Gençlik dönemindeki eğitim performansı gelecekteki başarıyı belirlemede ayrılmaz bir rol oynamaktadır. Gençlerin akademik eğitim ve kariyer yolculuğundaki önemli duraklardan biri de lisedir. İyi bir lise eğitimi genellikle standart testlerde daha yüksek puanlar alınmasını ve yüksek dereceli üniversitelere girilmesini sağlayarak öğrencilere hedeflerine ulaşma fırsatı verir. Bu nedenle öğrencilerin hangi lisede eğitime devam edeceği yaşamlarının ilerleyen dönemlerinde karşılıklarını bulacakları önemli bir husustur.

Liselere Geçiş Sistemi adıyla her yıl MEB tarafından düzenlenen LGS sınavı gelecekteki mesleklerini düşünen lise öğrencilerinin yeteneklerini değerlendirmek için tasarlanmış bir sınavdır.

  1. sınıf müfredatına dayalı bir sınav olan LGS sınavı sözel ve sayısal sorulara yönelik iki ayrı oturumda öğrencilere yöneltilen toplam 90 soruyu kapsamaktadır. Soru sorulan branşlar arasında; Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Yabancı Dil, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yer almaktadır. Sınavlar tamamlandıktan sonra açıklanan sonuçlara göre öğrenciler yerleştirme puanları ile seçtikleri ya da adreslerine yakın okullara yerleşebilmektedir.

LGS, gençlerin gelecekleri hakkında bilinçli kararlar vermelerine yardımcı olmanın ilk adımıdır. Öğrenciler bu sınava girerek kendilerine en uygun eğitim veya iş türünün ne olabileceği konusunda fikir sahibi olabilir ve nihai bir karar vermeden önce çeşitli olasılıkları keşfedebilirler. LGS’nin, gençlerimizin yaşamlarının erken bir aşamasında mevcut seçenekler hakkında karar vererek onları başarılı bir geleceğe yönlendirmede önemli bir adım olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle öğrencilerin LGS’ye iyi bir şekilde hazırlandıklarından emin olmaları önemlidir. Bu sınav, nitelikli bir liseye giriş için kritik bir bileşendir ve öğrenci açısından önemli bir çaba gerektirmektedir. Güçlü çalışma alışkanlıkları geliştirmek, gözden geçirme için yeterli zaman ayırmak ve birden fazla kaynaktan yararlanmak, bu önemli sınava etkili bir şekilde hazırlanmaya yardımcı olabilecek temel stratejilerdir. Ayrıca, bu süreci başarıyla yönetmiş danışmanlara danışmak ve bir dershane çatısı altında disiplinli çalışmak faydalı olacaktır.

Öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmak için göstereceği özveriye destek olmak için Yusuf Öncebe Odtülüler Eğitim Kurumları olarak elimizden gelenin fazlası için üstün çaba harcıyoruz.

Yusuf Öncebe Odtülüler Eğitim Kurumları olarak, öğrencilerimizi LGS sınavına mümkün olan en iyi şekilde hazırlamanın önemini biliyoruz. Butik bir özel ders merkezi modelini benimseyerek sınırlı sınıf mevcutlarıyla her öğrenciye çalışmalarında ilerlerken kişiselleştirilmiş destek ve rehberlik sağlıyoruz. Deneyimli öğretmenlerimiz, işbirliğini ve öğrenmeyi teşvik eden bir ortam yaratarak öğrencilerimizi sınavlarında başarılı olmaları için gerekli becerilerle donatıyor.

Ayrıca süreç boyunca ebeveynlerle yakın temas halinde olarak akademik ilerleme ve ekstra dikkat veya odaklanma gerektiren alanlar hakkında düzenli güncellemeler sağlıyoruz. Titiz yaklaşımımızın, öğrencileri LGS sınavında başarıya hazırlamada son derece etkili olduğu kanıtlanmıştır; birçoğu hem lise hem de üniversite düzeyinde büyük başarılara imza atmıştır!