YGS KAMPI 2018, YGS KAMPLARI

Ygs, yani yüksek öğretime geçiş sınavı lise son sınıfa geçen tüm gençler için en önemli sınavlarından biridir. Bu sınavdan başarılı olmak için oldukça iyi bir çalışma sistemi ve planı gerekir. Öğrencinin başarı durumu ne kadar iyi olursa olsun, profesyonel bir destek alması gerekir. Bunun için öncelikli olarak yaz aylarında düzenlenen YGS kampı 2018 dahilinde odtülüler dershanesine başvurabilir.

Ygs Yaz Kampı İçeriği

Sınav öncesinde ders yoğunluğunu azaltmak için ve daha aktif bir öğrenme sürecine başlamak için, YGS kampı 2018 öğrenci için çok faydalı olacaktır. Kamp içerisinde koçluk sistemi uygulanmaktadır. Bu sistem ile öğrenciler ile bire bir ilgilenilerek gerekli derslerin yanında rehberlik hizmeti de verilmektedir. Bunların dışında günlük olarak 5 saat sayısal ve fen bilimleri derslerinin yanında aktif olarak dinlenebilecekleri molalar verilir. Ayrıca sosyal olanakların da fazla olması ile daha aktif bir öğrenme sağlanmaktadır. Öğrencilere öğretilecek olan ders içerikleri bölümlerine göre değişmektedir. Eğitim öncesinde öğrenciye bir düzey belirleme sınavı düzenleyerek onlara öğretilecek ders içeriği belirlenir. Eğitim sırasında ise her ay düzenlenecek olan düzey belirleme sınavı ile adayların gelişimi gözlenerek buna göre sistem geliştirilir.

Ygs Nedir?

Ygs, liseyi bitiren veya lise son sınıfta okuyan öğrencilerin yüksek öğrenime geçiş için mutlaka girilmesi gereken bir sınavdır. Sınav içeriği biyoloji, kimya, matematik, Türkçe, din bilgisi, tarih derslerinden oluşmaktadır. Sınav dahilinde adaylara bu derslere ait testlerden oluşan çoktan seçmeli sorular yöneltilir. Bölüm fark etmeksizin tüm adayların bu testleri cevaplaması gerekmektedir.

Ygs’ ye Hazırlık Süreci

Ygs, her yıl haziran ayında düzenlenmektedir. Eylül ayında başlaya eğitim öğretim süreci haziran ayına kadar devam ettiği için son sınıfta okuyan lise öğrencilerinin bu süreçte sınav hazırlığı ile dersleri bir arada koordineli bir biçimde yürütmesine engel olur. Bu sebepten ötürü ygs kampı 2018 ile öğrenci daha önceden başlayacağı sınav hazırlığı ile son senesinde derslerine daha fazla önem verecektir. Lise öğrenimi sırasında derslerin orta öğretim puanına katkısı olacağı ve bu puanın sınav puanına katkısı olacağından derslerde önemli olmaktadır.