Ankara Dershane

Ankara Dershane; Bir dershane ve eğitim kurumunun başarısı mezun öğrencilerinin üniversite sınavındaki başarıları ve yerleştirdiği üniversite ve bölümlerle doğru orantılıdır.

Her yıl mevcut öğrencilerimiz üniversite sınavına çok çalıştı ve sonucunda hep büyük başarılar elde ettiler. Çalışmalarında olağanüstü sonuçlar elde ettikleri için sıkı çalışmaları ve özverileri karşılığını verdi. Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak bilgi becerilerini sınavda gösterdikleri performansla ortaya koyan tüm öğrencilerimizin üniversite sınavlarında ve yerleştirmelerinde kayda değer başarılar elde ettiklerini duyurmaktan gurur duyuyoruz.

Sınıf ortamımız öğretmenler, idareciler ve öğrenciler arasında karşılıklı saygıya dayalı bir atmosfer yaratarak eleştirel düşünme becerilerinin yanı sıra işbirliğine dayalı problem çözme tekniklerini de teşvik etmektedir. Bu, tüm öğrencilerin güvenli bir öğrenme alanı içinde tam potansiyellerine ulaşabilmeleri için kaliteli eğitim sağlama taahhüdümüzü daha da güçlendirmektedir. Ayrıca; öğrenci koçluğu, özel etütler, deneme ve durum analizleri gibi yöntemlerle bireysel bilgi ve becerilerini geliştirmeye önem veriyoruz ve bu da onları gelecekteki başarılı kariyerlerine hazırlamaya yardımcı oluyor.

Ankara Dershane

Ankara Dershane

Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde, Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları’nın neden Türkiye’nin dört bir yanındaki çeşitli üniversitelere beklentilerin ötesine geçen yüksek nitelikli öğrenciler yetiştirme konusunda başarılı olduğunu göstermektedir. Bunun, kendini işine adamış eğitimcilerin yeterli desteğiyle, bireysel koşullardan veya geçmişten bağımsız olarak her öğrencinin başarıya ulaşmasının mümkün olduğunun kanıtı olduğuna inanıyoruz, bu geleneği gelecek nesillerde de sürdürme konusunda kendimize güveniyoruz!

Geçtiğimiz akademik yılın sonuçları, mezunlarımızın ülke çapında en iyi üniversitelere ve bölümlere yerleştirildiğini göstermektedir. Zira sadece bu sene tıp fakültesine 84, mühendislik fakültesine 176 öğrenci yerleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu, hem öğrencilerimizin hem de her gün mükemmellik için çabalayan personelimizin sıkı çalışmasının, gayretinin ve özverisinin sonucudur.

Yoğun ve disiplinli bir akademik yılın neticesinde öğrencilerimizin çoğu Hacettepe Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Ankara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Medipol Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi gibi ülkenin en prestijli üniversite ve fakültelerini kazanmıştır. Bu kayda değer başarı, öğrencilerimizin yıllar boyunca gösterdikleri sıkı çalışma ve özverinin bir kanıtıdır. Ayrıca bu başarının, dershanemizdeki öğretim ve öğrenim kalitesinin bir kanıtı olduğuna da inanıyoruz. Bu vesileyle öğrencilerimizi bu inanılmaz başarılarından dolayı kutluyor ve gelecekteki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Dershanemizde eğitim görmüş ve profesyonel kadromuzun destek ve yönlendirmeleriyle; etkileyici sayıda öğrencilerimiz mükemmel puanlar elde ederek akademik mükemmeliyete olan bağlılıklarını göstermişlerdir. Bu zorlu dönemde bile öğrencilerimizin yüksek performanslarını koruyabilmeleri ve çalışmalarına bağlılık göstermelerinden gurur duyuyoruz.

Bu kadar çok öğrencimizin başarılı olması kurum olarak bizim için bir onurdur ve başarılarıyla gurur duymamız için bize daha fazla neden vermektedir.

Siz de öğrencinizin böylesine yüksek hedeflere ulaşmasını arzu ediyorsanız Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak başarı hikayenize ortak olmaya hazırız!

Dershane Önerisi Ankara

Lise ve üniversite giriş sınavlarına hazırlıkta en önemli desteği sağlayan Ankara dershane, öğrencilerin hedeflerine ulaşmasında kritik rol üstlenmektedir. Ankara’da yaşayan ve eğitimini sürdüren öğrencilerin tercih edeceği dershaneyi belirlerken dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunuyor.

Ankara dershaneleri, bu şehirde yaşayan ve eğitim gören öğrencilerin istedikleri okul ya da bölüme girebilmesi için gereken hazırlık programlarını sunmaktadır. Lise ve üniversite tercihlerinde öğrencinin bireysel yetenekleri kadar, gelecekten beklentileri de önemlidir.

Dershanelerde sunulan hazırlık programları, öğrencileri birçok yönden sınava hazırlamaya odaklanmıştır; hızlı okuma teknikleri, şık eleme ve çözüm yöntemleri dershanelerde verilen programlarda yer alır.

Giriş sınavlarında alınan başarı; öğrencinin bilgi seviyesinin yanı sıra, okuma hızı ve okuduğunu anlama ile de ilgilidir. Birçok öğrenci, sınav stresinin de etkisiyle bazı soruları yanlış anlamakta ve bunun sonucunda yanlış cevaba ulaşmaktadır.

Ankara dershane sayısı açısından oldukça ileridir, bu nedenle doğru dershaneyi seçmeden önce dershanelerin başarı sıralamalarının incelenmesi de önemlidir. Daha önceki senelerde dershaneden eğitim alan öğrencilerin sınav sonuçları ve puanları incelendiğinde, seçim yapmanız kolaylaşacaktır.

Aynı zamanda dershane kadrosunda bulunan eğitimcilerin de yetkin olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Ankara dershanelerinin birçoğunun eğitimci kadrosuna, internet üzerinden erişebilirsiniz.

Ankara dershaneleri, öğrencinin bilgi seviyesini ölçmek ve öğrenciyi doğru kademeye yerleştirebilmek için sınav yapmaktadır. Öğrencinin sınav sonucuna göre belirlenecek sınıfı, benzer bilgi seviyesindeki öğrencilerden oluşmakta ve eğitimciler buna göre bir program oluşturmaktadır. Bu sayede, bilgi eksikliğinin olduğu alanlar daha kolay belirlenmekte ve bu alanlar üzerinde yoğunlaşmaktadır. Listeyi İnceleyin.

Sınav Başarısında Dershanenin Etkisi

Öğrencilerin birçoğu, kalabalık sınıflarda eğitim görmektedir. Bu nedenle öğrencinin anlamadığı noktaları sorması veya öğretmeni ile sorularını paylaşabilmesi zordur.

Ankara dershanelerinin birçoğunda, eğitimci ile öğrencinin birebir çalışma yapması sağlanmaktadır. Bu sayede öğrenci, okulda gördüğü eğitimde anlamadığı noktaları ve sorularını sorabilmektedir.

Birebir çalışma sistemi öğrencinin sınav başarısı kadar, okul başarısına da katkı sağlar. Aynı zamanda dershanede işlenen konular, okulda işlenenlerle paralel olduğu için; bilgi pekiştirilir ve daha uzun süreli olması sağlanır.

Dershanelerde düzenli şekilde yapılan deneme sınavları ile, sınav ortamı yeniden yaratılır ve öğrenci üzerinde oluşan baskı azaltılır.

Çalışma Veriminizi En Üst Düzeye Çıkarmak: ETÜTLER

Etüt, bir kişinin belirli bir konuda bilgi ve beceri kazanması amacıyla yapılan çalışma anlamına gelmektedir. Genellikle özel eğitim merkezleri veya dershane öğrencileri tarafından derslerin anlamlı ve verimli bir şekilde öğrenilmesi ve pekiştirilmesi amacıyla yapılan çalışmalar olarak da tanımlanabilir.

Dershanelerdeki etüt sistemleri; öğrencilerin belirli bir konuda daha fazla bilgi ve beceri kazanmasını hedefleyen eğitim programlarının bütünüdür. Etütlerle dershanelerde öğretmenler tarafından yapılan müfredat derslerinin dışında, öğrencilerin ders konularını pekiştirmeleri ve daha iyi anlamaları için ekstra çalışma fırsatları sunulur. Bu çalışmalar ihtiyaca göre sınıf ortamında toplu ya da bireysel yapılabilir veya öğrencilerin evde yapması için materyaller verilmesi şeklinde de olabilir.

Öğrencilere; derslerin iyi anlaşılması, konuların pekişmesi, sınava etkin çalışma, soru çözme becerisi, zaman yönetimi ve öz disiplin gibi faydalar kazandırdığından üniversite sınavına hazırlanırken etütlere katılmanın önemi büyüktür. Üstelik kendi öğrenme ortamlarını düzenleyebilen ve yönetebilen öğrenciler için, etüt sistemi inanılmaz derecede etkili olabilir ve onların kendi hızlarında çalışmalarına ve belirli ilgi alanlarına daha derinlemesine girmelerine olanak tanır. Ek olarak, öğrencilere, eğitimin ötesinde paha biçilmez olabilecek beceriler olan öz disiplin ve öz yönetim geliştirmeleri için güzel bir fırsat da sağlayabilir.

Sonuç olarak, etüt sistemi, motive olmuş öğrenciler için pek çok fayda sağlayabilecek alternatif bir eğitim yaklaşımı sunar.

Odtülüler Dershanesi, Türkiye’nin en prestijli dershanelerinden biridir. Eğitim kalitesi, öğretmen kadrosu ve öğrenci memnuniyeti açısından öne çıkan bu dershane, birçok öğrencinin hayallerini gerçekleştirdiği bir eğitim kurumudur.

Odtülüler, geniş bir ders programı sunmaktadır. Matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya, İngilizce, dil ve anlatım, sosyal bilimler gibi derslerin yanı sıra, sınavlara hazırlık kursları da verilmektedir. Dershanenin öğretmen kadrosu, alanlarında uzman ve tecrübeli eğitimcilerden oluşmaktadır.

Öğrencilerine verilen eğitimi en iyi şekilde kullanmaları için farklı öğrenme yolları sunmaktadır. Gruplar halinde yapılan dersler, tek tek yapılan ödevler, sınavlara hazırlık kursları, bireysel eğitim programları gibi çeşitli seçenekler mevcuttur. Ayrıca, dershanenin internet sitesi ve uygulamaları da öğrencilerin eğitimlerini kolaylaştırmaktadır.

Öğrencilerin başarılarına odaklanmaktadır. Bu amaçla, dershanede sık sık sınavlar yapılır ve öğrencilerin performansları değerlendirilir. Bu sayede, öğrencilerin eksik yanları tespit edilir ve onların bu eksikliklerini tamamlamaları için gerekli eğitim verilir.

Sonuç olarak, Kızılay Dershane, eğitim kalitesi, öğretmen kadrosu, öğrenci memnuniyeti ve başarı odaklı yaklaşımı ile Türkiye’nin en prestijli dershanelerinden biridir. Her yıl birçok öğrencinin hayallerini gerçekleştirdiği bu eğitim kurumu, öğrencilerin gelecekteki başarılarına doğru adımlar atmaları

2023 Ankara Dershane Önerisi, Odtülüler Dershanesi
Sınav Kaygısı Nedir? Neden Olur?

Sınav kaygısı, birçok öğrencinin bir sınav veya testin zorlukları ve riskleriyle karşı karşıya kaldığında sınavda yeterli performans gösterme konusunda yoğun bir korku veya endişe yaşaması durumunu ifade etmektedir.

Her yaştan ve her kesimden insan sınav kaygısından etkilenmektedir. Ancak sınav kaygısı, özgüveni düşük veya organizasyon becerileri zayıf olan öğrencilerde daha sık görülür. Özellikle LGS ve YKS gibi standart sınavlara giren öğrenciler arasında yaygındır. Sınav kaygısı yaşayan kişiler genellikle stresli bir durumla karşılaştıklarında konsantre olmakta ve sinirlerini kontrol etmekte zorluk çekerler.

Bu zayıflatıcı ve bunaltıcı duygu, derslerde ve sınıf içinde düşük performansa yol açabilir ve öğrenciler için gereksiz strese neden olabilir. Ayrıca sınav kaygısı öğrencilerde mide bulantısı, kalp atış hızında artış, titreme, kas gerginliği, baş ağrısı veya terleme gibi fiziksel semptomlara, huzursuzluk ve dikkat dağınıklığı gibi duygusal semptomlara ve sınav veya kendileri hakkında olumsuz düşünceler gibi bilişsel semptomlara da yol açmaktadır. Sınav kaygısının öğrencilerdeki yansıması kişiye bağlı olarak hafif bir tedirginlikten tam gelişmiş bir paniğe kadar çeşitlilik göstermektedir.

Bu duyguların nedeni öğrenciden öğrenciye değişmekte ve sınav kaygısı farklı birçok faktörden kaynaklanmaktadır.

 • Sınav kaygısının en temel nedenlerinden biri öğrencilerdeki özgüven eksikliği, yetersizlik hissi veya hazırlık eksikliğidir. Bu nedenlerden ötürü istenen notu veya sonucu elde edememe endişesiyle öğrenciler yoğun kaygı ve stresle bunalabilmektedir. Bu korku genellikle çaresizlik, kendinden şüphe etme ve performans baskısı gibi duyguları da yol açmaktır.
 • Bir diğer etkense öğrencilerin başarısız olmaktan veya düşük not almaktan korkmalarıdır. Düşük not almayı zihinlerinde genel bir başarısızlık, yetersizlik ya da diğer olumsuz duygularla eşleştiren öğrenciler sınav öncesi büyük bir kaygı hissedebilirler.
 • Bazı öğrencilerin sınav kaygısı yaşamasının nedeni ise; daha önce yaşamış oldukları başarısızlıklardan gelecekteki sınavlarda da başarısız olacaklarına inanmalarıdır. Geçmişlerindeki başarısızlıkların tekrarlanmalarından korkmaları bu öğrencileri sınav öncesi ve sürecinde kaygıya sürükleyebilmektedir.
 • Son olarak başkaları tarafından yargılanma endişesi de sınav kaygısına yol açan önemli bir etkendir. Öğrenciler, ailelerinin, akranlarının veya öğretmenlerinin başarısız sonuçlar nedeniyle kendilerini sert bir şekilde yargılayacaklarından Bu durum da sınavlara girerken daha fazla sıkıntı ve strese neden olabilir.

Özetle tipik olarak sınav kaygısı ya sınavla ilgili önceki kötü deneyimlerden ya da bir sınavın olası olumsuz sonuçları hakkında çok fazla endişelenmekten kaynaklanmaktadır. Sınav kaygısının nedeni ne olursa olsun, akademik başarıyı etkilememesi veya öğrencilerin hayatında başka sorunlara yol açmaması için bununla nasıl başa çıkılacağının öğrenilmesi gerekir.

Esasında sınav kaygısı baskı ve strese karşı normal bir tepkidir, ancak bazı insanlar için oldukça zayıflatıcı olabilir. Bu nedenle Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak bu duyguları tanımanın, normal seviyelerde tutmanın ve onlarla başa çıkmanın yolları üzerinde çalışmanın önemini vurguluyoruz. Bu amaçla sınavlara girme veya sınavlarda iyi performans gösterme becerisini engelleyen sınav kaygısını yönetmek için dershanemizde özel bir çaba harcıyoruz. Uzman eğitmenlerimiz eşliğinde bu kaygıyı yok edecek bir dizi çalışma yürüterek öğrencileri bu yüklerinden kurtarıyoruz.

Üniversite Sinavında Nasıl Üstün Performans Gösterilir?

Üniversite sınavları, her öğrencinin akademik kariyerinin önemli bir parçasıdır. Genellikle akademik çalışmalar sırasında edinilen bilgi ve becerileri gösterme fırsatı sağlarlar. Üniversite sınavından üstün performansı elde etmek, düzenli ve sistematik bir şekilde çalışarak başarılabilen bir durumdur. Üniversite sınavında başarılı olmak için elbette önceden atılabilecek çeşitli adımlar vardır. Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak üniversite sınavında üstün bir performans sergilemek için gerekli ipuçlarını sizler için derledik.

 1. Bir çalışma planı oluşturun: Bir üniversite sınavına etkili bir şekilde hazırlanmak için önceden bir çalışma planı oluşturmanız çok önemlidir. Bu plan, sınavın kapsadığı konu veya konularla ilgili materyalleri gözden geçirmek için her gün zaman ayırmayı, önemli kavramlar veya formüller hakkında notlar almayı ve mevcut ilgili materyalleri veya kaynakları araştırmayı içermelidir. Ayrıca, her bir konuyu çalışmak için ne kadar zaman harcanması gerektiğini planlamak, maksimum verimlilik için zamanınızı daha iyi optimize etmenize ve çabalarınıza odaklanmanıza yardımcı olabilir. Üstelik sınav tarihinden önce ilgili tüm bilgilerin ele alınmasını sağlayabilir.
 2. Çıkmış sorulara göz atın: Sınavda çıkması muhtemel soru türlerini anlamak ve bunları önceden çözme pratiği yapmak önemlidir. Geçmiş sınavlar veya örnek sorular üzerinde çalışmak, sınav sırasında ne tür sorunların ortaya çıkacağı konusunda bir fikir verebilir. Ayrıca, daha önce benzer sınavlara girmiş olan akranlarla konuşmak, olası sorular hakkında fikir verebilir.
 3. Alıştırma testleri yapın: Alıştırma testleri ve deneme sınavları yapmak sadece gerçek sınavın formatına aşina olmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güçlü ve zayıf yönlerinizin nerede olduğunu da gösterir. Bunu öğrendikten sonra, sınava hazırlanırken özel dikkat gerektiren alanlara odaklanmanız daha kolay hale gelir.  
 4. Düzenli molalar verin: Uzun süre ders çalışmak yorgunluğa yol açabilir. Çalışmalarınız boyunca kısa molalar vermek odaklanmanızı, enerji seviyenizi ve genel performansınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Ara vermek, rahatlamak ve elinizdeki göreve yeniden odaklanmak için kendinize zaman tanıyarak sınava girmeyle ilişkili stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olur. 80/20 Kuralı: Pareto İlkesi gibi yaygın farklı tekniklerden kendinize en uygun mola düzenini keşfedin.
 5. Yeterli uyuyun ve sağlıklı beslenin: Sınava hazırlanma sürecinde yeterli miktarda uyku alın, sağlıklı bir diyet izleyin ve bol su için. Düzenli egzersiz de stres seviyenizi azaltacaktır.

Tüm bu adımları izleyerek üniversite sınavında üstün performans gösterme ihtimaliniz artacaktır. Ancak unutmayın, herkes farklı çalışma ve öğrenme stillerine sahiptir, sizin için en iyi olanı bulmanız ve kendi verimli çalışma rutininizi keşfetmeniz gerekmektedir.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları, öğrencilerin ihtiyaçlarına en uygun çalışma rutinini keşfetmelerine yardımcı olmaya kendini adamıştır. Her öğrencinin farklı öğrenme stilleri ve ihtiyaçları olduğunu anlıyor ve destekleyici bir ortamda bu ihtiyaçların karşılanmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumlarında, öğrencilerimizin sınav hazırlığı ve sonrasında üstün performans elde etmelerini ve böylece yüksek öğrenim düzeyinde başarılı olmalarını sağlayan bir dizi program seçeneği sunuyoruz.

Üniversite ve Bölüm Seçimine Karar Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Doğru üniversiteyi, programı ve bölümü seçmek hayatınızda vereceğiniz en önemli kararlardan biridir. Bazı insanlar hangi üniversiteye gitmek ve hangi mesleği seçmek istedikleri konusunda net bir fikre sahiptir, ancak bazıları içinse bu göz korkutucu bir görev olabilir.

Bir üniversite ve bölüm seçerken, birkaç farklı hususu göz önünde bulundurmak önemlidir. Seçeneklerinizi araştırmak için zaman ayırmak; bilinçli bir karar vermenize, gelecekteki kariyer yolunuzun ve başarınızın yönünü belirlemenize yardımcı olacaktır. Mümkün olan en iyi seçimi yaptığınızdan emin olmak için bir üniversite ve bölüm seçerken şu hususları mutlaka göz önünde bulundurun:

 1. Kariyer

Gelecekte ne tür bir iş yapmayı düşündüğünüze karar verin ve seçtiğiniz bölümde seçtiğiniz alanla ilgili dersler olduğundan emin olun. Hangi kariyer yolunu izlemek istediğinizden emin değilseniz, farklı alanlarda çok çeşitli dersler sunan bir bölüm arayın. Kariyer seçiminde kararınızı verirken hem iyi istihdam olanakları olmasını hem de ilginizi çeken ve bilgi-becerilerinize hitap eden bir seçim yapmaya gayret gösterin.

 1. Bölüm Kalitesi

Seçtiğiniz programın akademik ihtiyaçlarınızı ve mesleki beklentilerinizi karşıladığından emin olun. Müfredata bakın ve benzer programlar sunan diğer üniversitelerle karşılaştırın. Ayrıca öğrenci-öğretmen oranının yanı sıra kurum veya öğretim üyeleri tarafından kazanılmış olabilecek ödülleri veya övgüleri de göz önünde bulundurun.

 1. Maliyet

Hangi üniversiteye gideceğinize karar vermeden önce devlet okulu mu özel okul mu tercih edeceksiniz, özel bir okula gitmek isterseniz bu size ne kadara mal olacak, okul ücretleri, oda ve yemek masrafları ve diğer masraflar hakkında araştırma yapın. Öğrenim ücreti ve harçlar karar verme sürecinizde dikkate alınmalıdır. Ayrıca, okulun burs ve hibe yardımı sunup sunmadığını araştırmak, hangi üniversitenin sizin için en uygun fiyatlı olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir. Hibeler, burslar, krediler ve iş-çalışma programları gibi mali yardım seçeneklerini araştırmak, hangi üniversitenin bütçenize uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir.

 1. Konum

Üniversiteye nerede devam etmek istediğinize, size ne tür bir şehrin hitap ettiğine göre karar verin. Bazı insanlar hareketli metropollerde yaşamayı tercih ederken, diğerleri sakin ve küçük kentlerin kampüsünü tercih eder. Ayrıca, bir üniversite seçerken evinizden ne kadar uzakta olmak istediğinizi düşünün; okul tatillerinde ailenizi ve arkadaşlarınızı ne sıklıkla ziyaret etmeyi planladığınızı aklınızda bulundurun. Size hem çeşitli eğitim fırsatları sunacak hem de genel mutluluğunuz ve yaşam kaliteniz üzerinde olumlu bir etkisi olacak bir yer seçin.

 1. Fakülte/Personel:

Her üniversitedeki öğretim üyeleri, öğrencileri kendi uzmanlık alanlarında yeterince eğitmek için iyi niteliklere sahip olmalıdır. Nihai bir karar vermeden önce, düşündüğünüz her bir ana dal için profesörlerin niteliklerini kontrol edin. Ayrıca, güçlü bir destek personeli öğrenci başarısı için gereklidir; akademik danışmanlardan kariyer danışmanlarına kadar kapsamlı kaynaklar sunan üniversiteleri arayın. Üniversitenin işverenler, mezunlar, topluluk üyeleri ve üniversite hakkında bir şeyler bilen diğer kişiler arasındaki itibarını mutlaka dikkate alın.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları, başarıya ulaşmak isteyen öğrenciler hem sınav öncesinde hem sınav sonrasında mükemmel ve eksiksiz desteği sunuyoruz. Profesyonel ve deneyimli eğitmen kadromuz, motive edici çalışma ortamı, öğrenmeyi kolaylaştıran metodolojilerimiz ve öğrencilere en uygun mesleki yönlendirmelerle öğrencilerimize başarıya ulaşmaları için gereken her şeyi sunuyor ve onları umut vadeden kariyer.

2023 Ankara Dershane Yorumları İnceleyerek Dershane Seçimi Yapabilir Miyiz?

Doğru sınıf ortamını bulmak ve öğrenci için en uygun eğitim kurumunu seçmek hem ebeveynler hem de öğrenciler için önemli bir karardır. Özellikle de bir öğrencinin eğitim ortamından ne kadar yararlanabileceği söz konusuysa doğru tercihi yapmak daha da önem kazanmaktadır. Dershane tercihini kolaylaştıracak birden fazla araç söz konusudur. Bunlardan biri de dershane hakkında yapılan yorumlar, mevcut veya mezun öğrencilerin ve ebeveynlerin dershane hakkındaki tecrübeleri ve geri bildirimleridir.

Peki bu yorumlar dikkat alınarak öğrenci için hangi dershanenin en uygun olduğu konusunda bilinçli bir karar verilebilir mi?

Elbette, güvenilir kişiler tarafından yapılmış gerçekçi yorumlar dershane seçiminde büyük kolaylık sağlamaktadır. Çünkü gerçek yorumlar sayesinde çoğu zaman sitelerde veya broşürlerde yer almayan pek çok şeyi keşfedebilirsiniz. Öğrenci veya ebeveyn yorumları, dershane hakkındaki genel konuların yanı sıra emniyet ve güvenlik, öğrenci katılımı ve öğrenme kaynakları, dershane içi disiplin hakkında bilgiler içerebilir.

Ayrıca bu yorumlar öğrencilerin; dershanenin öğretim kalitesi, öğretmenlerin tutumu, ders materyalleri, sınavlara hazırlık konusunda etkinlikler, öğrenci başarısı ve benzeri konulardaki deneyimlerini de kapsayacaktır. Yorumlar, dershaneleri değerlendirirken size farklı bir bakış açısı sağlayabilir ve seçim yaparken karar vermenizi kolaylaştırabilir. Bu nedenle bir dershaneye kaydolup kaydolmayacağınıza karar verirken yorum, tecrübe ve geri bildirimler mutlaka dikkate alınmalıdır.

Öte yandan yorumların her bireyin kendine deneyimlerine dayandığını unutmamak da önemlidir bu nedenle yorumları karşılaştırarak analiz etmek daha objektif bir karar vermede işe yarayacaktır.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak dershane yorumlarının sadece dershane seçimi yapacak öğrenci ve ebeveynler için değil aynı zamanda dershaneler için de faydalı olduğuna inanıyoruz. Zira dershanemiz hakkında yapılan yorumları eğitim niteliğimizin ve kurum hizmetimizin iyileşmesi ve yeni başarılara teşvik edilmemiz için bir fırsat olarak değerlendiriyoruz.

Hali hazırda takip ettiğimiz başarılı yöntem ve çabaların neticesinde hem mevcut ve mezun öğrencilerimiz hem de ebeveynlerimiz dershanemiz hakkında pek çok olumlu yorumda bulunmaktadır. Bu yorumlardan bazıları aşağıda yer almaktadır;

Hocaların yaklaşımı sayesinde motive halde ders çalışabiliyorum ve bu sayede daha verimli sonuçlar alıyorum.” (İ.Ö.)

Kurs merkezine başladığım gün yaptığım net sayısı ile şu anda yaptığım net arasında çok ciddi bir fark var, bu başarımdaki en büyük paylardan birisi de hocalar ve etüt sistemi.” (D.A.)

Rehberlik servisiyle birlikte deneme sınavı analizim doğrultusunda ders çalışmam için de ayrıca bir etüt oluşturuyoruz ve bu da benim çok daha verimli ders çalışmamı sağlıyor.” (B.Y.)

“Yaşadığım sıkıntılarda bana destek oldular, ders çalışma motivasyonu sağladılar ve bu sayede en büyük sıkıntımı aşmış oldum. Elde ettiğim başarıda çok büyük bir pay sahibi olduklarını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.” (İ.T.)

“Kardeşim de artık benim gibi makine mühendisliği bölümünde okuyor. Hayatımızda güzel şeylere vesile oldukları için tüm Odtülüler ailesine teşekkür ederim.” (R.G.)

“Özellikle de geçmiş yıllarda başarılı olmaları, birçok kişiye benimde çok istediğim bölümlerden olan Tıp, Diş Hekimliği gibi bölümler kazandırmaları dikkatimi çekmişti. En iyilerin yer aldığı, en iyi şekilde eğitim verilen Dershane.” (B.A.)

Dershanemizin öğrenci ve ebeveynlerden bu denli olumlu yorumlar almasından ve başarımızın takdir edilmesinden büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Yorumları inceleyerek dershane seçimi yapmak, seçim yaparken dikkate alabileceğiniz güçlü bir faktördür. Ancak, yorumların tek başına yeterli bir kriter olmadığını da unutmamak gerekir. Bir dershane seçerken öğretmen nitelikleri ve deneyimi, müfredat seçenekleri, kurumun genel atmosferi ve dershane tarafından sunulan ek özel programlar gibi diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak önemlidir. Çünkü ancak tüm bu unsurlar optimum seviyede bir araya geldiğinde öğrenciler için en uygun öğrenme ortamı oluşur.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi başarıya taşırken tüm kriter ve faktörlerin maksimum seviyede olmasına özenle dikkat ederek nitelikli eğitime elverişli bir ortam yaratıyoruz.

Ankara LGS Kursu

Liselere Geçiş Sınavı olarak adlandırılan sınav, ortaöğretime geçiş için yapılan bir sınavdır. Bu sınav, öğrencilerin liseye geçiş yaparken hangi okulda okuyacaklarını belirlemek için kullanılır. Sınavda öğrenciler; fen bilimleri, matematik, Türkçe ve sosyal bilimler konularında test edilirler. Öğrencilerin gelecekteki eğitimleri için son derece önemli olan LGS’de alacağı sonuçlar, lise tercihlerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Üniversite sınavından önce öğrencilerin eğitimindeki en önemli adımlardan biri LGS sınavıdır. LGS’nin üniversite sınavından farkıysa tekrarı olmayan ve öğrencinin bir daha girme şansı olmayan bir sınav olmasıdır. Bu nedenle bir kere gerçekleşen ve öğrencilerin eğitim sürecinde önemli bir sınav olan LGS, düzenli ve verimli bir çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Ebeveynler bu zorlu dönemde öğrencilere rehberlik ve destek sağlama sorumluluğundan hareketle çocuklarını çalışma alışkanlıkları geliştirmeye teşvik etmektedir. Bunun için de genellikle sınavda başarılı olmalarına yardımcı olacak bir LGS kursuyla işbirliği yapmayı tercih ederler.

LGS kursları; lise dönemine geçiş sürecindeki öğrencilere disiplinli bir çalışma planı oluşturmak, öğrencilere sınavda karşılaşacakları konuları öğretmek, sınav stratejileri sunmak ve deneme sınavları ile öğrencilerin kendilerini test etmelerini sağlamak için tasarlanmış kurslardır.

LGS kurslarının amacı, öğrencilerin sınavda daha başarılı olmalarına yardımcı olmaktır. Bu kurslar, öğrencilere bilgi, beceri ve motivasyon sağlayarak sınavda daha rahat ve başarılı bir performans sergilemelerini amaçlar. Kurslar, genellikle günde birkaç saat olmak üzere belirli bir süre boyunca düzenli olarak yapılmaktadır.

LGS kursları, öğrencilere sınavda karşılaşacakları soruların türlerini ve soru dağılımını öğretmek için çalışmalar yaparlar. Ayrıca, öğrencilere test çözme teknikleri, zaman yönetimi, motivasyon ve stres yönetimi gibi konularda da destek olurlar. Öğrencilerin LGS sınavına hazırlanırken kurslarda öğrendikleri bilgiler ve beceriler, sınavda başarılı bir performans sergilemelerine yardımcı olabilir.

Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin her ilinde pek çok eğitim kurumu farklı disiplin ve metotlara sahip LGS Kursları ile Türk gençlerini LGS’ye ve lise eğitimine en iyi şekilde hazırlamak üzere eğitim sunmaktadır.

Ankara’da LGS kursu sunan kurumlardan biri olan Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları LGS için daha yüksek düzeyde yeterlilik kazanmak isteyen öğrenciler için mükemmel bir seçimdir.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları LGS Kursu Ankara’lı öğrencilere, LGS ve ortaöğretime hazırlık konusunda uzmanlaşmış deneyimli öğretmenler tarafından kapsamlı eğitimler verilmektedir.

Küçük sınıf yapısı, deneyimli eğitmenler, bireysel takip ve eğitim planlaması, öğrenci koçluğu, güncel ve kaliteli materyaller, motivasyon çalışmaları, düzenli denemeler, yapay zeka destekli deneme analizi ve veli bilgilendirme sistemi ve daha fazlasıyla Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimize çok yönlü bir başarı ve donanım sağlıyoruz.

LGS kursumuzda öğrencilerimizin başarısını sağlayan en önemli unsurlardan biri de sunduğumuz eğitim danışmanlığı ve sınav rehberliğidir. Eğitmen ekibimiz; branşlarında uzman, LGS sınavlarına hazırlık konusunda yetkin ve öğrencilerine aileleri gibi değer veren deneyimli öğretmenlerden oluşmaktadır. Düzenli tekrarlar, takipler ve çalışma kamplarıyla geçirilen yarıyıl tatillerinin birleşimiyle hedefimiz, her öğrencinin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak ve en üst düzeyde başarıya ulaşmalarına yardımcı olmaktır.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak Ankara’daki öğrencilere baştan sona sürekli rehberlik sağlayarak, onları uzun süreli başarı için gereken tüm araçlarla donatmaya çalışıyoruz.

Ankara Dershane Seçiminde Merak Edilen Sorular

Çocukları sınav yolculuğunda destekleyecek donanımlı dershane seçimi Ankara için birçok soruyu barındırıyor. Ebeveynlerin merak ettiği sorular ve yanıtları şöyle;

Ankara’nın en iyi dershanesi nasıl seçilir?

En iyi dershane seçimi Ankara dahil her kent için belli kriterler taşır. Öğrenciyi sınav maratonunda destekleyecek ve az öğrencili sınıflarla etkileşimi sağlayacak dershaneler iyi diye sınıflandırılır.

Dershane yorumlarına göre seçim yapmak ne kadar güvenli?

Ankara dershane yorumları aslında doğrudan tecrübeyi yansıttığı için önemli. Öğrencilerin yorumları bizzat deneyim içerir, bir dershanenin olumlu ve olumsuz tüm yönlerini ortaya koyar. Elbette sadece yorumlarla dershane seçmeyin, iyi bir imaj çizen dershanelerle birebir görüşerek nihai kararınızı verin.

Dershane seçiminde konum önemli mi?

Dershane araştırmasında elbette konum önemlidir. Öğrencilerin büyük bölümü hem okula hem dershaneye gidiyor. Ev, okul, dershane trafiğinde yakın noktalar ulaşım sıkıntısını önler, güvenli hissettirir. Kızılay dershaneleri gibi daha merkezi ve ulaşım açısından konfor sunan kurumları tercih etmek daha yaygın.

Ankara dershane başarı sıralamasına neden dikkat etmeliyiz?

Bir dershanenin başarı sıralamasının yüksek olması en güvenilir referanstır. Aynı zamanda başarı göstergesidir. Örneğin, Yusuf Öncebe Odtülüler Eğitim Kurumunun öğrencilerinin sınavdan derece alması ya da iyi sıralama yapması dershanenin eğitim kalitesini gösterir.

Ankara dershane fiyatları aylık mı yıllık mı?

Ankara dershane seçimi yaparken fiyat elbette temel kriterdir. Karar vermede etkili olan fiyatlar için kurum aylık ve yıllık olmak üzere iki ödeme planı sunar. Ancak veliler dilerse peşin ödeme ya da yıla yaymadan birkaç taksit şeklinde ödeme takvimi isteyebilir. Bu konuda birebir görüşme yaparak bütçenize göre ödeme planı talep edebilirsiniz.

Dershane Fiyatları Ankara 2023 (Mart Ayı)

Dershane fiyatları Ankara kenti için bu yıl 30 ila 50 bin Türk lirası bandında seyrediyor. Elbette bu fiyatlar öğrencinin kaçıncı sınıfta olduğu ya da mezun durumuna göre değişkenlik gösterebiliyor. Zira öğrenciler mevcut eğitim seviyesine göre gruplandırılıyor. Halen öğrenci olan kişilerle mezun olan kişilerin dershane ücretleri farklılık taşıyabiliyor. Dershaneler her öğrencinin başarısını destekleyecek nitelikte zengin ve donanımlı bir eğitim süreci planlıyor. Akademik yaşamda ve uzun vadede tüm ömrü baz alan bir sınava yönelik hazırlık yapan Ankara dershaneleri, öğrencilerin her şeyden sıyrılarak stressiz bir özgüvenle sınava hazır olmasına yardımcı oluyorlar.

Odaklanmış eğitime yön veren kurumlar, dershane fiyatları içerisine psikolojik destek, öğrenci koçluğu gibi sınav sürecinde hissedilen kaygıları giderecek olumlu desteklere de yer veriyor. Nitekim öğrenciler ve aileleri de bu desteklerin olması gerektiğine inanıyor, sadece sınava yönelik bir hazırlık değil aynı zamanda sınavın psikolojik yönünü de önemsiyorlar. Dershane fiyatları Ankara için her yıl biraz daha artış gösteriyor. Ekonomik dalgalanmalar artışın normal olduğunu gösteriyor, aileler de cüzi artışı kabul görüyor. Dershane fiyatının içeriğinde çok yönlü ve kaliteli bir eğitimin yer alması ailelerin içini rahatlatıyor.

Ankara Aylık Dershane Fiyatları

Ankara, Kızılay dershane fiyatları ortalama 35 bin ila 45 bin lira civarındadır. Ankara’da en iyi dershane seçimi yapmaya çalışan hatta daha ilk aşamalarda olup da öneri ve yorum araştırması yapan aileler için elbette dershane fiyatları Ankara özelinde çok önemli. Aileler çocukları için en iyi geleceği planlamaya çalışıyor, çocuklarına bu yolculukta nitelikli kaynaklarla, az öğrencili birebir eğitimin öne çıktığı dershanelerle destek vermeye çalışıyor. Ankara dershane fiyatları ve ödeme yöntemleri kesinlikle karar vermede etken bir unsur. Ankara aylık dershane fiyatları peşin ödeme yapamayan, taksitli ödemeye uyum sağlayacak aileler için ise ekstra önemli.

Dershane fiyatları Ankara gibi üniversiteleriyle öne çıkmış bir kentte sıklıkla merak konusu oluyor. Öğretmenler zengin donanımı, tecrübesi, yüksek etkileşim güçleri, gençlerin yaşamına uyum sağlayabilmeleriyle sınav sürecini olumlu etkiliyor, sınav başarı sıralamasını ise yükseltmeye yardımcı oluyor. Kaliteli eğitim kaliteli öğretmenlerden geçtiği için dershaneler öğretmenlerin yaşam kalitesini de düşünmek, dengelemek durumunda kalıyor. Dershane fiyatlarında bu gibi incelikli detaylar aslında eğitimin niteliği hakkında da ipucu veriyor. Ancak yüksek bütçeli dershanelerde dahi ödemelerde ailelere kolaylık sunuluyor. Aylık ve peşin dershane fiyatları değişebiliyor, peşin ödemede cazip indirimler uygulanıyor, aylık ödemelerde ise ailenin bütçesine yönelik bir ödeme planı oluşturulabiliyor.

Lise Eğitiminde Dershanelerin Önemi

Liseye Geçiş Sınavı sonrası önünüzdeki dört sene boyunca okuyacağınız okulu seçme zamanı geldiğinde; bu dönüm noktasında geleceğinizi şekillendirecek olan lise tercihlerinde nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir.

İyi bir lise eğitimi, öğrencilere sadece akademik bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda işbirliği yapma, problem çözme ve liderlik gibi hayat becerilerini de kazandırır. Bu beceriler, öğrencilerin üniversiteye hazırlanmalarında ve sonrasında başarılı bir kariyere sahip olmalarında büyük önem taşımaktadır.

Bu nedenle, Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak tüm veli ve öğrencilere doğru kararı verebilmeleri için zaman ayırmalarını ve dikkatli bir şekilde düşünmelerini tavsiye ediyoruz. Buna ek olarak etkili bir lise tercihi yapabilmek için aşağıdaki tavsiyeleri dikkate alabilirsiniz;

 • Öncelikle kendi becerilerinizi, ilgi alanlarınızı, güçlü yönlerinizi ve zayıf noktalarınızı tanımak önemlidir. Bu sayede hangi alanda eğitim almanız gerektiği konusunda daha net bir fikir edinebilirsiniz. Kendinize ait hedefleri belirleyin ve hedeflerinize uygun bir okul seçimi yapın.
Ankara Dershane Önerisi, Odtülüler
 • Tercih edebileceğiniz okulları araştırın. Eğitim kalitesi, öğretmenlerin niteliği, sosyal aktiviteler, ulaşım kolaylığı gibi faktörlere dikkat edin.
 • Lisenin akademik performansını araştırarak mezunların üniversite sınavlarındaki başarısını gözlemleyebilirsiniz.
 • Seçeceğiniz okulda hangi programların sunulduğunu ve bu programların içeriklerini inceleyerek kendiniz için uygun olan bölümü seçebilirsiniz.
En İyi Dershane Önerisi, Odtülüler
 • Lisenin bulunduğu konumu ve ulaşım kolaylıklarını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.
 • Okulun sosyal aktivitelerine göz atın. Lisede sadece ders değil, sosyal aktiviteler de oldukça önemlidir. Bu nedenle okulun sunduğu sosyal etkinlikleri, kulüpleri ve spor faaliyetlerini takip ederek kendiniz için en uygun okulu seçebilirsiniz.
 • Okul ziyareti yaparak okulun fiziki şartlarını, öğretmen kadrosunu ve öğrencilerinin disiplin durumunu gözlemleyin.
 • Seçtiğiniz okulu sadece prestijli olduğu için değil, size sağlayacağı eğitim ve kazanımlar için tercih edin.
Butik Dershane Seçimi, Odtülüler
 • Okulun önceki mezunları, öğretmenleri ve velileriyle görüşerek okulun performansı hakkında daha fazla bilgi edinmek için referansları kullanın.
 • Eğer ileride bir meslek sahibi olmak istiyorsanız, okulunuzun size iş fırsatları sunup sunmadığını araştırın. Bazı meslek liseleri, öğrencilerine staj ve iş deneyimi fırsatları sunmaktadır.
 • Aile üyeleriyle okul tercihinizi tartışın ve onların da fikirlerini alın.
 • Arkadaşlarınızın veya ailenizin fikirlerine kulak asın ancak son kararı siz verin.
Yusuf Öncebe Kursları, Odtülüler

Unutmayın, doğru lise tercihi yapmak geleceğinizi şekillendirecektir. Bu nedenle, seçiminizi dikkatli bir şekilde yapın ve size en uygun okulu seçin.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları; öğrencilerine lise tercihleri konusunda yardımcı olan bir eğitim kurumudur. Lise tercihi, öğrencilerin hayatlarındaki en önemli kararlardan biridir ve doğru bir tercih yapmak öğrencilerin geleceklerini şekillendirecektir. Bu nedenle, dershanemiz, öğrencilerin ihtiyaçlarına göre bireysel danışmanlık hizmeti sunar ve öğrencilerin kendilerini tanımalarına, ilgi ve yeteneklerine göre doğru lise programını seçmelerine yardımcı olur.

Ayrıca Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları’nda, öğrencilerin gelecekteki kariyer planlarına yönelik rehberlik hizmeti de sunulur. Öğrencilerin meslekler hakkında bilgi edinmeleri, ilgi alanlarına uygun meslekleri keşfetmeleri ve üniversite tercihleri konusunda da destek alabilmeleri sağlanır.

Dershanemiz, uzman kadrosu, modern eğitim teknolojileri ve öğrencilere özel tasarlanmış eğitim programları ile öğrencilerin başarısını artırmayı hedefler.