TYT Yaz Kampı Ankara ilimizde düzenlediğimiz kampımızda amacımız öğrencilerimizin bütün TYT konularını tamamlayarak, konuların pratiğini öğrenerek sınavda başarılı olmalarını sağlayacak alt yapıyı kısa sürede oluşturabilmektir. Kampımıza katılan öğrencilerimize öncelikle kampın amacını sonra da kampın içeriklerini ve programını anlatıyoruz. Birkaç haftalık bir kamp olmasına rağmen öğrencilerimizin rahatlıkla başarıya ulaşmalarını sağlayacak bir programla ilerlemelerini hedefliyoruz.

Öncelikle kampımızın grupları az kişiliktir. Böylece derslerimiz daha verimli ve öğrencilerin anlaması daha kolay olur. Kalabalık sınıflarda motivasyon ve dikkat bozulması daha kolay olacağını bildiğimiz için az kontenjanlı gruplar halinde dersler işlenmektedir. Öğrencilerimiz ders esnasında da sorularını rahat bir şekilde aktarabilir. Öğretmen öğrenci arasındaki iletişim ve bilgi alışverişi de sekteye uğramadan yapılır.

Kampımızdaki öğretmenlerimizin her biri kendi alanlarında deneyimli, eğitimli kişilerdir. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize karşı iyi huylu, güler yüzlü, samimi bir şekilde davranır. Bu öğrencilerin derslere karşı daha hevesli olmasına vesile olacaktır. TYT Yaz Kampı Ankara’dan katılım yapan öğrencilerimiz olduğu gibi diğer illerden de katılım sağlanmaktadır. Öğrenci yelpazemiz geniş olduğu için kampımız karma haldedir. Öğrencilerimize konu anlatımını gerektiği kadar püf noktalarını göstererek yaptiktan sonra ağırlığı soru çözümüne veriyoruz. Bol bol soru çözmek öğrencilerin bilgilerini pekiştirmesinin en etkili yolu olduğundan tekniklerini anlatarak sınava yönelik soru çözerler. Öğrenciler soru çözerken formülleri, kısa yollarini da uygulamalı olarak gösteren öğretmenlerimiz bütün öğrencilerin konuları anlaması için çalışırlar.

TYT Yaz Kampı Ankara Kampımızda öğrencilerimizin yararlanabileceği rehberlik ve koçluk sistemimiz bulunmaktadır. Bu öğretmenlerimiz de alanlarında uzman, deneyimli, eğitimli, insan ilişkilerine önem veren kişilerden oluşmaktadır. Rehberlik ve koçluk servisi öğrencilerimizin kişisel, psikolojik ve sınavla ilgili her problemine çözüm bulur, en doğru ve en etkili şekilde yol gösterici olurlar. Ayrıca öğrencilerin düzenli ve disiplinli çalışma alışkanlığı edinmeleri için program hazırlarlar ve buna uymalarını sağlarlar. Öğrencileri sürekli gözetim altında tutarak onlar anlatmasa da kimin ne problemi olduğunu anlamaya çalışarak güzel yaklaşımla konuşmaya başlarlar. Bazı öğrenciler dersi anlasa da çok çabuk  dikkati dağıldığı ve motivasyonu bozulduğu için derse tam anlamıyla konsantre olamayabilirler. Bu gıbı öğrencilerin de dikkatini ve motivasyonunu toplamasının tekniklerini gösterirler.