Eskilerin dershane olarak adlandırdığı kurumlar, Anayasa Mahkemesi kararından sonra üniversiteye hazırlanan lise öğrencileri için “özel öğretim kursu”; üniversite sınavına girmiş ancak tercih yapmak istememiş olan öğrenciler içinse “temel lise takviye kursu” adını almış durumda. Artık öğrenciler için üç ana bilim dalı seçilecek ve günlük işlenebilecek ders sayısı maksimum sekiz saat olabilecektir. Tüm bu kurallar Milli Eğitim Bakanlığı gözetiminde uygulanacaktır.

Ankara’daki En Başarılı Dershaneler Ve Odtülüler Dershanesi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Odtülüler Dershanesi, öğrencileri ile bire bir, koçluk sistemi adı altında, programı tamamen başarıya odaklanmış bir eğitim sistemi sunar.

Koçluk Sistemi Nedir?

Çoğu öğrenci için ders çalışmak bir külfettir. Öğrenci, tek başına soru çözerken anlayamadığı veya çözmekte zorlandığı bir soru olduğu taktirde bunu mutlaka bir bilene sormak ister. Soramadığında ise ders çalışma işi ona gerçek bir yük olarak gelmeye başlar. Odtülüler Dershanesi ise bunun önüne, öğrencinin evdeki ders çalışma masasında, hangi zamanlarda, ne kadar süreyle, nasıl ders çalışması gerektiğini öğreterek maksimum ders çalışma verimi sağlamayı hedefler.

Çoğu öğrenci aile, çocuğunun verimli ders çalışmayı bilmediğinden yakınır. Koçluk sistemi de bu sorunu giderir. Koçluk sistemiyle ortaya çıkan başarı ise Odtülüler Dershanesi’ni Ankara’daki en başarılı dershaneler olan diğer kurumlardan üstün konuma getirir.

Eğitim hayatı boyunca tek başına ders çalışmayı öğrenmek zorunda kalan öğrenci, kurumda bunu eğlenceli bir şekilde öğrenir. Tek başına çalışabildiğini gören öğrenci, ders çalışmayı artık bir külfet olarak değil de bir aktivite olarak görür.

Döngülü Konu Anlatımı Nedir?

Öğrencilerle ilk olarak üç ila beş kişilik gruplar haline yaz kampı oluşturulur. Burada döngülü konu anlatımı yapılır. Yapılması gereken tüm ödevler öğretmenlerin yanında yapıldığından, eve iş kalmaz. Öğrenci ek olarak test çözerek hızını arttırır.

Öğrencinin geçmiş senedeki eksik konuları tespit edilir ve acilen tamamlanır. Böylece öğrenin yapması gereken tek şey gelecek senenin konularıyla haşır neşir olmaktır.

Bu ve bunun gibi birçok uygulama, Odtülüler Dershanesini Ankara’daki en başarılı dershaneler sayılabilecek kurumlardan ayırmaktadır.