Eğitim sisteminin geliştirilmesi, eksikliklerin giderilmesi, yanlışların düzeltilmesi için birçok düzenleme yapılsa da eğitim sisteminin bazı sorunları hala devam etmektedir. Ülkemizde en hızlı değişen şeylerden biri de eğitim sistemidir. Donanımlı eğitim kadrosuyla Kızılay Odtülüler Dershanesi Butik Sınıf ve Koçluk Sistemi  olarak amacımız; bu değişime hızlı bir şekilde ayak uydurarak, öğrencilerimizi doğrudan sınava hazırlayıp  istedikleri okulları kazanmalarına yardımcı olmaktır.

Kızılay Odtülüler Dershanesi Butik Sınıf doğrultusunda ve Koçluk Sistemi ile seviye belirleme sınavı sonucuna göre aynı potansiyeldeki öğrencileri 10-12 kişilik sınıflarda ders vererek  başarıyı arttırmaktayız. Öğrencilerin öğrenme düzeyleri birbirine yakın olduğu için öğretmenlerimiz de dersi ona göre şekillendirebilmektedir. Öğrencilerin öğrenme eksikliklerinin tespit edilmesi  ve giderilmesi amacıyla yapılan deneme sınavları sayesinde öğrenci eksiğini öğrenmiş olur. Bu durumda deneyimli ve eğitimli her branştan öğretmen kadromuzla etüt almaları mümkündür. Etütler;  öğrencinin eksikleri ve yanlışları sınav cevabına göre, nerede, neyi, neden yapamadığını  tespit edilip, öğrencinin ihtiyacına göre konu anlatımları ve soru çözümleri şeklinde yapılır. Öğrenciler sormak istedikleri ve takıldıkları soruları öğretmenlerine sorarak başarı seviyelerini arttırabilirler. Aynı zamanda sürekli deneme sınavlarına girmeleri sayesinde, sınav sürelerini en iyi şekilde kullanma tekniklerini de öğrenirler. Öğrenciler sadece test değil bol bol klasik soru çözerek de kendisini geliştirmesi gerekmektedir.

        Kızılay Odtülüler Dershanesi Butik Sınıf ve Koçluk Sistemimizde; görevli ve deneyimli rehber öğretmenlerimiz ve eğitim koçlarımız sayesinde, öğrencilerimize sadece çalışma  programı konusunda değil, aynı zamanda sınav kaygısı, ders konsantrasyonu, aşırı stres, motivasyon, dikkat toplama gibi eğitimleri ile ilgili konularda çalışmalar ve terapiler yapılır.

        Kızılay Odtülüler Dershanesi olarak; öğrencilerimizin başarıya ulaşması için hizmetlerimizi özveri ile yürütmekteyiz.