Dershaneler, öğrencilere sınav odaklı hizmetler sunma konusunda uzmanlaşmış eğitim kurumlarıdır. Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış programlar sunarak onları sınavlara hazırlamaya odaklanır. Dershanenin öğretim yaklaşımı, bilgi edinimini vurgulamaktan ziyade öğrenme bölümünü tamamlamaya dayanmaktadır.

Bir dershaneye kayıt yaptıran öğrenciler, akademik ve kişisel olarak başarılı olmalarına yardımcı olabilecek bir dizi fırsatla karşılaşırlar. Bu avantajlar neden dershaneye gidilmesi gerektiği sorusunun da yanıtıdır.

  • Dershaneye gitmenin en büyük faydası düzen ve disiplindir. Derslere katılmanın sağladığı yapı, öğrencilerin organizasyon becerilerini geliştirmelerine yardımcı olarak evde ve okuldaki görevlere daha iyi odaklanmalarını sağlayacaktır. Ayrıca, bunun gibi organize bir ortamda dikkat dağıtıcı unsurlar en aza indirildiği için daha verimli bir şekilde öğrenebileceklerdir. Dershaneye gitmeden evde kendi başlarına çalışmayı deneyen öğrencilere kıyasla dershaneye giden öğrenciler düzen ve disiplin sayesinde daha başarılı olduğu bilinen bir gerçektir.
  • Bir diğer avantajı da, sizinkiyle aynı hedeflere sahip aynı bilgi düzeyine sahip diğerlerinin durumu hakkında fikir edinmektir. Özellikle düzenli tekrarlanan deneme sınavları ile öğrenci durumu daha iyi tespit edilmektedir.
  • Ders çalışma alışkanlıkları, öğretmenlerin öğrenmeyi daha etkili ve verimli hale getiren teknikler konusunda pratik rehberlik sağladığı dershanelere düzenli katılımla da gelişir. Deneyimli öğretmenlerin doğru rehberliğiyle öğrenciler bu teknikleri kendi bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlayabilir ve böylece genel akademik performanslarını artırabilirler.
  • Sınav günlerinde birçok öğrencinin en büyük endişelerinden biri stres yönetimidir. Dershaneler, öğrencilerin sınavlar boyunca motivasyonlarını koruyabilmeleri ve kendilerini bunalmış ya da endişeli hissetmemeleri için baskıyı yönetmelerine yardımcı olurlar. Dershanelerde gerçekleştirilen düzenli denemeler öğrencilere gerçek sınava girmeden önce sınava girmenin stresini yaşama fırsatı verir. Böylece, sınavlar sırasında stres seviyelerini nasıl yöneteceklerini yavaş yavaş öğrenebilirler ve bu da nihai değerlendirme zamanı geldiğinde faydalı olmaktadır.
  • Fiziksel sınıflarda ve daha az nüfuslu sınıflarda, bireysel ilgi sayesinde öğretmenlerin öğrencilere performansları ve ilerlemeleri hakkında anında geri bildirim verebilecekleri bir ortam sağlar. Bu, çevrimiçi öğrenme programlarında mümkün değildir.
  • Dershaneler; öğrenci koçluğu, deneme ve etütlerin yanı sıra gerektiğinde bireysel çalışma süresi sağlayarak öğrencilerin akademik gelişimlerine doğru müdahalelerde bulunmasına imkan sağlar.
  • Ayrıca dershaneler öğrencinin eğitim standartlarının yükselmesi, mevcut bilgisini arttırması ve eğitimdeki eksiklerini gidermesine katkıda bulunmaktadır.
  • Son olarak dershaneler deneme ve sınavlarda öğrencilerin çözemediği soruları çözmelerinde, en çok hata yaptığı noktaları fark etmelerinde ve eksiklerine yönelik özel destek almalarında da kolaylık sağlamaktadır.

Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları, 2008 yılında alanında uzman eğitimciler tarafından Ankara’da  kurulmuş alanında öncü bir dershanedir. Türkiye genelinde 12 şubesi bulunan Odtülüler Yusuf Öncebe Eğitim Kurumları olarak akademik kariyerinizdeki eğitim açıklığını kapatmak, ihtiyaç duyduğunuz eğitimi en doğru yolla size sunmak ve bir dershaneye gitmenin sağlayacağı avantajları maksimum derecede sağlamak için yoğun bir çaba içerisindeyiz.