Genel olarak bakıldığında aileler ve öğrenciler için dershanelerin gün geçtikçe önemi artmaktadır. Öğrencilerin iyi bir lisede okuma hakkı elde etmek ve iyi bir üniversitede eğitim görmek istediklerinden dershanelere yoğun talep gösterdikleri bilinmektedir. Ankara’da da oldukça fazla sayıda dershane bulunmaktadır. Bu durumda ailelerin ve öğrencilerin iyi bir dershane bulma arayışına girmesine yol açmaktadır. Batıkent dershane kurumu öğrencilerin hizmetine; koçluk sistemi, Odtülüler dershane sistemi ve butik sınıflarda ders işleme olanağı sağlamaktadır. Bu kurum sayesinde son zamanlarda birçok öğrenci istediği liseye ve üniversiteye yerleşme fırsatı bulmuştur. Öğrencilerin liseye ve üniversiteye yerleştirildiği puan ve derecelere bakıldığında Türkiye genelinde oldukça iyi dereceler yapıldığı görülmektedir.

Öğrenciler ve Veliler Neden Bu Kurumu Tercih Etmeli?

Batıkent dershane kurumunu öğrencilerin ve velilerin tercih etmesinde birçok neden bulunmaktadır. Bu nedenlerin arasında hiç şüphesiz dershanenin öğrencilere sunduğu Odtülüler eğitim sisteminin, koçluk sisteminin, az sayıda öğrencinin bulunduğu butik sınıflarda eğitim imkanı sunması ve bu kurumu tercih eden öğrencilerin oldukça iyi dereceler elde etmesi bu kurumun tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasında yer almaktadır. Bunlara ek olarak öğrencilerin eksik oldukları konular Odtülüler dershane hizmeti ile tespit edilmekte ve öğrencilerin konu eksikleri kısa sürede tamamlanmaktadır.

Kurum Tarafından Sunulan Koçluk Sisteminin Amaçları

Batıkent dershane kurumu Odtülüler dershane sistemi ve koçluk sistemine oldukça büyük önem vermektedir. Kurumun rehberlik bölümü tarafından yürütülen koçluk sistemi ile öğrenciler sürekli olarak başarı durumlarına, ilgilerine, becerilerine, yeteneklerine ve daha birçok faktör göz önüne alınarak değerlendirilmektedir. Öğrencilere uygulanan testler ve yapılan anketler ile öğrencilerin okurken memnun olacakları ve pişmanlık duymayacakları bölümleri tercih etmesi sağlanmaktadır. Öğrenciler bu sayede hem tercih ettiği bölümü severek okuyacak hem de sevdikleri meslekte ilerleme fırsatı bulacaktır.

Bu Kurumu Tercih Eden Aileler ve Öğrenciler Memnun mu?

Genel olarak bakıldığında ailelerin ve öğrencilerin tercih ettiği bu kurum oldukça beğenilmektedir. Öğrencilerin bu kurum sayesinde oldukça büyük başarılara imza atması bu kurumun oldukça başarılı olduğunu ve tercih eden kişilerinde bu kurumdan memnun olduğunu göstermektedir. Kurum hakkında herhangi bir memnuniyetsizlik ve şikayet de bulunmamaktadır.