Ülkemizde var olan sınavlar, öğrencilerin geleceklerinin temellerini atlamaları için büyük önem teşkil ediyor. Bu nedenle, sınav öncesi, öğrencinin tercih ettiği çalışma sistemi de belirleyici oluyor. Ülke genelinde bulunan ve Batıkentteki dersanaler öğrencilerin sınavlara en iyi şekilde hazırlanması için hizmet veriyor. Dershaneler kendi aralarında, verdikleri eğitim modellerine göre ayrılıyor. Bu nedenle dershane seçimi yapmadan önce iyi bir araştırma yapılması gerekiyor.

Güvenilir Eğitimin Adresleri

Bazı dershaneler, yıllar içinde gösterdikleri başarılar ve öğrencilerin aldıkları verim doğrultusunda, güvenilir dershaneler olarak öne çıkıyor. Bunlardan bir tanesi de Odtülüler Dershanesi olarak bilinen Odtü Mezunları Dershanesi’dir. Bu dershane, eğitimde kaliteye son derece önem veriyor. Eğitimci kadrosu ve yönetim kadrosu da son derece iddialı. Dershane; Batıkentteki dershaneler arasında, sunduğu eğitim modelleri ile farklılık yaratıyor. Kalıplaşmış eğitim sistemlerinden uzak, motivasyona önem veren bir eğitim sunuyor. Sınav sistemlerindeki değişiklikleri gerektiği biçimde öğrencilerine aktarıyor. Verdiği eğitimlerde; sıfırlama tekniği ve hafıza tekniklerini de kullanan kurum, öğrencilerinin sınavlarda daima birkaç adım önde olması için çaba sarf ediyor.

Sistemli Bir Eğitim

Odtülüler Dershanesi, sınıflarını oluştururken birkaç noktayı dikkate alıyor. Aynı sınıfta eğitim gören öğrencilerin, birbirlerine yakın öğrenme ve bilgi özelliklerinde olmalarına dikkat ediyor. Bu sayede derslerin daha etkin biçimde gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Dershanede; öğrencinin, öğretmenlerin, rehberlik servisinin ve velinin iletişiminin tam olmasına özen gösteriliyor. Çeşitli kamplara katılım imkanının da bulunduğu sistemli eğitimde, sıklıkla deneme sınavları yapılarak öğrencilerin ilerleme hızları takip ediliyor.

Koçluk Sisteminin Önemi

Sınav öncesi eğitim konusunda son yıllarda koçluk sisteminin önemi anlaşılmıştır. Öğrencilerin şahsi özelliklerine göre doğru eğitimi almalarını sağlayan bu yöntem; doğru yönlendirilmeyi ve duygusal desteği de içeriyor. Batıkentteki dershaneler arasında bu hizmeti iddialı bir şekilde vererek Odtülüler Dershanesi öne çıkıyor. Dershanede koçluk sistemine dahil olan öğrenciler, kendilerini objektif olarak değerlendirme ve tanıma imkanı buluyorlar. Bu sayede hedeflerine ulaşmanın en etkili yolunu da öğreniyorlar. Koçluk Sistem ayrıca, bireysel motivasyonu, disiplini sağlarken, eğitimi hızlı okuma ve hafıza teknikleri ile destekliyor.