Batıkent Matematik Kursu

Batıkent Matematik Kursu gibi tek ders kursları aslında çoğu öğrenci tarafından büyük ihtiyaç arz ediyor. Çünkü özellikle sadece matematiği yapamayan öğrenciler hayli fazla. Kimisi anlayamıyor kimisi sevmediği için çalışmak istemiyor kimisi de çalışsa da tekniklerini bilmediği için yapamıyor. Işte bütün bu öğrenci tipleri için matematik kursları tam bir velinimet. Odtülüler Dershanesi adı altında bizde matematik kursumuz ile öğrencilerimize öncelikle matematiği korktukları gibi bir ders olmadığına ikna ediyoruz. Aslında doğru ve etkili çalışarak herşeyin üstesinden gelinebileceğini anlatıyoruz ilk etapta. Öğrenciler eğer kendilerinde o cesareti ve özgüveni bulurlar ise gerisi daha kolay ilerleyecektir. Bunun için öncelikle önyargılarını yıkmak hedefimiz.

Batıkent Matematik Kursumuzu tercih eden öğrencilerimize bütün matematik konularını her öğrencimizin anlayabileceği düzeylerde anlatıyoruz. Öğrencilerin seviyelerine göre oluşturduğumuz gruplar sayesinde bu düzeyler daha kolay belirlenip dersler daha verimli geçmektedir. Dersleri anlatan öğretmen kadromuz kesinlikle deneyimli, uzman, alanında iyi eğitim almış kişilerden oluşmaktadır. Matematiğin bütün püf noktalarını, tekniklerini bilen öğretmenlerimiz ile işlenen derslerde öğrencilerimiz matematiği anlayacaktır. Öğrencilerimize derslerde yapılan konu anlatımları sınav müfredatına uygundur. Ne eksik ne fazla sadece gereken bilgiler verilmektedir. Öğrencilerin konuları anlayıp anlamadığını ölçmek için testler ve ödevler verilir. Bu testlerin analizine ve ödevlerin ne kadar yapıldığına bakılarak birebir ek ders gibi önlemler alınabilir. Böylece öğrencilerin eksikleri tamamen giderilmiş olacaktır.

Batıkent Matematik Kursumuzda bulunan öğrencilerin bazıları matematiği sevmediği için yapamıyorlar. Bu şekildeki öğrencilere matematiği sevdirecek, istekli bir şekilde çalışmalarını sağlayacak rehber öğretmenlerimiz ve öğrenci koçlarımız bulunmaktadır. Rehber öğretmenlerimiz öğrenciler ile özel olarak konuşup neden sevmediğini öğrendikten sonra öğrenciye özel matematiksel aktiviteler düzenler. Yavaş yavaş matematiği sevdirmeye çalışır. Öğrenci koçlarımız ise öğrencilerin doğru ve etkili çalışma yapmasını sağlar. Herbirine özel olarak hazırlayacağı çalışma programı sayesinde öğrenciler matematiği sevecek ve aslında düşündükleri kadar zor olmadığını anlayacaktır. Ondan sonra da öğrenci kendiliğinden isteyerek ve severek matematik çalışmaya ve çalıştıkça da anlamaya başlayacaktır. Özellikle de sınavlarda puan katsayısının en fazla olduğu dersin matematik olduğunu da göz önüne alacak olursak her öğrencinin matematiği anlaması ve yapabiliyor olması gerekir.