Subayevleri Dershane

Eğitim kurumlarımızda anlamayan öğrenci kalmayana kadar mücadeleye devam ideolojisi hakimdir. Bazı dershanelerde başarılı ve zeki öğrenciler baz alınırken üstünde biraz uğraş gerektiren, yol gösteren birileri olsa başarma ihtimali olan öğrenciler pek dikkate alınmıyor. Fakat Odtülüler Dershanesi olarak biz hiçbir öğrencimize ayrıca muamele yapmadan hepsine de öğretmeyi hedef aldık. Subayevleri Dershanesi bünyesinde çalışan her personel ve bilhassa öğretmenler bunu benimsemektedir. Öğrencilere ilgi ve sevgi göstererek onlara aile sıcaklığı sunuyoruz ki kendilerini evlerinde gibi rahat hissetsinler.

Dershanemizde 12 kişilik butik sınıflarımız mevcuttur. Her öğrenciye kişisel bir masa imkanı sağlayarak derse tam bir konsantrasyon ile katılmasına yardımcı oluyoruz. Deneyimli, her biri branşında uzman, iyi eğitim almış öğretmen kadromuz ile dersler işlenmektedir. Derslerde öğrencilere akıllarında kalıcılığı sağlayacak şekilde teknikler ve kısa yollar gösterilir. Öğrencilerin derslerden arta kalan zamanlarını değerlendirebilmeleri için çalışma salonlarımız hep açıktır. Öğrenciler çalışma salonlarında tüm gün boyunca çalışma imkanı bulacakları gibi her an soru sorabilecekleri öğretmenler de hemen yanlarındadır. Ayrıca ders öğretmenlerinden birebir etüt de alabilirler. Bu etütler öğrencinin ihtiyacına göre şekillenir; konu anlatımları veya soru çözümleri gibi. Konuyu pekiştirdikten sonra örnek sorular çözerek sınava daha iyi hazırlanma imkanı bulmuş olurlar.

Subayevleri Dershanemizde öğrencilerin her daim seve seve yardımında olacak Koçluk sisteminde çalışan öğretmenlerimiz vardır. Koçluk sistemi öğretmenlerimiz sınava hazırlık sürecinde savaştıkları zamanı en iyi şekilde kullanma konusunda taktikler verirler. Sınava yönelik soru çözüm teknikleri gösterirler. Hangi derse nasıl çalışmaları gerektiği konusunda yol gösterirler. Okuldaki derslerinde de başarılı olmaları için yapmaları gerekeni anlatır öğretmenlerimiz. Bazı öğrenciler kendilerine uygun olan mesleği seçmekte kararsız kalabilir ve zorlanabilir. Bu öğrencilerin öncelikle yeteneklerini ortaya çıkararak hangi mesleğe daha yatkın olduğunu bulur ve öğrenciyi ona göre çalışması yönünde aydınlatır. Böylece öğrencinin gelecek kaygısının oluşmasını önleyerek kariyerini ve geleceğini daha rahat bir şekilde planlamasına katkı sağlamış olur. Subayevleri Dershanemizde öğrencilere olduğu gibi velilere de koçluk yapılmaktadır. Çocuklarının başarılı bir şekilde ilerlemesinde katkılarının olmasını isteyen fakat nasıl yapacaklarını bilemeyen velilere de yönlendirmeler yapılmaktadır.