Ankara’nın en başarılı dershanesi olan Ümitköy dershanesinin misyonu; eğitim kalitesini ve öğrencilerin başarısını en üst noktaya taşımak, öğrencilerin başarısını milli manevi değerler çerçevesinde bireysel istek ve becerilerine uygun olarak eğitim görmelerini sağlamaktır.

Ümitköy dershane uzman kadrosu le tüm çalışmalarına devam eden bir eğitim kurumu olarak, alanlarında uzman ve tecrübeli kişiler olmalarının yanında, öğrencileri tanıyabilen, anlayabilen sağlıklı iletişim kurabilen eğitimcilerden oluşmaktadır. Aynı zamanda öğrencilere, kişilik ve özgüven açısından katkı sağlayabilecek düzeyde uzman eğitimcilerden oluşmaktadır.

Koçluk Sistemi

Öğrencilerin yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisi, nasıl bir sistemde ders çalışması gerektiğidir. Öğrenciler derslerinde saatlerini harcamasına rağmen ilerleme elde edemiyorsa, istenilen hedefe ulaşılamıyorsa bu durumda eğitim koçunun devreye girmesi gerekir. Ümitköy dershane eğitim koçları öğrencilerin seviyesine ve bilişsel özelliklerine göre yönlendirilerek, doğru programlamalar yapılarak başarıya ulaşılmasını sağlamaktır. Böylelikle başarı merdivenlerini emin adımlarla çıkılması sağlanır. Eğitim koçları aynı zamanda öğrencileri ve velileri teknik, taktik ve motive açısından hem bilgilendirip hem de güçlendirir. Başarılı olan öğrenciler böylece motive olarak, tüm derslerine daha fazla ilgi göstermeye başlar.

Butik Sınıflar

Odtülüler Dershanesi, koçluk sistemi eğitim yöntemi ile tüm öğrencilerin geleceğini başarı ve güvenle şekillendirir. Köklü tecrübeleri sayesinde, kaliteye önem veren hizmet anlayışı ve seçkin eğitim, öğretim şekli ile her zaman ön plana çıkarak, Ankara’nın en başarılı dershanelerinden bir tanesidir. Sınav yolculuklarında anne ve babalara yol gösteren ve öğrencilerin yolunu aydınlatan ışık olmayı başarmıştır. Butik sınıfları sayesinde tüm öğrenciler öğrenme odaklı olup, ezbere dayalı ve çağın yeniliklerine uzak eğitim anlayışını yok etmeyi hedef edinmiştir.

Şikayet ve Yorumlar

Ankara’nın en başarılı dershanelerinden biri olan Ümitköy dershane, araştıran, ezbere değil öğrenmeye dayalı bireyler yetiştiren bir kurum olmayı ilke edinmiştir. Öğrencilere yüksek motivasyona dayalı bir eğitim modeli ile başarılarını katlamıştır. Aynı zamanda velilere sınav sürecinde profesyonel bir hizmet vermenin güvenini yaşatır.

Şikayet ve yorumlara bakıldığı zaman daima velilerin övgü içerisinde yorumlar yaptığını görebilirsiniz. Koçluk sistemi sayesinde öğrencilerin ne kadar başarılı, başarıya motive olmuş bireylerin yetiştirildiği görülmektedir.