Dershane denildiği zaman bazı kişilerin kafasında bir önyargı oluşabilir. Ancak önyargı oluşmamalı aksine dershanenin oluşturmuş olduğu faydalara odaklanmalıdır. Şimdiki çağda ne yazık ki eğitim sistemi ve sınav sistemi durmadan bir değişime uğruyor. Bu değişimi daha dengeli hale getirmek için ise dershanelerden yardım almak mümkündür. Çünkü okullarda verilen eğitim her ne kadar düzgün bir eğitim olsa da çocuklar pekiştiremeyebiliyor, anlamadığı zaman tekrar o dersi alamıyor. Ayrıca sınav stresi nedeniyle bocalama dönemine girebiliyor. Bunu engellemek için ise eğitim destekli Batıkent Odtülüler Dershanesi kapsamında eğitim almak yardımcı olabilir.

Odtülüler Dershanesinin Yararları

Dershanelerin yararları herkes tarafından bilinmelidir. Batıkent Odtülüler Dershanesi içerisinde asıl amaç doğru şekilde bir öğrenci yetiştirmektir. Öğrenci anlamadığı zaman kafasına takıldığı soruları çekinmeden sorabiliyor, anlamadığı konuları tekrar öğrenebiliyor. Bu nedenle öğrenciler hiçbir çekinceleri olmadan kolaylıkla sorularını öğretmenlere yöneltebiliyor. Kurum içerisinde eğitimin yanı sıra psikolojik olarak da sınava hazırlanma durumu söz konusu olabilir. Öğrenciler için en doğrusu en iyisi Odtülüler Dershanesi tarafından bilinerek uygulanabilir.

Verilen Ek Eğitimler

Dershane içerisinde klasik olarak müfredat dersleri verilir. Müfredata ve sınava uygun olan her ders doğru şekilde alınmış olur. Ancak sadece bu yeterli bir durum değildir. Bunun yanında psikolojik destek, sınava kişiyi hazırlamak da önemli bir durumdur. Bunun için zaman yönetimi, stres ve kaygı bozukluklarını azaltmak açısından eğitimler verilir. En önemlisi ise hızlı okuma konusunda bir eğitim programı hazırlanır. Çünkü kişinin hızlı okuma yapması kişiyi daha da geliştiren bir durumdur. Batıkent Odtülüler Dershanesi aynı zamanda bireyi lisedeki sosyal ortamına da hazırlar. Daha aktif şekilde yer alabilmesi için diksiyon dersleri bile verilir.

Öğretmenlerin Özellikleri

Öğretmen bir dershanedeki en önemli unsurdur. Öğretmenler iyi eğitimli olmalarının yanı sıra öğretmenlik vasıfları bulunan kişilerdir. Öğreterek ve iyi davranarak öğrencileri kendilerine çeker. Öğrencilere ders anlatılırken sınıftaki otoriterlik sağlanır. Disiplinli bir eğitim verilir. Ancak despotluk kesinlikle yapılmamalıdır. Amaç öğrencilerin bir disiplin içerisinde doğru şekilde eğitim görmelerini sağlamak olur. Bunun için Odtülüler dershanesi ve koçluk sistemi her öğrenci için doğru bir seçimdir.