Her bireyin öğrenme ihtiyacı farklıdır. Bu nedenle özellikle üniversite sınavına hazırlanmaya çalışan öğrencilerin tamamen homojen sınıflarda benzer öğrenmeler gerçekleştirebilmelerini beklemek hem gerçekçi değildir hem de herhangi bir amaca hizmet etmez.

Ankara’nın en iyi dershaneleri arasında ilk sıralarda yer alan butik Odtülüler Dershanesi’nde her öğrenciye özel olarak uygulan koçluk sistemine dayalı eğitim programının faydalarını kısaca özetlemek gerekirse; Öğrencinin anlamlı hedefler koymasını ve bu hedeflere odaklanmasını sağlama, zamanı etkin ve verimli kullanma yeteneğini kazandırma, doğru ders çalışma stratejileri geliştirme ve bu stratejileri doğru bir şekilde uygulayabilme, motivasyonu arttırma ve akademik özgüven oluşturma, gizli yeteneklerin farkına varmayı sağlama, başarı önündeki engelleri kaldırma ve öğrenciyi başarıya güdüleme, iletişim yeteneğini geliştirme, farkındalığı arttırarak öngörüsünü yükseltme, konsantrasyonun artırılması, uzun süreli odaklanmanın öğrenilmesi, özgüvenin ve özsaygının artırılması, ders çalışmanın belli bir plan ve program dahilinde yürütülmesi, sınav kaygısının kontrol altına alınması, aile içerisindeki iletişim problemlerinin çözülmesi, anne baba ve çocuk arasında sağlıklı bir ilişki kurulması gibi pek çok faydasının olduğu görülmektedir.

ANKARA’NIN EN İYİ DERSHANESİ ODTÜLÜLER

Sınav başarısı ile ilgili olarak genel prensip ve doğrulardan söz edilebilir; düzenli çalışmak, bilgi eksikliklerini gidermek, psikolojik süreçleri kontrol altında tutmak vb. gibi. Fakat unutulmaması gereken bir gerçek de vardır; her öğrenci farklı özelliklere sahiptir ve her öğrenci üzerindeki çözüm yolları da çeşit çeşit olacaktır. Her bireyin kendine has çözüm metotları ile ve kişiye özel yaklaşımlar sergilenerek öğrencinin kendisini çok daha rahat ifade edebildiği bir çalışma ortamı sağlanarak öğrencinin hedefine doğru hızlı adımlar atması daha kolay, daha gerçekçi ve rahat olacaktır. Böyle bir çalışma ortamı sayesinde aile ile genç arasındaki ilişki de zedelenmeden, bu zorlu zaman dilimi kolay bir şekilde aşılmış olacaktır.

Biz Ankara’nın en iyi dershanesi Odtülüler Dershanesi olarak her öğrencinin ihtiyaçlarının farklı olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle planladığımız eğitim programı süresince her öğrencinin ihtiyacına yönelik koçluk sistemine dayalı eğitim programı uygulamaktayız. Koçluk sistemi, sınavlara hazırlanan veya okul sürecinde olan öğrencilerin potansiyellerini maksimum düzeyde kullanmak; öğrenme, hatırlama, anlama, algılama, meseleyi çözme ve hedefleri doğrultusunda hareket etme becerilerini geliştiren ve hedefe yönelik çalışmalar yapılan bir süreci içerir. Siz de çocuklarınızın hem akademik anlamda gelişmesini, en etkili, en verimli olacak şekilde TYT ve AYT sınavlarına hazırlanmasını, koçluk sistemine dayalı özel ders programlarından faydalanmasını istiyorsanız Ankara’ nın en iyi dershanesi Odtülüler Dershanesi olarak planladığımız eğitim programı hakkında detaylı bilgi almak için 0312 485 23 28 ve 0555 424 12 40 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.