Ankara Butik Dershane

Ankara; öğrenci nüfusu olarak ülkemizin ikinci büyük şehri. İlk ve orta öğretim seviyesinde eğitimine devam eden yaklaşık bir milyon öğrencinin yaşadığı şehirde, birçok öncü üniversite de bulunuyor.

Ankara butik dershaneler açısından da talebin yoğun olduğu şehirlerimizden biri. Sınıf başına düşen öğrenci sayısının fazla olması ve öğrencilerin hedeflerine yönelik çalışma ihtiyaçları nedeni ile oluşan bu talebi karşılamak açısından birçok kurum faaliyet göstermekte.

Genellikle sınava yönelik hazırlık programları sunan butik dershaneler, aynı zamanda öğrencinin okul başarısına da katkı sağlıyor. Konuları yeniden işleyerek pekiştirme şansı yakalayan öğrenci, okul sınavlarında da daha başarılı oluyor.

Ankara butik dershanelerinde eğitim gören öğrenciler, hedef ve beklentilerine yönelik bir hazırlık programına alınıyor. Bu sayede öğrencinin gelişimine de katkı sağlanmış oluyor.

Öğrencinin girmek istediği okul veya bölüm için, yüksek getirisi olan alanlar belirlenerek çalışmalar bu yönde başlatılıyor. Öğrencinin başarısına göre farklı alanlara geçiş yapılabilirken, dilenirse aynı alanlarda da çalışmalar devam ettirilebiliyor.

Neden Butik Dershane?

Butik dershaneler, öğrenciler ile eğitimci arasındaki ilişkinin daha direkt olduğu destek ortamlarıdır. Okulda sınıf arkadaşları ile birlikte eğitim gören ve öğretmene soru sormak için kısıtlı zamanı bulunan öğrenciler, butik dershanelerde birebir anlatımlar ve soru çözümleri yapabilmektedir.

Öğrencinin ağırlık vermek istediği ya da zorlandığı alanlarda birebir çalışmalar yapması, konuları pekiştirmek ve soru çözümlerini anlamak açısından oldukça önemlidir. Eğitimcisi ile doğrudan iletişim kuran öğrenci, anlamadığı her şeyi sorabilir ve konuların yeniden anlatılmasını talep edebilir.

Ankara butik dershane öğrencileri, aldıkları destek sayesinde yalnızca giriş sınavlarında değil okul çalışmalarında da daha başarılı olmaktadır. Sınav dönemlerinin yanı sıra, eğitim süresince butik dershanelerden hizmet alarak öğrencinin okul başarısının da artması sağlanabilir.

Butik dershane gruplarında az sayıda öğrenci yer alması, konuların daha detaylı işlenmesine ve daha uzun sürenin soru-cevap için ayrılmasını da sağlamakta. Bu sayede müfredatta yer alan konuların yalnızca sınav amaçlı değil, teorik ve pratik açısından daha iyi anlaşılması ve öğrencinin eğitiminin pekiştirilmesi sağlanıyor.

Butik dershane öğrencileri, seviyelerine göre gruplara ayrılmakta ve belirlenen program dahilinde çalışma yapmaktadır.