Akademik hazırlıkta zaman zaman okullar yetersiz kalabilir. Her ne kadar öğrenciler çalışkan olsa dahi her daim bir desteğe ihtiyaç duyarlar. En azından deneme sınavları ve buna benzer ek hizmetler sayesinde öğrenciler başarılarını çok daha yukarı taşıyabilirler. Ancak elbette bu noktada dershanenin kalitesi de hayati önem taşır. Şayet bir dershane sürekli şikayet alıyor ve öğrencilerine verimli bir çalışma programı sunmada yetersiz kalıyorsa bu dershane öğrencilere faydalı olmayacak, hatta tam aksine öğrencilerin çalışma azmine ve disiplinine zarar verecektir. Şüphesiz ki ODTÜ’lüler dershanesi bu bakımdan en üstün niteliklere sahiptir. Uyguladığı programlar ve öğrenci başarısı göz önüne alındığı zaman neredeyse hiç şikayet almadığını söylemek de mümkündür.

Uzman Eğitimci Kadrosu

Dershanelerin en önemli özelliklerinden bir tanesi de eğitimci kadrosudur. Ne de olsa öğrencilere faydalı olacak olanlar eğitimcilerdir. İşte ODTÜ’lüler dershanesi Aydınlıkevler her zaman için alanında uzman, deneyimli ve öğrencinin halinden anlayan eğitimcileri bünyesinde barındırır. Nitekim dershanenin başarı elde etmesinin ardında yatan en önem sebeplerden bir tanesi de budur. Öte yandan ODTÜ’lüler Dershanesi öğrencileri bunaltmayacak ve çalışma azimlerini her daim canlı tutacak bir eğitim anlayışı ile çalıştığından dershane artık bir kabus olmaktan çıkacaktır.

Öğrencilerin Potansiyelini Fark Etmesi Mümkün

ODTÜ’lüler dershanesi Aydınlıkevler, öğrencilerini sınavlara hazırlarken ilk olarak kendi potansiyellerini keşfetmesini sağlar. Bu bağlamda hiçbir zaman öğrenciler açısından mümkün atı olmayan hedefler ya da potansiyellerinin çok altında kalan çalışma programları ile hayal kırıklığı yaşatmaz. Gerçekten başarılı bir dershanenin yapması gereken de budur. Öğrenci kendi potansiyelini fark ettikten sonra zaten devamı da gelecektir.

Düşük Mevcutlu Sınıflar ile Çok Daha Yakından İlgi Mümkün

Dershanelerin mümkün olduğu düşük mevcutlu sınıflar ile hizmet sunması da öğrencilerin başarısını artıracak ve öğrenciler ile birebir ilgilenilmesini sağlayacaktır. Öte yandan düşük mevcutlu sınıflarda eğitimcilerin öğrenciler ile çok daha yakın ilişkiler kurabilmesi ve akademik sorunları il çok daha yakından ilgilenebilmesi, hatta zaman zaman birebir ilgilenilmesi ve öğrencilere koçluk yapılması da ODTÜ’lüler dershanesi Aydınlıkevler bünyesinde mümkün olabilecektir.