çalışma programlarımıza ekleme yapmaktayız. Bu süreç KPSS sınavına kadar artarak devam etmektedir. Böylece sınav vaktine kadar bütün eksiklikleriniz bitmiş olmaktadır. Sizlere verilen programlarda konu çalışması, tekrar, test çözümü gibi yollar gösterilmektedir.

KPSS eğitim bilimleri kursları ile KPSS de bilmeniz gereken her noktayı günceli takip eden rehberlik servisimiz sayesinde hemen öğrenirsiniz.

KPSS sınavında eğitim bilimleri cumartesi öğleden sonra olmaktadır. KPSS nin ikinci basamağı olarak geçmektedir. Buradan alınan puan sadece bir yıl geçerlidir. Her yıl bu sınava girilebilmekte ve öğretmenlik için atanma fırsatını yakalayabilmektesiniz. İstediğiniz yere atanma şansı yakalamak ve sene kaybetmeden mesleğinize kavuşmak için kursumuza kayıt yaptırarak sınav sürecine başlayabilirsiniz.

KPSS eğitim bilimleri kursları hafta içi, hafta sonu olarak tam gün devam etmektedir. İstediğiniz eğitim programına kayıt yaptırabilirsiniz.