Matematik Dersi Veren Dershaneler

Matematik ne yazık ki çoğu öğrencinin zorlandığı ve zorlandığı içinde pek üstüne durmayıp başarısız olduğu bir derstir. Halbuki matematik dersi sürekli azimle, pes etmeden tekrar tekrar çalışmayı gerektiren bir derstir. Öğrenci zeki olsa dahi çalışmadığı için başarısız olabiliyor. Büyüklerimizin ‘emeksiz ekmek olmaz’ dediği gibi çalışmadan da hiçbir işte başarılı olunmaz. Çocuklarının bu başarısızlığını farkeden ve diğer çocuklar gibi matematikte başarılı olmasını isteyen veliler Matematik Dersi Veren Dershaneler araştırarak çocuğunu gönderiyor. Odtülüler Dershanesi olarak bu gibi öğrenci ve veliler için matematik kampları düzenliyoruz. Dershanelerimizde de matematikten ek dersler alma imkanları sunuyoruz. Sınavlarda en çok katsayı getiren derslerden biri olan matematik dersini her öğrencinin yapabilmesi için çalışmaktayız. Matematik dersi için verdiğimiz kurslarda öncelikle öğrencinin matematik seviyesini ölcüyoruz. Hangi seviyede olduğunu öğrendikten sonra butik sınıflarımızda homojen bir dağılım yaparak aynı seviyedeki öğrencileri biraraya getiriyoruz. Böylece öğrenmelerini kolaylaştırıp matematiği sevmelerini sağlıyoruz. Öğrenci matematik dersini sevmeli ki çalışmaya ve öğrenmeye istekli olabilsin. Sevmediği, önyargıları olan bir derse ne kadar çalışmaya çalışsa da başarılı olamaz.

Matematik Dersi Veren Dershanelerden biri olan kurumumuzda matematik dehası öğretmenlerimiz sayesinde öğrencilerimiz daha kolay öğrenmenin tadına varıyor. Kolay tekniklerini göstererek aslında korktukları gibi zor bir ders olmadığını öğrencilerimize empoze etmeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimiz sürekli soru çözmeye teşvik ediyor ki böylece soru çözüldükçe beyinlerine yerleşecek ve değişik soru tipleri gördükçe her soruya aşina olacaklardır. Öğrencilerimize ezber yapmayı değil çok soru çözerek akılda kalıcılığı öğretmeyi hedefliyoruz. Akılda kalan bilgiy unutmak mümkün olmayacağından öğrenciler de zorlanmadan matematiği yapabileceklerdir.

Matematik Dersi Veren Dershaneler arasında olarak biz matematiğe karşı bir korkusu, önyargısı olan öğrencilerimiz için öğrenci koçlarımız ile yürüttüğümüz koçluk sistemimiz vardır. Bu sistemde öğrenci koçlarımız öğrenciler ile konuşarak matematiği sevmelerini, aslında korkulacak ve zor bir dera olmadığını bilinçaltlarına yerleştirmeye çalışır. Matematiği öğrenenlerin de bir zamanlar zorlandığını fakat disiplinli bir çalışma sonucunda üstesinden geldiklerini ve matematikte başarılı olduklarını anlatır. Böylece kendisinin de yalnız olmadığını ve çalışmaya başladıktan sonra azimle devam ederse başarabileceğini düşünmesi sağlanır. Bu görüşmelerden sonra da öğrencilerimiz derslere girerek, düzenli ve disipli çalışarak matematikte başarılı olmaktadırlar.