Dershaneler öğrencileri için adeta vazgeçilmez haline gelmiştir. Buna ek olarak dershanelerin kalitesi de öğrencilerin başarısı adına son derece önemlidir. Şüphesiz ki kalite yalnızca deneyim ve benzeri hususlar ile ölçülen bir durum değildir. Buna ek olarak koçluk sistemi de öğrencilerin yönlendirilmesi adına son derce yararlı olacak bir noktadır. Odtülüler Dershanesi de bu konu hakkında öğrencilerine en çok destek olan ve en geniş imkanları sunan dershanelerden bir tanesidir. Öte yandan Odtülüler Dershanesi öğretmenlerinin donanımı ve tecrübesi ile de Ankara 8. sınıf dershaneleri arasında son derece prestijli bir konuma sahiptir.

En Yüksek Başarıyı Yakalamanın Anahtarı

Dershanelerin öğrenciye başarı sağlaması ancak sonuçların değerlendirilmesi ve öğrencinin yanlış yaptığı noktalar konusunda uyarılması ile mümkün olur. Buna ek olarak öğrenciler bu alanda zaman zaman akademik desteğe de ihtiyaç duyabilirler. Elbette akademik destek verecek olan kişi bu konuda eğitim almış ve uzman, yetkin bir kimse olmalıdır. İşte Odtülüler Dershanesi de koçluk sistemini son derece etkin bir şekilde işletmek suretiyle en yüksek başarı oranını yakalamayı hedeflemektedir.

Öğrencilerin Potansiyelinin Açığa Çıkarılması

Yüksek başarı oranı için öğrencilerin potansiyelinin açığa çıkarılması da icap eder. Buna ek olarak öğrenciler hangi türde bir liseye gitmeleri lazım geldiğini ve ileride kendilerine ne gibi bir akademik gelecek çizmelerinin kendileri açısından en doğrusu olacağını bu potansiyellerinin farkına varmak suretiyle önceden bilebilirler. Koçluk sistemi de bu potansiyelin tam ve detaylı olarak ortaya çıkarılması konusunda son derece etkili olacaktır. Ne de olsa eğitim koçları bütünüyle bu iş için uzmanlaşmış deneyimli kimselerdir. Nihayetinde Ankara 8. sınıf dershaneleri arasında da bu hizmeti sunan pek azdır.

Koçluk Sisteminin Yararları

Koçluk sistemi her şeyden önce öğrencilerin doğru tercih yapmalarına yarar. Üstelik yalnızca öğrencilerin potansiyelinin açığa çıkması ile de sınırlı değildir. Buna ek olarak tercihler sırasında yapılan yanlışlıkları önleyerek öğrencilerin kendileri adına faydalı olmayan tercihlerde bulunmalarını önleme konusunda da etkili bir yöntemdir. Ankara 8. sınıf dershaneleri arasında tercihte bulunulurken de muhakkak bu hizmetin verildiği bir dershaneden yana tercih kullanılmalıdır.