TYT Sınav Sisteminin Dershanede Uygulanışı

Öğrenciler liseyi bitirdikten sonra asıl önemli bir sorun ortaya çıkmaktadır. Oda öğrencilerin mesleki hayatlarına geçiş olan iyi bir üniversitedir. Bunun olabilmesi için de merkezi sınavlarda başarı gösterilmesi gerekmektedir. Bunun olabilmesi için sistemli çalışma gerekmektedir. Sistemli ders çalışma için de gerekli olan tek şey aslında çalışma programıdır. Odtülüler dershanesi bunu size koçluk sistemi ile sağlamaktadır. Değişen üniversite sınavı ile dershanedeki programlarda değişmektedir. Etkili olarak hizmet veren rehberlik servisi ile ilk oturumda çıkan konulara göre dersler işlenmekte ve bunun kapsamında test çözümleri gerçekleştirilmektedir.

Dershanemizde olan aylık deneme sınavlarında tamamen sınava göre konu dağılımları yapılmaktadır. Özgün sorulardan oluşan deneme sınavı sayesinde gerçek sınavla ilgili alıştırma yapılmakta olup öğrencinin kendini ölçmesinde yardımcı olmaktadır. Hem dershanemizde girilen deneme sınav sonuçları öğrencilerle değerlendirilmektedir. Böylelikle öğrenci eksik olduğu noktaları tam olarak görür. Çalışma programı ona göre değiştirilir. Konu eksikliklerine göre ek dersler konulur. Sınırsız etüt ve birebir olanağı bulunmaktadır. Bu da sizlerin eksiksiz şekilde bütün konuları öğrenmemize sebep olacaktır.

Tyt sınavı birçok bilgiyi aynı anda bilmeyi gerektirmektedir. Bunu yapmak için öğrenciler daha çok ezber yoluna gitmektedir. Bu bir süre sonra sorun haline gelmektedir. Çünkü yapılan ezber unutulmaktadır. Hatta daha kötüsü birbirine karıştırılmaktadır. Böylece tyt sınavında düşük notlar alınmaktadır. Odtülüler dershanesi ile bu soruna etkili ve kesin bir çözüm bulunmuştur. Öğrencilere öğretilen bilgilerle ilgili olarak hafızalarını kullanmayı öğretmekteler. Şöyle açıklayacak olursak; öğrencilere hafıza teknikleri öğretilerek öğrendiklerini akıllarında tutabilmeleri sağlanmaktadır. Bu da sınavda soruyu yanlış cevaplama ya da hatırlamama ihtimalini ortadan kaldırmaktadır.

Dershanemizde tam gün eğitim verilmektedir. Hafta içi olduğu gibi hafta sonu da eğitim verilmektedir. Böylece hafta içi olduğu gibi hafta sonu da ders verilmektedir. Bu da öğrencinin aktif şekilde ders çalışmasını sağlamaktadır. Tyt için ders çalışma, sistemli olma çok önemlidir.

Odtülüler dershanesi tyt sistemi ile birebir uyuşan eğitim programları uygulanmaktadır.