Her anne ve baba çocuğunun iyi bir öğrenim görmesini ister. Bunun için henüz ilkokul çağından itibaren onun nitelikli okullarda eğitim alması için çaba gösterir. İlk sekiz yıllık öğrenim döneminin ardından ortaöğretim öncesinde uygulanan merkezi sınav sistemi Liseye Geçiş Sınavı, yani kısa şekliyle LGS ile öğrenciler geleceklerine giden yolda önemli bir eşik atlarlar. Nitelikli bir lisede öğrenim görmek isteyen öğrencilerin, kendilerini geliştirmesi ve sınava giren tüm öğrenciler arasında yüzde 10’luk dilime yerleşmeleri gerekir. Bunun için de başta ortaokul öğreniminin iyi olması elzemken aynı zamanda destek kurslarıyla bilgi ve deneyimin pekiştirileceği bir sürecin yaşanmasında fayda vardır.

Eğitimin Merkezi Kızılay

Ankara’nın merkezi Kızılay, ulaşım araçlarının kesişimin de yer alır. Burada başkentin çeşitli semtlerine giden otobüs ve dolmuşlar hizmet verirken, beraberinde metro sistemi de bulunur. Dolayısıyla Kızılay bir buluşma noktasıdır. Bu özelliği nedeniyle pek çok eğitim kurumu burada konumlanmıştır. Kızılay lgs kursları dendiğinde akla ilk gelen ve Koçluk Sistemi ile faaliyetlerini yürüten Odtülüler Dershanesi de burada bulunur.

LGS Neden Önemlidir?

Ortaöğretim kurumlarına yapılan yeni kayıtlar için uygulanan güncel sistemde okullar nitelikli okullar ve diğerleri şeklinde ikiye ayrılır. Nitelikli okullara yapılan kayıtlar, Liseye Geçiş Sınavı(LGS) üzerinden gerçekleştirilir. Diğer okullar içinse öğrencilerin ikamet ettikleri adresler göz önünde bulundurulur. Nitelikli okullara yerleşmek isteyen öğrencilerin LGS’de belli bir seviyenin üstüne çıkmaları gerekir. Kızılay lgs kursları ile sınava hazırlanmak bu nitelikli okullara ulaşmak için önemli bir kapıdır.

Bugünün Küçükleri Yarının Büyükleri

Türkiye’nin geleceği için bilgi düzeyi yüksek, yorumlama becerisine sahip bireylerin yetişmesi büyük bir önem arz ediyor. Bu bağlamda öğrencilerin nitelikli bir lisede eğitim almaları, onların akademik ve sosyal birikimlerini artırmaları noktasında katkı sunuyor. Kızılay lgs kursları öğrencilerin iyi birer liseye yerleşmeleri konusunda onlara hem derslerinde yardımcı oluyorlar hem de bu süreci sağlıklı bir biçimde atlatabilmeleri konusunda üzerlerine düşen sorumluluğu alıyorlar. Yani ülkenin geleceği için en büyük yatırımın insana yatırım olduğunu bilerek çalışmalarını sürdüren bu eğitim kurumları ülkenin yarınları için sistemli ve verimli eğitim çalışmaları hayata geçiriyorlar.