Veliler ve öğrenciler için artık iyi bir öğretmen iyi bir okul eskisine oranla daha da önem vermektedir. Genel olarak bakıldığında Ankara Gaziosmanpaşa dershaneleri de gün geçtikçe kendini yenileyen yeni eğitim sistemlerine ayak uyduran oldukça donanımlı yapısıyla son zamanlar da adından oldukça söz ettiren bir kurum olarak dikkat çekmektedir. Öğrencilerin başarılı olmasına ve iyi yerlere gelmesini hedefleyen bu kurum Odtüler Dershane ortamına bağlı olarak “koçluk sistemi” adı verilen bir sitem geliştirerek öğrencilerin başarı seviyelerini daha da yüksek seviyeye çıkarmaktadır.

Koçluk sistemi ile öğrencilerin ilgi alanları, neleri yapmaktan memnun oldukları, hangi meslek alanını seçerek hayata atılabilecekleri, hangi alanlarda güçlü ve zayıf oldukları belirlenmekte ve bunlar göz önüne alınarak öğrenci değerlendirilmektedir. Öğrencinin profili göz önüne alınarak seviyesine uygun çalışma programları hazırlanmaktadır. Böylece öğrencinin disiplinli bir şekilde çalışması sağlanmaktadır. Koçluk sistemi sayesinde öğrenci sevdiği ilgi alanları dahilindeki bir bölüme gitme imkanı da bulur.

Ebeveynler ve Öğrenciler Neden Bu Kurumu Tercih Etmelidir?

Kurumun yapı ve ilkesine bağlı olarak alanında çok başarılı ve öğrenciye bilgiyi iyi bir şekilde aktaran öğreticilerin tercih edilmesi kuruma olan güveni artırmaktadır. Kurumun son zamanlarda elde ettiği başarılar da veliler tarafından bu eğitim camiasının tercih edilmektedir. Bu okul bünyesindeki sınıfların çok kalabalık olmaması öğrenme ortamına uygun olduğundan tercih edilmektedir. Öğrencilerin 10 – 12 kişilik sınıflarda eğitim görmesi derslerdeki başarıyı ve öğrencilerin rahat bir şekilde kendilerini ifade etmesini sağladığından bu kurumun tercih edilmektedir. Kurumda güncel müfredata uygun konuların işlenmesi ve derslerin günlük hayat ile ilişkisinin anlatılması da öğrencilerin derslere olan ilgisini artırmaktadır. Öğrenciler Ankara Gaziosmanpaşa dershaneleri ile neden sonuç ilişkisi kurmayı ve olaylara farklı pencerelerden bakma imkanı sunması bu kurumun tercih edilmesinde büyük bir paya sahiptir.

Kurumun Konumu Eğitim Açısından Uygun Mudur?

Konum olarak Ankara Gaziosmanpaşa dershaneleri öğrencilerin eğitim öğretim koşulları göz önüne alınarak seçilmiştir. Kurum ilke itibarı ile ulaşım imkanının kolay olduğu yerlerde şube açmaktadır. Kurum öğrencilerin ders çalışırken ya da soru çözerken konsantrasyonlarının oldukça çabuk dağılması göz önüne alınarak gürültüden uzak yerler de eğitim imkanı sunmaktadır.