Öğrencilerin bazıları dershaneleri tercih ederken bazıları da etüt merkezlerini tercih ediyor. Zamanlarının çoğunu dershanede geçirmek istemeyen öğrenciler eksik olduğu ders ve konularda alacakları birebir derslerle çalışmayı daha iyi buluyor. Sabahtan veya öğleden sonra etüt merkezine gidip derslerini tekrarladığı, eksik kalan bilgileri birebir ders imkanı ile tamamladığı, bol bol soru çözümü yapıp yanlışlarını hemen sorabileceği öğretmenlerin yanı başlarında bulunması nedeniyle Odtülüler Dershanesi bünyesinde Pursaklar Etüt Merkezi tercih edilmektedir. Biz de öğrencilerimizin sağlam temeller ile iyi bir geleceğe sahip olup başarıya emin adımlarla ilerlemesine katkı sağlamaktayız.

Amacımız öğrencilerimizin okullarından arta kalan zamanlarını en iyi en verimli şekilde değerlendirmesini sağlamaktır. Etüt merkezimizde branşlarında eğitimli, deneyimli Öğretmen kadromuz bulunmaktadır. Öğretmenlerimiz bazı kurumlarda olduğu gibi stajyer öğretmen değildir. Merkezimizde okul derslerinin yanı sıra girecekleri sınava yönelik olarak da konu anlatımları yapılır. Az kişilik butik sınıflarda aynı seviyeden öğrencilerin oluşturduğu gruplar halinde konu anlatımı ve soru çözümü yapılmaktadır. Pursaklar Etüt Merkezi olarak öğrencilerimizin en iyi imkanlarda çalışması için sessizliğin hakim olduğu çalışma salonlarımız bulunmaktadır. Bu salonlarda öğrenciler ders dışında çalışma imkanı bulurlar. Evde bazen dikkat toplamaya, ders çalışmaya engel unsurlar oluşabildiği için çalışma salonlarımız bu konuda daha güvenilirdir. Ayrıca öğretmenlerin de yanlarında olması daha da rahat çalışmasına imkan vermektedir. Velilerde gözü arkada kalmadan, bir sorusu olduğunda cevapsiz kalmayacağını bildiği için rahatlıkla merkezimize çocuklarını gönderirler.

Etüt merkezimizin bir diğer güzelliği ise her an öğrencilerin ihtiyacı olan ve hiç gocunmadan, seve seve işlerini yapan, işlerinde de uzman olan rehberlik ve koçluk servisimizdir. Bu serviste bulunan öğretmenlerimiz herhangi bir sıkıntısı, sorunu olan öğrencilerimiz ile yaptıkları görüşmeler sonucunda bir çözüm yolu üreterek yardımcı olmaya çalışırlar. Pursaklar Etüt Merkezi öğretmenlerimizin hepsi de öğrencilerine sıcakkanlı, güler yüzlü yaklaşmaktadır. Bu sayede de öğrencilere güven verirler. Rehberlik ve koçluk servisi öğretmenlerimiz öğrencilerin hem o anki sorunlarına hem de gelecek ile ilgili endişe ettikleri konularda seve seve yol gösterirler. Ayrıca gerektiği kısımlarda veliler ile de işbirliği yapar, sıkıntıyı kalıcı olarak ortadan kaldırırlar.