PURSAKLAR DERSHANE

Pursaklar Dershane bakımından Ankara’nın belki de en zengin semtlerinden biridir. Öğrencilerin çoğunluğu dershane eğitimi için Pursaklar’ı tercih etmektedir. Liseye geçiş, üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlık aşamasında hem okulu devam edenlere hem de mezun öğrencilere yer vermektedir. Ayrıca KPSS, ALES, DGS vs. sınavlarına da hazırlık kursları bulunmaktadır Pursaklar’da. Bizde Odtülüler Koçluk olarak dershanemizde öğrencilerimize hedeflerine giden yolda rehberlik etmeyi ve sonunda da başarılı olmalarını amaçlamaktayız. Branşlarında uzman eğitim kadromuz ile öğrencilerin ihtiyacı olan eğitimi vermeye çalışmaktayız. Bazı dershaneler deneyimsiz öğretmenler çalıştırırken biz dershanelerimizde kendi adını yapmış eğitimcilerimiz ile dersleri işlemekteyiz. Derslerimizde öğrencilerimiz hangi sınava hazırlanıyor ise sınav müfredatının gerektirdiği konular anlatılmakta ve onlarla ilgili örnekler gösterilmektedir.

Pursaklar Dershanemizde butik sınıflarımız mevcuttur. Bu butik sınıflar homojen olarak dağıtılan aynı seviyedeki öğrencilerden oluşmaktadır. Bu şekilde işlenen derslerden daha fazla başarı sağlandığı tarafımızca kanıtlanmıştır. Dershanemizde yapılan deneme sınavları da asıl sınava yönelik sorular içermektedir. Amacımız öğrencilerimizin sınavda çıkabilecek soru tiplerine aşina olmalarını sağlamaktır. Böylece nice rakiplerinin önüne geçmiş olacaklardır. Genel bütün konuları kapsayan deneme sınavlarının yanı sıra işledikleri konuları içeren tarama sınavlarımız da yapılmaktadır. Bu tarama sınavları öğrencilerin eksikliklerini daha iyi görmeyi sağlar. Ve ona göre önlemler almayı hem öğrenciye hem öğretmenlere gösterir.

Öğrencilerin zorlu geçen sınav sürecinde ellerinde olmadan kaygı ve stres yapılabilir. Ve eğer bunun önüne geçilmez ise öğrenciyi başarısızlığa sürükleyebilir. Öğrenci bunu tek başına yapamaz. Mutlaka bir uzmandan yardım almak gerekir. Pursaklar Dershanelerimizde bulunan uzman rehber öğretmenlerimiz bu konuda öğrencilerimize yardımcı olmaktadır. Sınavı olumsuz etkileyecek her türlü sıkıntının giderilmesinde öğrencilerimizin yanındadır. Ayrıca bu yardımı velilerle işbirliği yaparak gösterir ki öğrenci eve gittiği zaman da etkisini devam ettirebilsin. Öğrencilerin çoğunluğunun dert yandığı bir diğer konu ise motivasyon güçlüğü. Bu öğrencinin ders çalışırken tam bir konsantrasyon ile çalışmasını engeller. Ardından gelen dikkat dağılması da öğrenciyi düşüşe götürür. Bunun olmaması için rehber öğretmenlerimiz çalışmaktadır. Rehber öğretmenlerimiz ayrıca evde verimli ve disiplinli bir şekilde çalışılması için her öğrenciye özel programlar hazırlamaktadır.