Odtülüler Kızılay Dershanesinden bahsetmeden önce sınav sisteminden kısaca bir bahsedelim. Değişen son sınav sisteminin adı TYT-YKS oldu. Önceki sistemde adaylar ilk oturuma mart ayında, ikinci oturuma haziran ayında girerdi. Fakat bu son sınav sisteminde adaylar iki oturuma da haziran ayında girecek. İlk oturum olan TYT’ye bütün adaylar girecek. Soru sayısı ile sürenin artması dışında pek de bir fark yok önceki ilk sınavdan. 150 barajını geçen adaylar ikinci oturuma girmeye hak kazanacak. İkinci oturum ise YKS olarak adlandırıldı. Bu sınavda adaylar alanlarına göre sınava girecekler. 180 puan ve üzeri alan adaylar 4 yıllık lisans bölümlerinden tercih edebilecek. 200 puan ve üzeri alan adaylar ise ilgili puanı iki yıl kullanabilme hakkına sahip olacak. Evet sınav sistemi böyle iken her zaman olduğu gibi bu sınava da hazırlık yapmak gerekiyor. Hazırlıksız girilen sınavda başarılı olmak çok düşük bir ihtimal belki de imkansız. Odtülüler Kızılay Dershanesi olarak bu konuda öğrencilerimize yardımcı olmaktayız. Onların girecekleri sınavda başarılı olması ve hedeflerine ulaşmaları için en iyi eğitimi sağlamaktayız.

Dershanemizde derslere verdiğimiz önem kadar rehber öğretmenlerimize de önem veriyoruz. Kurumumuzda çalışacak öğretmenleri uzman ve deneyimli kişilerden seçiyoruz ki öğrencilerimize gereken yardımı en iyi şekilde sağlasınlar. Öğrencilerin rehber öğretmenlerine de çok ihtiyacı olduğu aşikardır. Hal böyle olunca da rehber öğretmenlere önemli görevler düşmektedir. Her öğrenci sınav sistemi değişip, zorlayarak yaklaştıkça, anlamadığı konular oldukça ister istemez bir kaygıya bir strese kapılır. Bunun önüne geçilmez ise sonucunda öğrenciyi başarısızlığa sürükleyebilir. Bu durumun yaşanmaması için rehber öğretmenlerimiz bu durumdaki öğrenciler ile tek tek ilgilenerek gerekli önlemleri almaya yardımcı olur. Kaygısını ve stresini azaltmaya çalışırken bir yandan zihnen de sınava nasıl hazırlanması gerektiği konusunda yol gösterir. Gerekirse ,ki çoğu zaman şart oluyor, ihtiyacı olan her öğrenciye kişisel bir çalışma programı hazırlar. Bu çalışma programları sınava hazırlarken öğrencinin ayni
zamanda düzenli, disiplinli ve programlı bir birey olmasını da sağlar. Bu da gösteriyor ki Odtülüler Dershanesi olarak kurumumuzdaki rehber öğretmenlerimiz kişisel gelişim konusunda da öğrencilere fayda sağlamaktadır.