Rehberlik

Rehberlik Hizmeti

Bilindiği gibi sınavlar sadece ders çalışarak değil aynı zaman yüksek motivasyona sahip olarak kazanılır. Gerek ders çalışmada gerekse stres yönetiminde sorun yaşayan öğrencilerin, sınav günü bir takım problemler yaşaması doğaldır. Fakat bu, çözülemeyecek bir sorun değildir. Okullarda verilen rehberlik dersi öğrencilerin ihtiyaç duyduğu motivasyonu sağlamak için vardır. Bazı okullarda yaşanan rehberlik sorunu nedeni ile öğrencilerin yaşadığı sıkıntıları tek başına çözmesi ise zordur. Dolayısı ile dışarıdan bir destek alması gerekir. Odtülüler dershanesi olarak rehberlik hizmeti ile öğrencilerimizin hem eğitimine hem de motivasyonunu yüksek tutmasına yardımcı olmaktayız. Uzman danışmanlarımız ders çalışmakta güçlük geçeni odaklanma problemi yaşayan, sınava kadar istikrarlı bir şekilde çalışmayı başaramayan öğrencilerine rehberlik hizmeti vermektedir.

Ankara Rehberlik Hizmeti

Rehberlik hizmeti içinde öğrencilerimize stres yönetimi konusunda da destek olmaktayız. Geleceklerini büyük oranda şekillendiren bir sınava hazırlanan öğrencilerde bir miktar stres olması normaldir. Fakat bunun aşırıya kaçması, gelmesi muhtemel başarıların önüne geçer. Sınav günü soruları çözerken odaklanma problemi yaşar ve çok iyi bildiği rahatlıkla çözebileceği soruları yanıtlayamaz. Bu nedenle sınava hazırlık aşamasında ders çalışmak kadar doğabilecek bu tür problemlerin engellenmesi de son derece önemlidir. Ayrıca aşırı stres, eğitimin de ötesinde sağlık açısından da oldukça zararlıdır. Odtülüler dershanesi olarak rehberlik hizmeti verdiğimiz öğrencilerimiz yaşadığı stresi yenmesinde destek olmaktayız.

Rehberlik Hizmeti Veren Dershaneler

Sınav kaygısının oluşmasınınpek çok nedeni olabilir. Bu, öğrencinin karakterinden dolayı olabileceği gibi kendini dersler konusunda yetersiz görmesi nedeniyle de kaynaklanabilir. Eğitim merkezlerimizde öğrencilerimizin eksik olduğu konuları analiz ederek, aylık programlar oluşturmaktayız. Böylece sınava hazırlık aşmasında bir eğitim kurumundan alınacak maksimum verimi sunmaktayız. Eksiklerinin tespit edilmesinden sonra bunları kapattığını ve ilerleme kaydettiğini gören birçok öğrencide sınav kaygısı önemli oranda azalmaktadır.

Dershanemizde sınav sonrasında da rehberlik hizmeti devam etmektedir. Tercih tarihlerinde kafası karışmış olan veya net bir kararı olmayan öğrencilerimize yol gösterici olmaktayız. Onların yeteneklerini ve isteklerini göz önüne alarak, en doğru tercih sıralamasını yapmasında ve gerçekten okumak istediği okula gitmesi konusunda destek olmaktayız.