Özel dershaneler dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de yaygın görülen bir olgudur. Eğitim sisteminde yaşanan değişiklikler nedeniyle yaşanılan sıkıntıları atlatabilmek ve daha başarılı olabilmek için anne-babalar ve öğrenciler özel dershanelere başvurma eğilimi göstermektedir.

İyi bir eğitim almalarını sağlayan dershaneler arasında Batıkent Odtülüler Dershanesi Butik Dershane ve Koçluk Sistemi; uzman eğitim kadrosuyla başarıyla gerçekleştirmektedir. Butik Dershane doğrultusunda ve Koçluk Sistemi ile seviye belirleme sınavı sonucuna göre aynı potansiyeldeki öğrencileri 10-12 kişilik sınıflarda ders vererek  başarıyı arttırmaktayız. Öğrencilerin öğrenme düzeyleri birbirine yakın olduğu için öğretmenlerimiz de dersi ona göre şekillendirebilmektedir. Öğrencilerin öğrenme eksikliklerinin tespit edilmesi  ve giderilmesi amacıyla yapılan deneme sınavları sayesinde öğrenci eksiğini öğrenmiş olur. Bu durumda deneyimli ve eğitimli her branştan öğretmen kadromuzla etüt almaları mümkündür. Etütler; öğrencinin eksikleri ve yanlışları sınav cevabına göre, nerede, neyi, neden yapamadığını  tespit edilip, öğrencinin ihtiyacına göre konu anlatımları ve soru çözümleri şeklinde yapılır. Öğrenciler sormak istedikleri ve takıldıkları soruları öğretmenlerine sorarak başarı seviyelerini arttırabilirler. Aynı zamanda sürekli deneme sınavlarına girmeleri sayesinde, sınav sürelerini en iyi şekilde kullanma tekniklerini de öğrenirler. Öğrenciler sadece test değil bol bol klasik soru çözerek de kendisini geliştirmesi gerekmektedir.

Her öğrencinin anlama ve öğrenme kapasitesi, potansiyeli farklılık gösterir. Batıkent Odtülüler Dershanesi Butik Dershane ve Koçluk Sistemimizde; görevli ve deneyimli rehber öğretmenlerimiz ve eğitim koçlarımız sayesinde, öğrencilerimize sadece çalışma  programı konusunda değil, aynı zamanda sınav kaygısı, ders konsantrasyonu, aşırı stres, motivasyon, dikkat toplama gibi eğitimleri ile ilgili konularda çalışmalar ve terapiler yapılır.  Eğitim koçumuz; öğrencinin derslerine farklı çalışma yöntemleri bulmasında, öğrencinin kendi algılama tipine göre çalışma yolları bulmasında, soru çözümünde kolay yollar geliştirmesinde, okuduğunu kolay anlamayı sağlamasında, hafızada tutmasında kalıcılık sağlama ve meslek seçimi konusunda yardımcı olma gibi pek çok çalışmaları gerçekleştirir. Rehber öğretmenimiz; eğitim yönüyle neyi nasıl yapması gerektiği konusunda yol gösterici, sınav sistemi ve ders çalışma gibi konularda uzmanlık ve danışmalık yapmaktadır.

Batıkent Odtülüler Dershanesi Butik Dershane ve Koçluk Sistemi ile birçok başarılı öğrenci yetiştirmiş ve iyi yerlere gelmelerini sağlamıştır. Öğrencinin başarısında eğitmenin rolü ön plana çıkmaktadır. Eğitmenlerimiz uzman eğitim yöntemleriyle derse ilgisini ve başarısını arttırmaktadır.