Kızılay Dershane Yorumları

Bilindiği üzere Ankara’da yer alan dershanelerin çoğu Kızılay bölgesinde yer almaktadır. Eğitim kurumları açısından zengin olan bu semtteki dershaneler arasında karar verirken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerden biri, halihazırda kayıtlı olan veya mezun olmuş öğrencilerin deneyim ve memnuniyet düzeyidir. Öğrencilerin, öğretmenlerinin yanı sıra genel öğrenme ortamı ve müfredat hakkında ne hissettiklerini görmek önemlidir. Bu, bir öğrencinin söz konusu dershaneye devam etmekten ne tür sonuçlar bekleyebileceği konusunda değerli bilgiler sağlayabilir. Bu nedenle seçim aşamasında Kızılay’daki dershaneler hakkındaki yorumlar mutlaka incelenmeli ve dikkate alınmalıdır.

Kızılay’da yer alan dershaneler hakkında internet siteleri, sosyal medya platformları veya öğrenci forumları gibi farklı kaynaklarda birçok yorum bulunabilir. Bu yorumlar, dershanelerin öğretim kalitesi, öğretmenlerin tutumu, ders materyalleri, sınavlara hazırlık konusunda etkinliği, öğrenci başarısı ve benzeri konularda size bilgi verecektir.


Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları Kızılay’ın önde gelen eğitim kurumlarının başında gelmektedir. Butik dershane modeli ve etkili eğitim yöntemleri ile öğrenci ve velilerden olumlu geri bildirimler almakta ve bu yorumları başarımızın haklı bir neticesi olarak görmekteyiz. İşte 2023 itibariyle Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları hakkında internette yer alan yorumlardan bazıları;


• “Yusuf Öncebe Odtülüler Eğitim Kurumları’nda kızım eğitim görüyor. Şuan liseye hazırlanıyor. Gerçekten onun için en iyi dershane bulma konusunda çok fazla araştırma yaptım ve en sonunda karşıma Odtülüler Eğitim Kurumları çıktı. Kızım bu dershaneye başlamadan önce okulda ortalama bir öğrendiydi diyebilirim. Ama dershaneye başladıktan sonra sanırım dershanedeki ilgi ve alakadan, yılların tecrübesinden kısa sürede ortalamanın üstünde bir öğrenci olmaya başladı. Hatta en sevmediği matematik dersinden bile yüksek notlar almaya başlayınca matematiği sevmeye başladı. O yüzden üniversite sınavına hazırlık için de kesinlikle bu eğitim kurumunu tercih etmeye karar verdim. Kızımın istediği liseyi kazanacağına inancım da arttı. Gönül rahatlığı ile çocuklarınızı buraya yollayabilirsiniz.” (N.Ö.)

• “Odtülüler Eğitim koçluk sistemi ile öğrencilerini sınava hazırlıyor. Bu sistemde gerçekten çok başarılı. Tıp kazanmama yardım eden hocalarıma selamlar.” (M.T.)

• “YKS kursu için gittiğimde yılın sonunda bu sonuca ulaşacağımı hayal bile edemezdim. Kurstan çok fazla kazanan öğrenci var.” (Ç.D.)

• “Kurumları araştırırken bizim için öncelik tüm ailelerde olduğu gibi güvendi. Öğrenci daha kapıdan içeri girer girmez QR kodunu okutmasıyla birlikte anında bana mesaj geliyordu. Öğrencim kurumdan çıktıktan sonra da anında bilgilendiriliyor olmam inanılmaz bir sistemdi. Bir diğer dikkatimi çeken kısım ise yapay zeka destekli bir sistemdi. Yapay zeka destekli bir sistemle beraber adeta öğrencinin hata yaptığı konuların hücrelerine iniliyordu. Bu da öğrenciyi günden güne başarıya hızla yaklaştırıyordu. Sistem müthiş öğrenci de çalıştığı takdirde başarı kaçınılmaz. Başarı tablolarına seneye biz de adımızı yazdıracağız inanıyoruz. Kaç kurum gezdikten sonra kayıt yaptırmadan çıkamadığım tek kurum oldu. İyi ki yollarımız kesişti.” (S.T.)

• “Yusuf Öncebe Odtülüler Eğitim Kurumları’ndaki ders kitapları çok kapsamlı ve zorlu ama bu ders kitaplarının beni üniversiteye ve gelecekteki kariyerime iyi hazırlayacağına eminim. Yalnızca vermiş oldukları ders kitaplarından bile iyi bir başarı elde edeceğinizi anlıyorsunuz. Öğretmenleri ise son derece özverili ve her zaman yardım etmeye hazırlar. Anladığım ya da eksik kaldığımı hissettiğim her konuda yardımcı oluyorlar. Ayrıca üniversite sınavlarına hazırlandığım bu zorlu dönemde psikolojik olarak da iyi hissedebilmem için ellerinden geleni yapıyorlar. Umutsuzluğa kapıldığım ya da başaramayacağıma inandığım zamanlarda hep yanımda oldular. Onlar sayesinde üniversite sınavlarında iyi bir başarı elde edeceğimi düşünüyorum. Yusuf Öncebe Odtülüler Eğitim Kurumları Ankara’daki en iyi dershane.” (B.A.)

• Dershanenin kapısından girince ben bu sınavı kazanırım demeye başladım. Koçluk sisteminiz gerçekten çok etkili. Başarılı olacağıma inanıyorum. (M.S.)

• Dershaneye gitmeyi düşünmüyordum babamın zoruyla geldim buraya iyi ki gelmişim. Sınava çalışmak çok da zor değilmiş. (T.Ç.)

• Çevremdeki kişilerin yorumlarına bakarak sizi seçtim. Söyledikleri doğruymuş. Sisteminiz çok başarılı. Kazandığım için mutluyum. Sizlere minnettarım. (A.A.)

• Tavsiyem bence bizzat kendiniz gidip görün farkı zaten anlarsınız, gerek bina fiziki yapısı gerek üst düzey eğitimcileri huzur ve güven veren bir kurum. (M.K.)

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak öğrenci ve velilerimizden gelen benzeri olumlu yorumlardan ötürü gurur içindeyiz. Dershanemiz öğrencilerinin akademik kariyerlerinde büyük başarı göstermelerinin sevincini yaşıyoruz.

Dershane olarak, eğitim hayatları boyunca öğrencilerimizin yanlarında olarak onları hayallerini kurdukları başarıya taşıyoruz.


Hemen şimdi siz de bizim dershanemize katılın; başarı yolculuğunuzda bir adım öne çıkın!

Dershaneye Kayıt Olmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dershaneler, öğrencilerin devam eden akademik hayatlarını en doğru şekilde inşa etmek için çok güçlü bir eğitim kaynağıdır. Öğrencilere üniversite ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış bir eğitim alma fırsatı sunmanın yanı sıra yüksek kalitede akademik destek de sağlar. Ayrıca dershaneler tarafından verilen eğitim ve programlar, öğrencileri yaklaşan üniversite giriş sınavına mümkün en iyi şekilde hazırlayarak ve öğrencilere sene kaybı yaşatmadan en iyi üniversitelere yerleşmelerini de sağlar.

Dershanelerin sağladıkları imkanlardan en yüksek verimi alabilmek için uygun seçimi yapmak da bir o kadar önemlidir. Bu nedenle bir dershaneye katılmayı ve kaydolmayı düşünürken göz önünde bulundurulması gereken birkaç husus vardır.

Kızılay Dershane Önerileri

  • Her şeyden önce, öğrenme hedeflerinizin ne olduğunu ve ilgilendiğiniz dershanenin bu hedeflere ulaşmanıza yardımcı olup olamayacağını belirlemek önemlidir. Bunu yapmanın en iyi yolu, ilgilendiğiniz dershanenin müfredatını araştırmak ve ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmaktır. Dersleri kimin vereceğini ve niteliklerinin ne olduğunu araştırmak da iyi bir fikirdir. Nitelikli ve tecrübeli bir öğretmen, deneyimi olmayan birine göre daha fazla bilgi sunabilecektir.
  • Dershanelerin sunduğu eğitim kalitesi, öğrencilerin başarı oranını etkileyen en önemli faktördür. Dershane seçiminde öğrencilerin geçmiş yıllarda ne kadar başarı elde ettiklerine, öğretmen kadrosuna, müfredatına ve eğitim materyallerine dikkat edilmelidir.
  • Bir dershaneye kayıt olmadan önce dershaneyle ilgili tüm masrafları hesaba katmak önemlidir. Dershanedeki eğitim programının türüne ve süresine bağlı olarak, öğrenim ücretleri önemli ölçüde değişebilir. Ayrıca ulaşım ücretleri, kaynak kitap ücretleri ve yemek ücretleri gibi masrafları da hesaba katın. Bütçeniz doğrultusunda en iyi eğitimi sunan dershaneyi tercih etmeye özen gösterin.
  • Dershanenin ders kitapları, çalışma materyalleri veya öğrenme sürecinde faydalı olabilecek unsurlara erişim gibi ek kaynaklar sunup sunmadığını kontrol edin. Çalışmalarınızın zirvesinde kalmanız için ek kaynaklar oldukça mühimdir.
  • Dershane seçiminde konum da önemli bir faktördür. Ulaşım kolaylığı sağlayan bir konumda olan dershaneler, öğrencilerin zaman ve para tasarrufu yapmalarına yardımcı olur.
  • Öğrencilerin, ailelerin ve öğretmenlerin tavsiyeleri ve referansları, dershane seçiminde önemli bir rol oynar. Bir dershaneye kayıt olmadan önce dershanenin mezun öğrencilerinin ve dershane hakkında bir fikre sahip herkesin yorumlarını, başarılarını ve tecrübelerini göz önünde bulundurun.
  • Dershanelerin düzenlediği deneme sınavları, öğrencilerin performanslarını ölçerek, eksikliklerini tespit etmelerine ve bunları gidermelerine yardımcı olur. Dershaneye kayıt olmadan önce deneme sınavlarının sıklığını, soru kalitesini, deneme sonrası analiz süreçlerini detaylıca öğrenin.
  • Dershanelerde çalışan personelin iletişim ve ilgi düzeyi, öğrencilerin eğitim süreçlerini etkileyen önemli bir faktördür. Dershane seçerken, öğrencilerin sorularına hızlı bir şekilde cevap veren; öğrencilerle ve velilerle sık sık iletişim kuran bir dershaneyi tercih etmeye özen gösterin.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak alanında bilgili eğitmenler tarafından özel olarak tasarlanmış programlarımız sayesinde, öğrencilerin ilgi alanlarına en uygun eğitimi almasını ve verimli bir çalışma sürecinin neticesinde diledikleri üniversite ve alana kolayca yerleşmelerini sağlıyoruz.

Kızılay Dershanelerin Eğitim Sistemimizdeki Yeri ve Önemi

Ülkemizdeki eğitim sistemi her geçen gün gelişmeye devam ederken dershaneler de bunun vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bilindiği üzere dershaneler, öğrencilerin okul derslerine katkıda bulunmak ve onları lise veya üniversite giriş sınavlarına hazırlamak için özel olarak tasarlanmış eğitim kurumlarıdır.

Bu özel kurumlar, öğrencilerin matematik, fen bilimleri, Türkçe, sosyal bilimler ve daha fazlası gibi yardıma ihtiyaç duydukları dersler ve konularda ayrıntılı materyallerle ek eğitim ve destek sağlamaktadır. Ayrıca öğrencileri hem okuldaki sınavlara hem de YKS veya LGS gibi lise veya üniversiteye geçiş sınavlarına hazırlamaktadır. Dershaneler ülkemizde özellikle üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için önemli bir destek mekanizması olmuştur. Günümüzde lise öğrencilerinin büyük bir çoğunluğu YKS sınavına bir dershane çatısı altında hazırlanmaktadır.Kızılay Dershane

Çünkü dershaneler sadece akademik olarak zorlananlara ekstra yardım sunmakla kalmaz, aynı zamanda ileri düzeydeki öğrencilere akranları arasından sıyrılma şansı da vermektedir. Öğrenciler, problem çözme ve üniversite sınavlarına hazırlanma konusunda değerli deneyimler kazanırken seviyelerini hızla ilerletebilirler. Dershane eğitimlerine katılarak birçok öğrenci aynı sınavda sınıf arkadaşlarından daha yüksek puanlar elde etmeyi başarır. Dolayısıyla dershaneler rekabetin yüksek olduğu bir sınav olan YKS’de öğrencilere seçkin üniversitelere girme veya burs kazanma hususunda ekstra şans kazandırmaktadır.

Ayrıca birçok dershane bilginin hızlı bir şekilde özümsenmesini sağlayan öğretim metodolojilerini de içermektedir. Dershanelerdeki eğitim yapısı; ders anlatımı, bireysel rehberlik ve çalışma becerilerini geliştirmeyi ve sınav performansını artırmayı amaçlayan problem çözme alıştırmalarının bir kombinasyonuna dayanmaktadır. Öğrenciler, genellikle görsel-işitsel teknolojileri, interaktif etkinlikleri veya bireysel çalışmaları içeren bu öğretim yöntemlerinden yararlanarak, hem akademik hem de profesyonel yaşamda başarı ve yeteneklerine güven kazanmaktadır.

Dershaneler, eğitim sistemimizde kuşkusuz önemli bir yere sahiptir. Kitlesel ve yaygın eğitim verilen kurumlardan farklı olarak dershaneler öğrencilere YKS veya LGS’ye özel yoğunlaşmış eğitim, etüt, telafi dersleri, kişiye özel plan, öğrenci koçluğu ile özel takip, sınava özel materyal, nitelikli rehberlik, tercih ve kariyer danışmanlığı, deneme sınavlarıyla bilgi ve beceri ölçme, özel öğretim teknikleri ve motivasyon çalışmaları gibi birçok farklı artı yön sağlamaktadır. Tüm bu artı yönler dershanelerin eğitim sistemindeki önemini somut olarak göstermektedir.

Hayallerinizin peşinde koşarken sizi başarıya taşıyacak en önemli adımlardan biri, doğru eğitim kurumunu seçmektir. Dershaneler, yıllardır Türkiye’de öğrencilerin sınavlara hazırlanırken tercih ettikleri en popüler eğitim kurumlarından biridir.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak amacımız, öğrencilerin sınavlara hazırlanırken eksikliklerini tamamlamak ve onları mümkün olan en yüksek başarıya taşımaktır. Sınavlara hazırlık süreci, sadece derslerin tekrarından ibaret değildir. Deneyimli öğretmen kadromuz ve sınavlara özgü hazırlanmış materyallerimizle öğrencilerimize sınavlarda başarılı olmaları için gereken tüm araçları sunuyoruz.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları hayalini kurduğunuz başarılar için aradığınız dershane!

Verimli Ders Çalışma Teknikleri

Verimli ders çalışma teknikleri, öğrenme sürecinde oldukça önemlidir ve özellikle üniversite sınavına hazırlık sürecinde bu teknikleri kullanarak çalışmak, başarıyı getiren en önemli faktörlerden biridir. Bu tarz teknikler; öğrenmenin kalitesini artırır, öğrenme sürecini hızlandırır ve daha az çaba harcayarak daha fazla öğrenme sağlar.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumaları olarak verimli ders çalışma tekniklerinin öğrenme sürecinde ve sınava hazırlık sürecinde başarıya ulaşmak için oldukça önemli olduğunun farkındayız. Verimli bir şekilde çalışmak söz konusu olduğunda, çalışma zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için en iyi yöntem ve stratejileri bilmek gerekir. Bu nedenle etkili bir öğrenme süreci için ders çalışırken uygulayabileceğiniz bazı teknikleri sizler için sıraladık;

Planlama yapın: Ders çalışmaya başlamadan önce detaylı bir plan yapmanız gerekir. Hangi konulara çalışacağınızı, ne kadar süre ayıracağınızı ve hangi materyalleri kullanacağınızı belirleyin. Derslerinizin konularını, ödevlerinizi ve sınav tarihlerinizi takviminize not edin. Planlı bir şekilde ders çalışmak, daha verimli ve hedefe yönelik bir öğrenme süreci sağlar. Planınızda belirlediğiniz hedeflere ulaşana kadar düzenli olarak çalışmaya devam edin. Ayrıca dersleriniz için planlama yaparak zamanınızı da daha verimli kullanmış olursunuz.

Dikkatli dinleyin: Dersleri dinlerken dikkatli olun ve not alın. Notlarınızı düzenli tutun ve daha sonra tekrar etmek için kullanın. Bu sayede derslerde öğrenilen bilgileri daha iyi anlayabilirsiniz.

Aktif öğrenme: Öğrenme sürecinde pasif kalmanın yerine aktif öğrenme yöntemlerini kullanın. Örneğin, konuları kendi kelimelerinizle özetleyin, tablolar, anahatlar ve diyagramlar gibi not almak için kendinize özel ve en uygun yöntemleri kullanın, soru-cevap yöntemiyle kendi kendinizi sınayın veya grup çalışmalarına katılın.

Tekrar yapın: Ders çalışma sürecinde, konuların öğrendiğiniz kadarını tekrar edin. Öğrendiklerinizi hatırlamanızı sağlayacak notlar alın ve düzenli olarak gözden geçirin. Ayrıca, öğrendiklerinizi uygulamak için test ve alıştırmalar çözün. Bu alıştırmalar, öğrendiğiniz konuları tekrar etmenize ve konular hakkında daha iyi bir anlayış kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Farklı kaynaklar kullanın: Derslerde öğrendiğiniz konuları farklı kaynaklardan da öğrenmeye çalışın. Kitaplar, makaleler, videolar veya ders notları gibi farklı kaynaklar kullanarak konuları farklı açılardan ele alabilirsiniz.

Sorular sorun: Konuları öğrenirken, öğretmeninize veya arkadaşlarınıza soru sormaktan çekinmeyin. Konuları daha iyi anlamak için kafanızda beliren sorularınızı sormak önemlidir.

Mola verin: Hiç ara vermeden çok sıkı çalışmak tükenmişliğe ve bitkinliğe yol açabilir, bu da odaklanmanızı zorlaştırarak veriminizi düşürür. Ders çalışırken sürekli oturmak, vücut sağlığı açısından da zararlıdır. Ders çalışmaya ara vererek, egzersiz yapabilirsiniz. Egzersiz yapmak, beyne daha fazla oksijen gitmesini sağlar ve konsantrasyonunuzu artırır. Kısa molalar vererek zihninizin dinlenmesine ve yeniden odaklanmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Çevrenizi düzenleyin: Ders çalışırken dikkatinizi dağıtan faktörleri minimize etmeniz de verimli çalışma için önemlidir. Telefonunuzu kapalı tutmak, sessiz bir ortamda çalışmak gibi yöntemlerle dikkatinizi sadece öğrenmeye verin. Ayrıca, eğer evde ders çalışıyorsanız ailenize veya ev halkına ders çalıştığınızı hatırlatın ve size mümkün olduğunca az rahatsızlık vermelerini sağlayın. Gürültülü veya dağınık bir ortamda çalışmak öğrenme sürecinizi olumsuz etkileyebilir.

Verimli ders çalışma teknikleri, öğrencilerin öğrenme ve anlama sürecini kolaylaştırarak derslerinde daha başarılı olmalarına yardımcı olmaktadır. Başarıya ulaşmak için, kendinize en uygun güçlü çalışma alışkanlıkları geliştirmeniz ve bazı faydalı tekniklere aşina olmanız hayati önem taşır.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin hem potansiyellerini hem de kendilerine en uygun ders çalışma tekniğini keşfetmesine ayna tutuyoruz. Doğru yaklaşımla, üniversite sınavınıza çalışmak olumlu sonuçlar veren keyifli bir deneyimdir.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları ile benzersiniz bir eğitim deneyimi sizi bekliyor!