Sınava yönelik eğitim sunarak öğrencileri destekleyen eğitim kurumlarından biri olan dershanelerin gidilmeye değer olup olmadığı, dershaneye giden öğrencilerin gitmeyenlere nazaran daha başarılı olup olmadığı çoğu öğrenci ve veli tarafından merak edilmektedir.

Araştırmalar, bir dershane ya da eğitim kurumunun eğitimini takip eden öğrencilerin etmeyenlere göre daha yüksek akademik sonuçlar elde ettiğini kanıtlamıştır. Sadece geleneksel okul eğitimiyle kendi başına üniversite sınavına hazırlanmak ile okula ek dershane bünyesinde üniversite sınavına hazırlanmak karşılaştırıldığında, ikincisinin öğrenci başarısı üzerinde çok daha faydalı bir etkisi olduğu görülmüştür.

Neticede dershanelere giden öğrencilerin genellikle başarılı olması, aslen onların ders çalışmaya kararlı olduklarına da işarettir. Başarıyı yakalama şansları dershane tercihi ile önemli bir biçimde artmaktadır. Dershanelerde öğrencilere verilen tüm destek ve rehberlik; bir dizi program yoluyla özel olarak geliştirilmiş eğitimle birleştiğinde başarı ile neticelenmektedir. Bu eğitim programları sadece akademik açıdan değil; aynı zamanda disiplin ve motivasyon anlamında da gelişime destek olmaktadır.

Dershaneler aynı zamanda deneyimli eğitimcilerin doğrudan talimatlarının ve geri bildirimlerinin yanı sıra diğer öğrencilerle akranlar arası etkileşimler yoluyla öğrenmenin gerçekleştiği bir ortam sağlar. Bu tür bir öğrenme ortamı öğrencinin kendi seviyesinin farkında olmasına ve eksiklerini giderme stratejilerinin geliştirilmesine yardımcı olur. Ayrıca, öğrencilerin bilgilerini pekiştirmeleri ve sınava daha hazırlıklı olabilmeleri için onlara gerçek zamanlı denemelerle pratik fırsatları sunar.

Dershane eğitiminin bir diğer avantajı da bireysel ihtiyaçlara göre kişiselleştirilmiş öğretim yaklaşımlarına olanak sağlamasıdır. Dershane ortamında, öğretmenler her öğrencinin güçlü ve zayıf yönlerini daha iyi değerlendirebilir ve buna göre özelleştirilmiş ders planları ve etütler oluşturabilirler. Sonuç olarak, öğrenciler ihtiyaç duydukları bireysel desteği alırken, aynı zamanda daha fazla ve verimli çalışmaya teşvik edilirler. Dolayısıyla dershanelerdeki öğrenciler uzun vadede başarılı olma adına her türlü avantaja sahip olurlar.

Genel olarak bu avantajlar, dershaneye katılımın neden katılmamaya kıyasla öğrenci başarısını artırdığını açıkça ortaya koymaktadır. Üstelik Ankara’nın en çok tercih edilen dershanelerin başında gelen Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları’ndaki öğrencilerimizin elde ettiği başarılar da dershanelere giden öğrencilerin başarısının somut bir delilidir. Zira bu yıl 84 öğrencimizi Tıp Fakültesi’ne, 176 öğrencimizi de Mühendislik Fakültesi’ne yerleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Sıkı akademik programımız öğrencilerimizi ileri seviyede bir başarıya hazırladı ve birçoğu Hacettepe Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Ankara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Medipol Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi gibi tanınmış nitelikli üniversitelerin prestijli bölümlerini kazandı.

12 şubeli butik dershanemizde profesyonel eğitmen kadromuz ve motive edici çalışma ortamımızla Ankara’daki öğrencilere başarılı gelecekleri için ekstra bir şans sunuyoruz. Her şubemizdeki uzman eğitmenlerimiz ve öğrenmeyi kolaylaştıran metodolojilerimizle başarıya ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

Dershanemizde, her öğrenciyi akademik ve profesyonel olarak başarılı olmak için gerekli bilgi ve becerilerle güçlendirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizi üniversiteye yerleştirmedeki başarımız bu hedefe defalarca ulaştığımızı gösteriyor ve bizi Türkiye’nin en iyi dershanelerinden biri yapıyor.